چرا زن ها خودنمایی می کنند ؟

چرا زن ها خودنمایی می کنند ؟

یکی از خصوصیاتی که به صورت کاملا ناخودآگاه در وجود هر زنی می باشد ویژگی خودنمایی آن ها می باشد . این ویژگی زن ها ویژگی جدایی ناپذیر آنان می باشد و این برای نشان دادن خود به جنس مخالف نیست چرا که رفتار زن ها در مهمانی های زنانه نیز به همین صورت می باشد .

 

مردها به خاطر عدم شناخت زن ها با این ویژگی آن ها مشکل دارند . باید توجه کرد که خودنمایی در زن ها با خودفروشی تفاوت اساسی دارد چرا که مساله خودنمایی به طور غریزی در زن ها نهادینه شده است اما خودفروشی یک رفتار کاملا ارادی می باشد . به طور مثال برخی از زن ها با آرایش کردن اعتماد به نفس بسیار بالایی پیدا می کنند و همین سبب می شود که این کار را تکرار کنند . حتما شما هم دخترهایی را می شناسید که اگر قرار باشد برای چند دقیقه از منزل بیرون برود چند برابر این وقت را صرف آرایش کردن درون منزل می کند . جالب است بدانید ایران در مصرف لوازم آرایشی در سطح دنیا رتبه دوم را کسب کرده است ! اما یادتان باشد زیبایی و اعتماد به نفسی که با لوازم آرایشی به دست بیاید با یک شست و شوی ساده هم از بین می رود . به یاد داشته باشید جذابیت حدی دارد و کاری نکنید که وقتی در خیابان راه می روید کسی از کوچک و بزرگ نباشد که شما را زیارت نکند . بعضی از زن ها از اینکه در خیابان به آن ها نگاه شود بسیار لذت می برند و وقتی به خانه برمی گردند از اینکه مردم به آن ها توجه نموده اند بسیار خشنود هستند ولی همسر آن ها از این موضوع رنج می برد .

 

درمقابل خودنمایی در مردان برای جلب توجه جنس مخالف است و مردان در سنین خاصی خودنمایی می کنند  . مردان در مهمانی های مردانه که هیچ زنی در آن وجود ندارد لباس های کاملا معمولی به تن می کنند و در مهمانی هایی که زن ها هم در آن حضور دارند بهترین لباس ها را می پوشند .

 

در مساله خودنمایی زن ها باید توجه کرد اگر در این مورد افراط شود ، توجه طلبی ارادی محسوب می گردد که یک مشکل روانی است . برخی زن ها به خاطر عدم توجه در محیط خانواده و برای خالی کردن عقده های دل ،  در محیط بیرون خودنمایی افراطی کرده و لباس های آنچنانی و تحریک کننده به تن می کنند .

 

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که معمولا پسرها هنگام دوستی سراغ دخترهایی می روند که خودنمایی افراطی دارند و به اصطلاح عامیانه جلف هستند اما برای زندگی مشترک و ازدواج ، دخترهای سنگین و متین را انتخاب می کنند زیرا هیچ پسری دوست ندارد همسرش توسط بقیه مردها بیش از حد نظاره گردد .

 

مردها هم باید به این نکته توجه کنند که زن ها در نگاه اول ممکن است از اینکه به آن ها در مورد نحوه پوششان تذکر می دهید ناراحت شوند ، اما در کل و اگر شما با لحن مناسب از او درخواست کنید که پوششان را اصلاح کند یا لباسش را عوض کند ، همین مساله باعث می شود او احساس کند وجودشان برای شما باارزش می باشد . حتی ممکن است گاهی لباسی را به تن کند که شما از آن قبلا ایراد گرفته اید . به یاد داشته باشید او این کار را برای لجبازی با شما انجام نمی دهد او می خواهد بداند آیا شما هنوز روی او حساس هستید یا نه ؟ بعضی زن ها هم می خواهند غیرت مردشان را اینگونه بسنجند !

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer