چه مسائلی حتما باید به خواستگار گفته شود ؟

چه مسائلی حتما باید به خواستگار گفته شود ؟

 

بی شک در زندگی مشترک خیلی از مسائل و موضوعات می بایست پنهان بمانند . اما باید توجه کرد برخی مسائل وجود دارند که حتما باید به خواستگار گفته شود .

 

 

مسائلی که حتما باید به خواستگار گفته شود

 

1.وضعیت مالی :
باید توجه کنید که وضعیت درآمد شما و مقروض بودنتان از جمله مسائلی هستند که باید قبل از جدی تر شدن رابطه به طرف مقابل بگویید . حتی اگر نگویید او خودش خواهد فهمید بنابراین بهتر است خودتان اینکار را بکنید .

 

2.رابطه های قبلی تان :
توجه کنید که طرف شما حق دارد بداند شما قبلا چه نوع رابطه هایی داشته اید . البته نباید جزئیات روابط قبلی خود را بیان کنید . بیان کلیت روابط قبلی کفایت می کند . اینکه روابط قبلی چه نوع بوده و چه مدت طول کشیده اند . روابط قبلی روی رابطه جدیدتان تاثیرگذار است .

 

3.برنامه های زندگی :
اگر قصد دارید طرف مقابل را شریک زندگی تان کنید باید برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت زندگی خود را با او درمیان بگذارید . اینکار کمک می کند او در مسیر زندگی شما قرار بگیرد و شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کند .

 

4.توقعاتتان از رابطه :
برای اینکه او بتواند توقعاتتان را برآورده کند شما باید انتظاراتتان را رک و راست در ابتدای رابطه بیان کنید . در غیر این صورت نمی توانید انتظار داشته باشید توقعاتتان برآورده شود ، چون طرفتان چیزی از انتظاراتتان نمی داند .

 

5.اعتقادات مذهبی :
اعتقادات مذهبی می تواند مشکل ساز شود مخصوصا وقتی یک طرف به شدت مذهبی باشد و طرف دیگر هیچ میانه ای با مذهب نداشته باشد بنابراین حتما اعتقادات مذهبی خود را بیان نمایید .

 

6.گرایش های سیاسی :
اگر گرایش سیاسی ندارید پس مشکلی هم نخواهید داشت اما اگر گرایش سیاسی خاصی دارید حتما آن را بیان کنید . گرایش سیاسی مانند گرایش مذهبی می تواند بر رابطه تاثیر بگذارد .

 

7.مسائل سلامتی :
اگر سابقه بیماری های خطرناک یا سابقه سرطان در خانواده خود داشته اید حتما طرفتان باید از این موضوع مطلع شود . هم چنین بیماری هایی مانند دیابت یا بیماری های مقاربتی مثل ایدز ، حتما باید بیان شود .

 

8.نظرتان را نسبت به ازدواج و بچه دار شدن بیان کنید :
باید اینکه چگونه و در چه زمانی می خواهید ازدواج کنید ، می خواهید بچه دار شوید یا خیر یا چند تا بچه دوست دارید که داشته باشید و چگونه می خواهید آن ها را تربیت کنید این ها تصمیماتی هستند که باید در کنار همدیگر بگیرید ، بنابراین قبل از جدی تر شدن رابطه این مسائل را مطرح کنید .

 

9.ضعف هایتان را بیان کنید :
شاید بیان ضعف هایتان سخت باشد اما باید توجه کنید این شخص قرار است نزدیکترین شخص به شما باشد و این کار می تواند ایجاد صمیمیت و نزدیکی کند .

 

10.بچه هایی که ازدواج قبلی دارید :
حتی اگر بچه هایتان با شما زندگی نکنند چون این موضوع ممکن است در آینده انشعاباتی به همراه داشته باشد ، حتما باید فرد مقابل را از وجود بچه هایتان مطلع کنید .

 

در آخر باز هم به این نکته اشاره می گردد که شخصی که قرار است وارد زندگی شما شود حق دارد برخی واقعیت ها را قبل از اینکه خودش بفهمد ، شما با او در میان بگذارید .

مطالب مرتبط :

تفاوت دخترها با پسرها از نظر احساسات... یکی از مسائلی که در مورد دخترها و پسرها مطرح می شود این است که دخترها احساسی هستند در مقابل پسرها منطقی می باشند . دخترها می خواهند بدانند چرا پسرها...
اشتباهات دخترها که پسر مورد علاقه شان را فراری می ... دخترها برای علاقه مند کردن پسر مورد علاقه شان رفتارهای اشتباهی انجام می دهند که نتیجه معکوس دارد و پسر مورد علاقه شان را فراری خواهد داد . در این مط...
شناخت پسرها در سنین مختلف برای خانم ها...   خداوند از هر موجودی دو جفت نر و ماده آفریده  و نسبت به جنس نر و ماده هیچ برتری قرار نداده است . در این مقاله قصد داریم سیر رشد پسرها را در ط...
ازدواج با کدام دخترها اشتباه است ؟... ازدواج با کدام دخترها اشتباه است ؟   دختران وابسته : دختران وابسته دخترانی هستند که به هر مشکل جزئی و پیش پا افتاده که برخورد کنند آن را با دیگ...
چطور بفهمیم همسر (خواستگار) دروغ می گوید ؟... اگر به همسر یا خواستگار خود شک کرده اید که در مورد موضوعی به شما دروغ می گوید و قصد دارید بفهمید آیا واقعا دروغ می گوید یا نه این مقاله را دنبال کنی...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer