مشکلات دوران عقد و نامزدی و راه حل های آن

مشکلات دوران عقد و نامزدی و راه حل های آن

در دوران عقد و نامزدی به خاطر اینکه زوجین به تازگی وارد فاز زندگی مشترک شده اند . ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که برای آن ها تازگی دارد . در این مقاله به مشکلات دوران عقد و نامزدی پرداخته می شود و راه حل های آن نیز ارائه خواهد شد .

 

مشکلات دوران عقد و نامزدی

 

1- قضاوت منفی :
قضاوت های منفی و از پیش تعیین شده نسبت به همسر و خانواده همسر و معتقد بودن به مسائلی مانند “گربه را باید دم حجله کشت” از مسائلی هست که در دوران نامزدی یا عقد پیش می آید و راه حل آن این است که پیش داوری در مورد همسر و خانواده اش را از ذهن خود دور کنید و با رفتارتان به خانواده طرف مقابل نشان بدهید شما نیز جزئی از خانواده آن ها شده اید نه اینکه فرزندشان را پس گرفته اید .

 

2- دخالت خانواده ها :
احتمال دارد خانواده ها با این تفکر که شما بی تجربه هستید ، در زندگی شما دخالت کنند . راه حل آن این است که ببینید آیا آن ها واقعا دخالت می کنند و یا نه محبتی هست که شما بد برداشت کرده اید . اگر دخالت بود با حفظ احترام به آن ها نشان بدهید که شما دیگر بالغ شده اید و خودتان می توانید تصمیم بگیرید . توجه کنید رفتار خودتان مثل بیان مشکلات همسرتان هم می تواند باعث بروز این دخالت ها گردد که می بایست خودتان را اصلاح کنید تا از این مشکلات جلوگیری کنید .

 

3- مقایسه کردن زندگی خود با زندگی دیگران :
این جمله را به یاد داشته باشید که ” ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید ” مقایسه کردن هدیه ها ، محبت ها ، میزان مهریه و مسائل دیگر زندگی خود با دیگران یک کار اساسا غلط است . به یاد داشته باشید که شما فقط ظاهر زندگی دیگران را می بینید و در ظاهر بیشتر امتیازات به چشم می آید . چه بسا زندگی او نیز ممکن است عیوبی داشته باشد که زندگی شما ندارد و او نیز به زندگی شما به همین خاطر حسر می خورد .

 

4- به یاد آوردن و مرور کردن تنش های گذشته :
ممکن است شما درباره مسائل گوناگون با همسرتان یا خانواده اش دچار تنش هایی شده باشید . باید بدانید مرور این تنش ها هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و برعکس فرصت لذت بردن از زندگی را از شما می گیرد . بهترین کار این است که یکبار انتظاراتتان را با همسرتان با مهربانی بیان کنید و دیگر هرگز درمورد آن صحبت نکنید به این صورت همسرتان نیز متوجه گذشت شما شده و بیشتر به نظر شما احترام خواهد گذاشت .

 

5- ارتباط با دوستان دوران مجردی :
ارتباط با دوستان دوران مجردی ، تفریحات تنهایی و … از مسائلی هستند که بعد از ازدواج منشاء بروز مشکلات می شوند . راه حل این است که به دوستانتان گوشزد کنید که شما متاهل شدید و در قبال شخص دیگری مسئول شده اید .

6- قهر کردن :
در دوران عقد و نامزدی به خاطر اینکه طرفین به تازگی وارد زندگی مشترک شده اند ممکن است درباره مسائل گوناگون دچار اختلاف نظر شوند . در این مواقع بدترین نوع ابراز ناراحتی قهر کردن می باشد . شما باید تمرین کنید مشکلات خود را با برقراری ارتباط سازنده حل کنید نه با قهر کردن و بی احترامی .

 

7- تلاش کردن برای تغییر دادن همسر :
این را به یاد داشته باشید در ازدواج هر یک از طرفین باید خودشان را تغییر دهند و اصلاح کنند و دیگری را همان طور که هست قبول کنند و برای تغییر دادن همسر تلاشی نکنند . برای حل مشکلات همسرتان به مشاور خانواده مراجعه کنید .

 

8- پشیمان شدن از اصل انتخاب :
ممکن است دو دوران نامزدی و عقد به این نتیجه برسید که شخصی که انتخاب کرده اید برای شما مناسب نمی باشد اگر این مساله پس از یک دعوا اتفاق افتاده است ، چند روزی صبر کنید تا آرام شوید ، سپس کلاه خود را قاضی کنید و خود را گول نزنید اگر مساله جدی است نگویید بعد از عروسی درست می شود . حتما با مشاور مشورت کنید .

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer