نکته هایی در خصوص سلامتی در قرآن

 نکته هایی در خصوص سلامتی در قرآن

بخورید و بیاشامید ؛ اما به اندازه کافی و لازم ؛ زیرا پرخوری و زیاده روی ، سلامت شما را به خطر می اندازد . (اعراف/31)

 

همه دردها و ناراحتی های خود را می توانید با قرآن ریشه کن سازید ؛ قرآن بخوانید و به آن عمل کنید و با روح قرآن مرتبط و همنوا گردید تا همه سیستم های روح و جسم شما در تعادل مطلوب خود قرار گیرند . (یونس /57 و اسراء/82)

آیات قرآن در مورد سلامتی

در فرهنگ قرآنی ، این خداوند است که بیماری ها را شفا می دهد و دیگران ، وسیله و واسطه اند . (شعرا/80)

 

اصل اول در سلامتی و صحت غذاها به فرموده قرآن ، آن است که حلال و پاکیزه باشند . حلال یعنی چیزی که ممنوعیت شرعی ندارد و طیب یعنی چیزی که موافق طبع سالم انسانی باشد .

 

بهترین نحوه تغذیه برای سلامت انسان که مورد سفارش قرآن کریم است ، خوردن صبحانه و شام است ؛ یعنی غذای روزانه در دو وعده اصلی در اول روز و آخر روز صرف شود . این شیوه غذا خوردن بهشتیان است که در سوره مریم ، آیه 62 آمده است .

 

به فرمان قرآن ، مومنان شایسته ترین افراد در استفاده از نعمت های الهی – مانند غذای پاکیزه – می باشند . خداوند می فرماید : چه کسی این غذاهای پاکیزه را بر شما حرام کرده است ؟ این ها زیبایی های زندگی دنیاست که خداوند برای بهترین بندگانش خلق نموده است . پس از نعمت های خداوند ، استفاده کنید . (اعراف /32 و مانده / 87 و 88)

 

جالب است بدانید که خداوند مستقیما در قرآن به خوردن گوشت و ماهی و میوه اشاره می کند و آن ها را از نعمت های زندگی بخش الهی برمی شمارد و از ما می خواهد که از آن ها بخوریم . (مائده آیه 1 و 96 ، سوره نحل ، آیه 14 و سوره مومنون آیه 19)

 

مسئله خوراک در قرآن آن قدر مهم است که در یک آیه مستقیما فرمان داده شده است که انسان با دقت و تامل در غذایی که می خورد بنگرد . (عبس/24)

 

خداوند در قرآن کریم خواب را یکی از عوامل سلامت و آرامش روح انسان می شمارد و آن را نعمتی قابل ستایش و آیه ای از آیات اعجاز آمیز الهی معرفی می کند (روم 23 / و فرقان 47)

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer