متجاوزین جنسی چه کسانی هستند و از تجاوز چه انگیزه ای دارند ؟

متجاوزین جنسی

متجاوزین جنسی چه کسانی هستند و از تجاوز چه انگیزه ای دارند ؟

تجاوز جنسی نوعی جرم محسوب می شود که در آن متجاوز ، قربانی را برخلاف میلش مجبور به برقراری رابطه جنسی با خود می کند . بر خلاف تصور عامه که تجاوز را یک نوع رابطه جنسی می انگارند ، تجاوز جنسی یک جرم و جنایت وحشیانه محسوب می شود .

سوالاتی در مورد تجاوز جنسی

متجاوزین جنسی چه کسانی هستند و از تجاوز چه انگیزه ای دارند ؟

 

آیا متجاوزین جنسی از طبقات پایین جامعه و افراد بی سواد هستند ؟
خیر ، اقشار مختلف جامعه مانند مهندسان ، دکترها ، قهرمانان ورزشی و … می توانند در گروه متجاوزین جنسی قرار بگیرند و این جرم مربوط به قشر خاصی نمی باشد .

 

آیا تجاوز جنسی به ندرت رخ می دهد ؟
خیر ، تجاوز جنسی امری شایع است اما به خاطر اینکه معمولا قربانیان تجاوز جنسی ، این مساله را پنهان می کنند باعث شده تا این امر پدیده ای نادر تلقی شود .

 

آیا فقط به دختران و زنان بدحجاب تجاوز می شود ؟
خیر نوع پوشش زن و هم چنین طرز رفتار او تاثیری در تجاوز جنسی نخواهد داشت ، هر چند بدحجابی زنان میل جنسی مردان سالم را هم تحریک می کند ولی پوشش مناسب زن نمی تواند از تجاوز جنسی فرد متجاوز جلوگیری کند .

 

آیا فقط به دختران و زنان زیبا تجاوز می شود ؟
خیر ، برای افراد متجاوز ، زیبایی یا سن اهمیتی ندارد و کم یا زیاد بودن سن قربانی تاثیری در رفتار فرد متجاوز نخواهد داشت .

 

آیا فقط به دختران و زنان تجاوز جنسی می شود ؟
خیر ، تمام افراد شامل مرد ، زن ، دختر و پسر در هر سنی ممکن است قربانی تجاوز جنسی واقع شوند .

 

تجاوز جنسی چه تاثیری بر روی قربانی می گذارد ؟
تجاوز جنسی ، تاثیر بسیار مخربی بر روی سلامت روحی و روانی فرد قربانی به جا می گذارد .

 

آیا تجاوز جنسی به صورت ناگهانی رخ می دهد ؟
خیر ، در اغلب موارد فرد متجاوز از قبل برای تجاوز برنامه ریزی می کند .

 

آیا تجاوز جنسی توسط افراد غریبه انجام می شود ؟
خیر ، اکثر تجاوزات جنسی توسط آشنایان فرد قربانی (خویشاوند ، دوست ، همکار و …) به وقوع می پیوندند .

 

آیا تجاوز جنسی توسط افراد مجرد رخ می دهد ؟
خیر ، بسیاری از متجاوزین جنسی متاهل می باشند .

 

آیا تجاوز جنسی در خارج از منزل رخ می دهد ؟
خیر نیمی از تجاوزات جنسی درون منزل رخ می دهند .

 

آیا تجاوز جنسی فقط به قصد لذتجویی رخ می دهد ؟
خیر ، یکی از انگیزه های تجاوز جنسی لذتجویی است ولی فرد متجاوز می تواند انگیزه های دیگری هم داشته باشد .

 

انگیزه های متجاوزین جنسی

متجاوزین جنسی چه کسانی هستند و از تجاوز چه انگیزه ای دارند ؟

همانطور که در بالا گفته شد یکی از انگیزه های تجاوز جنسی ، لذتجویی می باشد ، اما تمام افراد متجاوز فقط با قصد لذتجویی مرتکب این جرم نمی شوند و ممکن است انگیزه های دیگری از ارتکاب به این جرم داشته باشند :

 

1- قدرت نمایی :
این گونه افراد هوادار مردسالاری هستند و قصد کشتن قربانی را ندارند و فقط می خواهند به قربانی ضربه روحی وارد کنند تا آنان را تحقیر کنند .

 

2- ثابت کردن مردانگی :
این گونه افراد به خاطر اینکه توانایی برقراری رابطه عاشقانه ، صمیمی و اجتماعی را ندارند برای اثبات مردانگی شان به خودشان دست به این عمل می زنند . اینگونه افراد قبل از تجاوز قربانی را تعقیب می کنند .

 

3- انتقام گرفتن :
اینگونه افراد زن ستیز بوده و رفتار آن ها خشونت آمیز خواهد بود . معمولا قربانی خاصی را از قبل انتخاب نمی کنند و تجاوز جنسی آن ها به صورت ناگهانی و وحشیانه خواهد بود . اگر قربانی مقاومت کند او را تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار خواهند داد .

 

4- آزار رسانی :
این گروه در بین متجاوزین جنسی ، خطرناک ترین افراد هستند که جامعه ستیزی و رفتار ضد اجتماعی از ویژگی های شخصیتی آنان می باشد . احتمال دارد اینگونه افراد جذاب و فریبنده به نظر برسند که همین شناسایی آن ها را مشکل می کند . اینگونه متجاوزین ، قربانی  خود را به شدت شکنجه داده و ممکن است قربانی را به قتل برسانند .

جلوگیری از تجاوز جنسی

متجاوزین جنسی چه کسانی هستند و از تجاوز چه انگیزه ای دارند ؟

در ادامه به توصیه هایی که به جلوگیری از تجاوز جنسی کمک می کند اشاره می کنیم :

 

1- برای مسائل جنسی خود خط قرمز تعیین کنید و آن ها را با صراحت بیان کنید . اگر جوابتان منفی است با قاطعیت نه بگویید .

 

2- برخی مردها در مورد دخترهایی که لباس های تحریک کننده یا زیبا به تن می کنند و دخترهایی که حاضر می شوند در مکانی تنها با جنس مخالف باشند اینگونه فکر می کنند که دختر به رابطه جنسی تمایل دارد ، مراقب اینگونه مردها باشید .

 

3- یکی از عواملی که باعث وقوع این جرم می شود ، مصرف مشروبات الکلی ، مواد مخدر و قرص های روانگردان می باشد ، بنابراین از افرادی که تحت تاثیر چنین موادی قرار دارند دور شوید و بیشتر مراقب آن ها باشید .

 

4- اگر به میهمانی رفتید از مصرف هرگونه مشروبات الکلی ، مواد مخدر و روانگردان پرهیز کنید .

 

5- به احساسات خود اعتماد کنید و اگر احساس خطر کردید فورا محل را ترک کنید اگر مورد آزار و اذیت متجاوزی قرار گرفتید فریاد بکشید تا توجه دیگران را جلب کنید .

 

6- برخی از متجاوزین به قربانی نوشیدنی تعارف می کنند که داخل آن مواد خواب آور یا مخدری مانند GHB (گاما هیدروکسی بوتیرات) ریخته اند که بدون بو و طعم می باشد . بنابراین از نوشیدن مایعاتی که توسط افراد غیر قابل اطمینان به شما تعارف می شود پرهیز کنید .

 

7- از ماندن در مکان های خلوت ، متروکه و تاریک به شدت پرهیز کنید .

 

8- اگر قصد دارید با شخصی به قصد ازدواج آشنا شوید و شناخت کافی از او ندارید در مکان های عمومی با او قرار ملاقات بگذارید و از رفتن به منزل وی به شدت پرهیز نمایید .

 

مطالب مرتبط :

انتظارات جنسی زنان در هنگام برقراری رابطه جنسی چیس...    همانطور که می دانید زن و شوهر در هنگام رابطه جنسی انتظاراتی از یکدیگر دارند مردها به دلیل فاعل بودن در رابطه جنسی بهتر می توانند انتظارات جنسی خود...
دلایل ناتوانی جنسی زن ها چیست ؟... اکثر زن ها در دوران جوانی از برقراری رابطه جنسی لذت می برند اما به خاطر افزایش سن یا مسائل دیگر میل جنسی آن ها کاهش یافته و دیگر از رابطه جنسی با شو...
دلایل اصلی ارضا نشدن مردها در رابطه جنسی... در رابطه جنسی برای بعضی از مردها مشکلاتی در ارضا شدن بوجود می آید . مشکلاتی مانند اینکه ارضا نمی شوند یا تحریک شان از بین رفته و نمی توانند نعوظ کنن...
دلایل عدم تمایل مردان به رابطه جنسی چیست ؟...   زن ها با دیدن میل همسرشان به رابطه جنسی بسیار خوشحال شده و مطمئن می شوند که همسرشان آن ها را دوست دارد . اما اگر متوجه عدم تمایل مردان به را...
تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی... پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که رفتارهای فکر و ذهنی زن و مرد تحت تاثیر جنسیت با هم فرق داشته و زن و مرد در برخی از صفت های اصلی به طور ذاتی متفا...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer