کانال تلگرام یک زوج

روش هایی برای جوانسازی واژن زنان یائسه

روش هایی برای جوانسازی واژن زنان یائسه

 

واژن زن ها وقتی به سن یائسگی می رسند دچار تغییراتی می شود . اندام جنسی زن ها در سن 50 سالگی پیر می شود و رطوبت داخلی رحم کم شده و خشک می گردد . زن ها در این دوران با عارضه خارش در واژن مواجه می شوند .

روش هایی برای جوانسازی واژن زنان یائسه

پیر شدن واژن زنان در 40 درصد موارد در دوران یائسگی و بعد از آن رخ می دهد . در هنگام پیر شدن واژن ، دیواره های واژن نازک تر شده و خاصیت ارتجاعی طبیعی و منبع خونی آن کاهش پیدا می کند . کاهش مخاط محافظ واژن ، رطوبت داخلی آن را کاهش داده و ضخامت ایجاد شده باعث کم شدن نرمی و لیزی واژن می گردد .

 

به طور معمول با بروز یائسگی ، هورمون استروژن (هورمون جنسی ) در زنان کاهش یافته و خطر ابتلا به سرطان افزایش می یابد . شایع ترین علائمی که زنان یائسه با آن روبرو می شوند عبارتند از :

– خشکی و خارش واژینال
– احساس سوزش و تحریک پذیری واژن
– درد در ناحیه واژن در حالت عادی و هنگام برقراری رابطه جنسی
– دشواری در رفع ادرار

 

درمان های معمول :
درمان معمول برای درمان پیری واژن استفاده از کرم های درمانی مانند کرم جلوگیری کننده بدون بو یا درمان جایگزین هورمونی می باشد . اثر بخشی این نوع کرم ها به استفاده مرتب از آن ها بستگی دارد . درمان های طبیعی برای جوانسازی واژن کوتاه مدت هستند و پس از قطع درمان ، اثر آن خیلی زود از بین می رود .

 

درمان جدید :
سازمان غذا و داروی آمریکا برای اصلاح عوارض ناشی از یائسگی زنان روشی را تایید کرده است که به “مونالیزا تاچ” معروف است . این درمان می تواند روی جوانسازی واژن در دوران یائسگی و پس از آن ، اثرات مثبتی داشته باشد . این روش نوعی درمان است که پزشک با کمک انرژی لیزر سعی می کند علائم پیری واژن را از بین ببرد . این نوع لیزر ، انرژی کنترل شده ای را به بافت واژن می فرستد تا سلول ها تحریک شده و کلاژن بیشتری بسازند .

 

این روش درمانی بدون بیهوشی است و دردی به همراه ندارد و در عرض کمتر از 5 دقیقه داخل مطب متخصص انجام می گردد . این درمان می بایست هر 6 هفته یکبار انجام گردد . زنانی که تحت روش درمانی مونالیزا تاچ قرار گرفته اند ، بعد از درمان می توانند به فعالیت های عادی بپردازند ولی باید به مدت 2 الی 3 روز از رابطه جنسی پرهیز کنند .

 

1
اشتراک‌گذاری
1zoj

ارسال پاسخ