مشکلات طولانی شدن دوران عقد چیست ؟

مشکلات طولانی شدن دوران عقد چیست ؟

دوران عقد ممکن است به دلایل مختلفی طولانی شود . دلایلی مانند نداشتن کار مناسب و مشکلات مالی برای تهیه خانه و جهیزیه ، یا تحصیلات طرفین یا سربازی پسر و یا باور غلط در مورد دوران عقد که دوران عقد را دوران شناخت در نظر گرفته اند ، در صورتی که دوران نامزدی برای شناخت می باشد . و گاهی نیز تجمل گرایی باعث طولانی شدن دوران عقد شده است و همین مساله مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت .

 

مشکلات طولانی شدن دوران عقد

از نظرکارشناسان حداکثر زمان مناسب بریا عقد یکسال است . اگر زمان عقد از یکسال تجاوز کند ، مشکلاتی را ایجاد می کند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت :

 

1- محدودیت های دختر در خانه پدری : طبق عرف دختر تا وقتی در خانه پدر است ، می بایست قوانین خانواده اش را رعایت کند و نمی تواند با شوهرش روابط زناشویی آزاد داشته باشد . طولانی شدن این وضعیت فرسایش روانی ایجاد می کند .

 

2- سوالات اطرافیان : از زمانی که دوران عقد شروع می شود . آشنایان دختر و پسر از آن ها در مورد تاریخ عروسی شان سوال می کنند . وقتی هم که دوران عقد طولانی شود این سوالات و سوالات دیگر مدام تکرار می گردد و همین سبب می شود طرفین یکدیگر را برای طولانی شدن دوران عقد سرزنش کنند .

 

3-محدودیت های رفت و آمد دختر : بعضی از خانواده های دخترها برای رفت و آمد دخترشان ساعت تعیین می کنندیا اجازه نمی دهند دخترشان شب بیرون بماند یا با شوهرش به مسافرت برود و این مساله شوهر را ناراحت می کند .

 

4-خرج و مخارج دختر : بعضی خانواده ها از همان ابتدای عقد تمام هزینه های دخترشان را به عهده شوهر او می گذارند و در مقابل خانواده پسر نسبت به این وضعیت اعتراض دارند و همین مساله سبب بروز اختلاف می گردد .

 

5-دل سرد شدن از ازدواج : وقتی این مشکلات به صورت طولانی در زندگی وجود داشته باشد ، طبیعی است که زوجین از ازدواج دل سرد شده و حتی قید رفتن به زیر یک سقف را بزنند و از یکدیگر جدا شوند .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer