معرفی انواع پرده بکارت در دختران

معرفی انواع پرده بکارت در دختران

در جنین دختران در مراحل ابتدایی تولد ، هیچ بخش ورودی به واژن وجود ندارد . در این مرحله لایه باریک بافتی واژن را پوشش می دهد و بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد . اگر این پرده بکارت در رحم مادر به وجود می آمد ممکن بود بعضی از دختران به طور مادرزاد پرده بکارت نداشته باشند . باید توجه داشت برخلاف تصور عامه مردم که فکر می کنند پرده بکارت در داخل واژن قرار گرفته است ، این طور نیست و این پرده دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد .

 

اندام جنسی زنان به چه شکل است ؟
باید توجه کرد که اندام جنسی هر دختری با دختر دیگر متفاوت است . اندام جنسی دختر می تواند بزرگ ، کوچک ، تیره یا روشن باشد و این موضوع کاملا عادی می باشد زیرا هیچ واژنی شبیه واژن دیگر نیست .

انواع پرده بکارت

 

پرده بکارت حلقوی :
در این مدل پرده بکارت ، پرده به شکل حلقه دور ورودی واژن را پوشش می دهد .

 

پرده بکارت ارتجاعی :
این مدل پرده به علت انعطاف بالا و قابلیت ارتجاع ، پرده بکارت ارتجاعی نامیده شده است . این مدل پرده در رابطه جنسی و ورود آلت تناسلی مرد پاره نخواهد شد یا   دچار پارگی جزئی بدون خونریزی می شود .

 

پرده بکارت دوسوراخی یا تیغه ای :
این مدل پرده یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد .

 

پرده بکارت سوراخ سوراخ (غربالی) :
این مدل پرده بکارت به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده است اما سطح آن سوراخ سوراخ می باشد .

 

در شناسایی نوع پرده بکارت باید توجه کرد که ممکن است مدل پرده بکارت با مدل های فوق متفاوت باشد به طور مثال برخی دخترها پرده بکارتشان بدون سوراخ است ، برخی پرده های بسیار ضخیمی دارند که حتی با رابطه جنسی نیز پاره نمی شود و می بایست با جراحی آن ها را ازاله بکارت کرد .

هنگامی که دختر برای اولین بار دخول در رابطه جنسی را تجربه می کند پرده بکارت او از چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می گردد . تا زمانی که زن اولین نوزادش را به دنیا نیاورد باقیمانده های پرده بکارت در دهانه واژن وجود خواهد داشت .

 

معرفی پرده بکارت بسته :
بعضی از دختران هنگامی که پریود می شوند ، خون قاعدگی آن ها در پشت پرده بکارتشان جمع می شود و نمی تواند خارج بشود در نتیجه باعث بروز درد می گردد . این دخترها دارای پرده بکارت بسته می باشند که تنها با خروج نوزاد پاره می شود . این گونه افراد باید به دکتر مراجعه کنند تا با عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده ، خون قاعدگی شان از محل برش داده شده خارج شود .

 

علت عدم خونریزی در دختران باکره چیست ؟
بعضی از دختران با وجود باکره بودنشان ممکن است طی اولین رابطه جنسی و دخول خونریزی نداشته باشند . این مساله می تواند به این خاطر باشد که دختر قبل از دخول آرام و بدون تنش بوده و زمان کافی را برای معاشقه صرف کرده است ، یا اینکه با طرف مقابلش احساس س راحتی کرده و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب شود . بدین ترتیب آلت تناسلی مرد به نرمی وارد وازن دختر شده و دختر در اولین رابطه جنسی خونریزی نخواهد داشت . اما اگر زن نگران باشد و پاهایش را جمع کند و دهانه واژنش خشک باشد هنگام دخول درد و خونریزی خواهد داشت .

 

باید توجه داشت تصور عامه مردها که فکر می کنند پرده بکارت ، پرده ای بسیار سفت و محکم می باشد غلط است و اگر دختر آمادگی کافی داشته باشد ، هیچ نیازی به واردن کردن فشار از جانب مرد برای ازاله بکارت در اولین رابطه جنسی نیست .

 

نکاتی درباره پرده بکارت

 

به دلیل اینکه رشته های عصبی در پرده بکارت کم می باشد اگر عمل دخول پس از به آرامش رساندن دختر انجام گردد پارگی پرده بکارت معمولا بدون درد می باشد .

 

برای کم کردن درد اولین رابطه جنسی اگر دهانه واژن تنگ باشد بهتر است از کرم و ژل های تسهیل کننده یا اسپری بی حسی استفاده نمود . هم چنین تحریک زن به طوری که دهانه واژن او مرطوب شود می تواند به سهولت رابطه جنسی کمک زیادی کند  .

 

ممکن است پرده بکارت در اولین رابطه جنسی به طور کامل پاره نشود در این گونه موارد در هر بار رابطه جنسی قسمتی از پرده بکارت پاره می شود و هربار با خونریزی همراه می شود . باید توجه کرد حتی اگر پرده بکارت به طور ناقص پاره شود نیز احتمال حاملگی وجود دارد .

 

پرده بکارت دختر به طور معمول با ورزش هایی مانند سوارکاری ، پرش ، شنا ، رقص و دو هرگز پاره نمی شود مگر اینکه در طی حادثه ای جسمی نوک تیز به پرده اصابت کند و پرده را پاره کند .

 

آیا وجود داشتن پرده بکارت نشانه ی باکرگی است :
مردها باید توجه کنند که وجود داشتن این پرده به تنهایی نمی تواند نشانه پاکی دختر باشد . راه های برقراری رابطه جنسی فقط دخول نمی باشد . دختر می تواند پرده بکارتش را حفظ کرده و از راه های دیگر رابطه جنسی برقرار کند یا حتی می تواند برای تظاهر به باکره بودن ، با عمل جراحی پرده بکارت را ترمیم کند . به همین دلایل وجود داشتن پرده بکارت به تنهایی نمی تواند دلیل بر باکره بودن دختر باشد .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer