دلایل ترس از ازدواج در دختران چیست ؟

دلایل ترس از ازدواج در دختران چیست ؟

دختران به علت ترس هایی که در وجودشان دارند ، ممکن است به بسیاری از فرصت هایشان برای ازدواج “نه” بگویند و فرصت ازدواج بهتر و زودتر را به خاطر یک سری ترس های غلط از دست بدهند . در این مقاله قصد داریم این ترس ها و راه حل های آن را مورد بحث و بررسی قرار بدهیم .

 

دلایل ترس از ازدواج در دختران 

 

وابستگی بیش از حد به کار و پیشرفت شغلی :
بعضی از دختران به خاطر غرق شدن در کار و پیشرفت شغلی ، قکر می کنند که در دنیا هیچ چیز آن ها را به اندازه پیشرفت شغلی خوشحال نمی کند . آن ها اینقدر در این تفکر غرق شده اند که هیچ گاه فکر تغییر به سرشان خطور نخواهد کرد . اگر شما از این دسته از دختران هستید که این طرز فکر باعث مجرد ماندنتان شده است کافیست مردی را انتخاب کنید که با شرایط شما و محدودیت هایی که شغل شما برای شما ایجاد می کند کنار بیاید . بنابراین قبل از ازدواج با خواستگارتان در مورد محدودیت هایی که شغل شما برای شما ایجاد می کند صحبت کنید و ببینید که آیا می تواند با شرایط شما کنار بیاید یا نه . البته توجه کنید که نباید انتظار داشته باشید که فقط همسر آینده تان شرایط شما را درک کند ، بلکه ، بعد از ازدواج شما نیز باید کمی سبک زندگی خود را تغییر بدهید و قبول کنید که شرایط کاری تان بعد از ازدواج شکل دیگری  پیدا خواهد کرد .

 

معیارهای سفت و سخت برای انتخاب همسر :
برخی از دختران معیارهایی سفت و سختی را برای ازدواج در نظر گرفته اند ، به طوری که هیچ گونه عیب و ایرادی را از طرف مقابل نمی پذیرند . از آنجا که تقریبا همه ی مردهای روی کره زمین عیب ها و ایرادهایی دارند ، این گونه دخترها ممکن است به دلیل این معیارهای سفت و سخت ، که در اکثر مردها یافت نمی شود ، مجرد باقی بمانند . اگر شما هم از این دسته از دختران هستید بهتر است قبل از اینکه دیر بشود در طرز فکر خود تجدید نظر بکنید . وقتی پای یک عمر زندگی در میان باشد ، قطعا نمی توانید با مردی زندگی کنید که هیچ یک از معیارهای اصلی شما را ندارد ، اما می توانید از بعضی از معیارهای خود چشم پوشی کنید . برای رفع این مشکل یک نگاه به خودتان بیندازید آیا شما فرد بی عیب و نقصی هستید که دنبال یک مرد بی عیب و نقص می گردید ؟  فهرستی از تمام معیارهای خودتان تهیه کنید و آن ها را به ترتیب اهمیتی که برای شما دارند فهرست کنید . اکنون دوباره فهرست معیارهایتان را بررسی کنید و  معیارهایی که می توانید از آن چشم پوشی کنید را پاکسازی کنید . به یاد داشته باشید که شما ممکن است معیارهایی داشته باشید که جز شخصیت اصلی افراد نباشند و مردها ممکن است خصوصیات مطلوب دیگری داشته باشند که می توان به آن تکیه کرد .

 

ترس از دست دادن دوستان :
برای دخترانی که دوستان صمیمی بسیار زیادی دارند و لحظاتی بسیار شادی را در کنار دوستانشان تجربه می کنند ، ازدواج می تواند یک مانع اساسی برای این خوشی های دوران مجردی تلقی گردد . دوستان صمیمی باعث می شوند افراد هیچ گونه  خلاء عاطفی ای را در زندگی خود احساس نکرده و به همین از وارد شدن به زندگی مشترک ، که در ظاهر تنهاتر می شوند خودداری کنند . اگر شما از این دسته از دختران هستید که به این خاطر از ازدواج خودداری می کنید بهتر است کمی به آینده ی دورتر نگاهی بیاندازید . دوستان شما احتمالا یکی یکی ازدواج کرده و این جمع بسیار صمیمی کوچک و کوچک تر می گردد . اگر شما مراقب نباشید ممکن است این طرز فکر از شما یک آدم همیشه تنها بسازد . از طرفی با ازدواج قرار نیست که تمام دوستانتان را از دست بدهید . می توانید بعد از ازدواج نیز ، البته با محدودیت هایی که زندگی متاهلی ایجاد می کند ، تلاش کنید تا از دوستانتان هم فاصله نگیرید .

دلایل ترس از ازدواج در دختران چیست ؟

 

انتظار کشیدن برای موقعیت های بهتر :
دسته ای از دختران به دلیل اینکه فکر می کنند همیشه فرصت های بهتری در آینده در انتظارشان است به بسیاری از گزینه های خوبشان برای ازدواج جواب “نه” می دهند . این دسته از دختران به خاطر این طرز فکر ، ممکن است ، فرصت هایی که برایشان آرزو بوده است را هم رد کنند . اگر شما هم از این دسته از دختران هستید بهتر است مته به خشخاش نگذارید و توجه داشته باشید که همه ی افراد ضعف هایی در خود دارند ، منتهی نوع ضعف از فردی به فرد دیگر فرق می کند . یک بار دیگر فهرست معیارهایی اساسی خود را بررسی کنید و تلاش کنید که سراغ کسی که با خط قرمزهای شما هماهنگی ندارد ، نروید .

 

تفاوت شخصیتی دختران با خانواده :
برخی دختران به خاطر اینکه از لحاظ شخصیتی یا اعتقادی با خانواده شان تفاوت اساسی دارند ، ممکن است به خاطر این تفاوت ها به خواستگارهایشان نه بگویند . آن ها اساسا نمی توانند قبول کنند با کسی ازدواج کنند که خانواده شان به آنها پیشنهاد می کند . چون به خاطر تفاوت  با خانواده شان پیشنهادهای خانواده ، مرد رویاهایشان نیست . از طرف دیگر نمی توانند مردی که خود انتخاب کرده اند و خودشان را جور دیگری به آن مرد شناسانده اند را با خانواده خودشان ، که اساسا با دختر متفاوت است آشنا کنند . از شما از آن دسته از دخترانی هستید که در این وضعیت گرفتار هستید کافیست خودتان باشید و همانطور که خودتان قصد دارید زندگی کنید جلوه کنید . پنهان کاری را کنار بگذارید و با خواستگارتان خیلی رک در مورد شرایط خود و خانواده تان صحبت کنید .

 

ترس از طلاق :
برخی دختران به خاطر طلاق و شکست در زندگی مشترک ممکن است از وارد شدن به زندگی مشترک هراس داشته باشند . این دختران ممکن است شاهد برهم خوردن روابط دوستانشان و سختی هایی که آن ها متحمل شده اند ، باشند ، که ترس آن ها قابل درک است . اگر شما از این دسته از دختران می باشید بهتر است روی زوج های موفقی که می شناسید تمرکز کنید و ببینید آن ها برای خوشبخت کردن یکدیگر چکار می کنند . هم چنین شاهد مشکلات احساسی دیگران بودن به شما کمک می کند که متوجه شوید چه چیزهایی می تواند یک رابطه را خدشه دار کند .

 

کمبود اعتماد به نفس :
دسته از دختران به خاطر اینکه یک سری مهارت های ارتباطی مانند صبر ، حوصله و فداکاری را در خود نمی بینند یا یک سری مهارت های خانه داری  مثل آشپزی و تمیزکاری را بلد نیستند از ازدواج ترس داشته باشند . باید توجه کنید که هر کس توانایی های خاص خود را دارد و افراد متفاوت به توانایی های مختلف بها می دهند . می توانید با صرف وقت توانایی های خود را افزایش داده و از زنان موفق کمک بگیرید تا به شما اعتماد به نفس لازم را برای متعهد شدن بدهند .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer