نکاتی برای افزایش طول عمر و سلامتی

    نکاتی برای افزایش طول عمر و سلامتی

از انواع مواد غذایی استفاده کنید :
برای سلامت بدنمان به مواد مغذی مختلفی احتیاج داریم . هیچ غذایی به تنهایی نمی تواند این مواد مغذی را فراهم نماید ، بنابراین باید از انواع مختلف غذاها خصوصا مواد غذایی تازه به مقدار مناسب در برنامه غذایی روزانه خود استفاده کنیم .

 

نان و غلات را فراموش نکنید :
نان و غلات شامل انواع نان ها ، برنج ، ماکارونی و … می باشد . سعی کنیم به منظور تامین فیبر بیشتر از این گروه غذایی به خصوص نان هایی مانند سنگک ، بربری و تافتان بیشتر استفاده کنیم .

 

به مقدار کافی سبزی و میوه های تازه مصرف کنیم
میوه ها و سبزی ها تامین کننده بیشتر مواد مغذی مورد نیاز بدنمان از جمله فیبر ، ویتامین ها و املاح می باشند ، پس از آن ها به مقدار بیشتری استفاده کنیم .

نکاتی برای افزایش طول عمر

 

وزن خود را در حد مناسب نگه داریم
اضافه وزن و چاقی موجب ایجاد بیماری های قلبی – عروقی ، فشار خون ، چربی خون بالا و … می شود . ما موقعی چاق می شویم که بیشتر از نیاز بدنمان از مواد غذایی مانند چربی ها استفاده نماییم و فعالیت بدنی کمی داشته باشیم . پس برای حفظ وزن مناسب باید فعالیت بدنی مان را افزایش دهیم و نکات تغذیه ای را رعایت کنیم .

 

هیچ وعده غذایی را حذف نکنیم
صبحانه مهم ترین وعده غذایی است لذا هیچ گاه آن را حذف نکنیم . غذاهای پرچرب را حذف نکنیم . به جای آن از همان غذا با چربی کمتر استفاده کنیم .

 

وعده های غذایی منظم داشته باشیم
به غیر از وعده های اصلی (صبحانه ، نهار و شام ) از میان وعده های مناسب (میوه ها و ..) استفاده کنیم .

 

به اندازه کافی مایعات مصرف کنیم
آب مهمترین نوشیدنی است . علاوه بر آن می توانیم به منظور تامین آب مورد احتیاج بدنمان از شیر ، چای و آب میوه های طبیعی استفاده کنیم .

 

فعالیت بدنی بیشتری انجام دهید
فعالیت بدنی و ورزش های سبک مانند پیاده روی و نرمش موجب سوزاندن انرژی اضافی می شود و برای تامین سلامت قلب مفید است . پس سعی کنیم ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانیم .

 

ماست
ماست از فاسد شدن روده جلوگیری می کند و نقش مهمی در جلوگیری از پیری دارد ، ماست در تنظیم سیستم ایمنی بدن مفید بوده و نقش آن در تنظیم عملکرد باکتری های روده مشخص است . ماست با داشتن موادی محافظ روده است و موجب ایمن سازی بدن می شود ضمن اینکه دارای کلسیم است و از پوکی استخوان جلوگیری می کند .

 

ماهی و کاهو
ماهی و کاهو پر از آنتی اکسیدان هستند و مقاومت بدن را بالا می برند و از بیماری های قلبی و عروقی و سرطان و آلزایمر و آرتروز جلوگیری می کنند . ماهی چرب و ساردین ماهی تن و ماهی آزاد پر از امگا 3 هستند و حداقل 3 بار در هفته باید مصرف شوند . کاهو نیز دارای امگا 3 است و بهتر است ماهی را با سالاد بخورید تا یک غذای کامل را میل کرده باشید .

 

سیر و روغن زیتون
در غذای روزانه خود سیر و روغن زیتون را فراموش نکنید . روغن زیتون برای سیستم قلبی و عروقی مفید است و از بدن در برابر سرطان محافظت می کند و سیر یک غذای فوق العاده و پر از آنتی اکسیدان است و در پیشگیری از بیماری های مرتبط با افزایش سن مفید است .

 

برای شروع هیچ وقت دیر نیست
برای ایجاد تغییر در شیوه زندگی و داشتن برنامه غذایی مناسب هیچ وقت دیر نیست . پس به تدریج و آهسته نکات لازم را در زندگی روزمره خود قرار دهیم .

مطالب مرتبط :

چکار کنیم تا یک پسر عاشق شود ؟...   اگر شما دختر هستید و عاشق پسری شده اید اما غرورتان به شما اجازه نمی دهد این قضیه را با او مطرح کنید و مایل نیستید شخص سومی از این قضیه با خب...
نکاتی برای شناخت زن ها هر کدام از زن ها دارای دنیای بزرگی هستند و شناخت زن ها حتی برای خودشان هم آسان نمی باشد . یکی از راه های شناخت زن ها شناخت امیال آن ها می باشد . امی...
راه های موقت و دائم پیشگیری از بارداری در رابطه جن...       برای پیشگیری از بارداری راه های متفاوتی وجود دارد . انتخاب روش پیشگیری به عواملی مانند سلامت فرد ، تعداد شرکای جنسی ، تواتر فعالیت جنسی و...
علت درد و سوزش در هنگام نزديكي و راه کاهش آن چیست ...   رابطه جنسی به طول معمول با لذت زیادی همراه است اما اگر این رابطه با درد و سوزش همراه باشد نه تنها لذتی ندارد بلکه عذاب آور نیز خواهد بود . ه...
روش معاینه پرده بکارت توسط پزشک و خود شخص... پرده بکارت : پرده بکارت یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی کشش دار است که در بخش خارجی اندام تناسلی زن و در ابتدای دهانه واژن قرار گرفته است . در برخی ...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer