علت درد و سوزش در هنگام نزديكي و راه کاهش آن چیست ؟

دلایل درد کشیدن زن در رابطه جنسی و راه کاهش آن چیست ؟

 

رابطه جنسی به طول معمول با لذت زیادی همراه است اما اگر این رابطه با درد و سوزش همراه باشد نه تنها لذتی ندارد بلکه عذاب آور نیز خواهد بود . هیچ فردی نباید در هنگام رابطه جنسی درد داشته باشد ، درد و سوزش داشتن در هنگام رابطه جنسی طبیعی نیست و نشانه ی وجود یک مشکل می باشد که می بایست رفع شود .

علت درد و سوزش در هنگام نزديكي

 

دختران باکره که برای اولین بار عمل دخول آلت پسرانه را به داخل واژن خود تجربه می کنند ممکن است به خاطر پاره شدن پرده بکارت در اولین رابطه جنسی درد را احساس کنند . چون در اولین رابطه علاوه بر اینکه پاره شدن پرده بکارت دردناک است جای گرفتن آلت مردانه در داخل آلت زنانه نیز برای اولین بار با کمی درد همراه است . برای کاهش درد در اولین رابطه جنسی ، بهترین کار صحبت کردن با همدیگر ، آماده کردن یکدیگر و اعلام این مسئله که اولین تجربه من است ، عمل دخول را با کمک و هماهنگی همدیگر انجام بدهند .

 

درد در هنگام رابطه جنسی می تواند دلایل دیگری داشته باشد به طول مثال مرد می تواند با تلمبه زدن (یا همان عقب و جلو رفتن) های خیلی تند و سریع باعث ایجاد درد شود ، یا اینکه مرد آلت خود را با زاویه ی نامناسب وارد واژن زن کرده باشد . دلیل دیگر درد در رابطه جنسی می تواند کمبود ترشحات واژن زن باشد . کاهش ترشحات واژن زن می تواند در اثر مصرف یک سری از داروها ایجاد شده باشد . هم چنین زن ها وقتی به دوران یائسگی می رسند تغییرات هورمونی ناشی از این دوران باعث کم شدن ترشحات واژن می گردد.

 

مشکلات فوق را می توان با صحبت کردن با یکدیگر و تغییر زاویه دخول ، آهسته کردن حرکت تلمبه زدن و استفاده از کرم های لزج کننده است که به همین اسم در داروخانه ها عرضه می شود .

 

یکی از مشکلاتی که باعث عدم ترشحات واژن می باشد ، این است که مرد به یکباره عمل دخول را انجام می دهد و از معاشقه با زن ، بوسیدن و نوازش او خودداری می کند . معاشقه قبل از رابطه جنسی باعث تحریک زن شده و واژن برای عمل دخول آماده می گردد . اما گاهی اوقات با وجود این کارها نیز واژن ترشحات لازم را برای عمل دخول انجام نمی دهد و هنوز خمار است در این گونه مواقع مرد می بایست قبل از وارد کردن آلت از انگشتان خود استفاده کرده و واژن زن را حسابی تحریک نماید . البته قبل از آن می بایست نوازش ، بوسه ، تحریک چوچوله را انجام داده باشد .

 

یکی دیگر از علل درد در رابطه جنسی انقباض شدید ماهیچه های کناره دیواره واژن می باشد . این انقباض دلایل روانی دارد به طول مثال نگرانی ، اضطراب و ترس زن به خاطر توقعات نامناسب مرد از زن در امور جنسی می تواند دلیل این انقباض باشد . برای رفع این مشکل نیز آماده سازی ذهنی زن برای شروع رابطه جنسی ، معاشقه قبل از رابطه جنسی و کنار گذاشتن توقعات بیجا می تواند مفید واقع شود .

 

عفونت واژن به دلایل مختلف می تواند باعث ایجاد درد در رابطه جنسی گردد که راه حل آن مراجعه به پزشک است .

 

درد به خاطر عوامل روانی :
دخترانی که مورد تجاوز واقع شده اند یا دخترهایی که بنابر آموزش های غلط یا فشارهای فرهنگی و خانوادگی از انجام رابطه جنسی احساس گناه می کنند ممکن است در هنگام رابطه جنسی احساس ناخوشایند یا درد داشته باشند . که برای رفع این مشکل می بایست اطلاعات خود را درباره مسائل جنسی افزایش دهند .

 

درد به خاطر عوامل موقت :
بعضی از دلایل درد در رابطه جنسی به صورت موقت می باشند به طور مثال زنان تا مدتی پس از بارداری در رابطه جنسی دچار ناراحتی می باشند . به خصوص زنانی که برای زایمان راحت تر مقداری از واژن آنها برش داده شده است که این گونه دردها با گذشت زمان خود به خود رفع می شود .

از بین بردن درد و سوزش هنگام نزدیکی

 

برای از بین بردن خشکی واژن و از بین بردن درد می تواند تمرینات مخصوصی را انجام داد که در زیر به آن اشاره می گردد :

1- اولین کاری که باید انجام بدهید این است که ریلکس باشید . برای رسیدن به آرامش یک دوش آب گرم گرفته ، نور اتاق را تنظیم نمایید ، دراز بکشید و نفس عمیق بکشید . در انتها با گوش دادن به موسیقی آرام کننده سعی کنید به آرامش برسید .

2- مانند بدن مغز و قلب نیز باید برای شروع رابطه جنسی آماده باشند . اگر مساله ای بین شما و شریکتان وجود دارد که شما را از نظر ذهنی یا قلبی آزار می دهد سعی کنید این مسائل را حل کنید و تا قبل از حل و فصل این گونه مسائل از رابطه جنسی خودداری نمایید .

3- سعی کنید برای رابطه جنسی فانتزی ذهنی داشته باشید و با فرورفتن در رویاهای جنسی خود را برای شروع رابطه جنسی آماده نمایید .

4- قبل از اینکه تحریک جنسی و معاشقه داشته باشید سعی کنید ذهنتان را به طور کامل متوجه معاشقه کرده و به طور کامل از آن لذت ببرید .

5- ماساژ واژن و کلیتوریس زمانی که خشک می باشد اصلا خوشایند نیست بنابراین بهتر است همیشه مواد چرب کننده و مرطوبیت زا در دسترس داشته باشید تا در مواقعی که لازم شد از آن ها استفاده کنید .

6- تحقیقات نشان داده است که هیجان می تواند باعث افزایش ضربان قلب و در پی آن افزایش جریان خود گردد . همین امر باعث می شود که بدن به تحریکات جنسی خیلی بهتر پاسخ بدهد . می توانید با تماشای یک فیلم زیبا یا کمی ورزش در شب هنگام این هیجان را در خود ایجاد نمایید .

 

در انتها اگر هیچ یک از راه حل های فوق برای شما موثر واقع نشد باز نگران نباشید چرا که هر دردی درمان مخصوص خود را دارد . در این صورت بهتر است به پزشک مراجعه نمایید و با او مشورت کنید . معمولا پزشکان برای شناسایی علت درد در رابطه جنسی ، سوالاتی نظیر سوال های زیر را از بیمار می پرسند :

1- آیا فقط در ناحیه واژن درد دارید یا در قسمت های داخلی دیگر نیز در حس می شود ؟
2- آیا کمر درد نیز دارید ؟
3- آیا درد فقط در زمان ورود آلت می باشد یا در زمان خروج آلت نیز درد احساس می گردد ؟
4- آیا بعد از رابطه نیز درد حس می شود یا خیر ؟
5- آیا درد با تغییر پوزیشن رابطه جنسی یا تغییر زمان های رابطه جنسی تغییر می کند یا خیر ؟
6- درد شما به چه صورت است ؟ سوزش ؟ ریش ریش ؟ درد عمیق ؟ درد کوتاه ؟ یا تیر کشیدن ؟

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer