اهمیت رابطه جنسی در زندگی مشترک

اهمیت رابطه جنسی در زندگی مشترک

رابطه و رضایت جنسی در طول زمان و با آگاهی بسیار زیادی قابل دستیابی است . زن و شوهر می توانند از رابطه جنسی سالم در طول زندگی مشترک بهره برده و از آن انرژی مثبت دریافت کنند . برای دستیابی به این هدف دو طرف می بایست نسبت به همدیگر تعهد داشته باشند و با یکدیگر همکاری نمایند . زن و شوهر می بایست اولین هدف خود را راضی کردن طرف مقابل از لحاظ مسائل جنسی قرار دهند .

 

زیربنای مشکلات جنسی کمبود صمیمیت بین زن و شوهر می باشد . زن و شوهر می بایست توانایی بیان احساسات خود را داشته باشند و قادر باشند خواسته های جنسی خود را به طرف مقابل بگویند . هم چنین باید بتوانند اعمال جنسی که موجب رنجش آن ها می شود را بیان کنند . وقتی زن و شوهر نتوانند به یکدیگر مهر بورزند رابطه جنسی آن ها در سطح شهوانی باقی می ماند و همیشه رابطه جنسی را همراه با ترس نپذیرفته شدن ادامه می دهند .

وقتی زن و شوهر با یکدیگر گفتگوهای عاشقانه داشتند باشند آن ها می توانند در خلال این گفتگوها خواسته های جنسی خود را به همدیگر بگویند و کیفیت رابطه جنسی را افزایش بدهند . این امر باعث می شود زن و شوهر هر روز بیشتر از گذشته خواهان یکدیگر باشند .

 

زن و شوهرهایی که از رابطه جنسی با هم لذت می برند تا سنین پیری هم از همدیگر خسته نشده و تغییراتی که در اندام جنسی شان به خاطر کهولت سن ایجاد می شود را به راحتی می پذیرند . وقتی مردان به سنین پیری نزدیک می شود در رسیدن به نعوظ به مشکل برمی خورند ، هم چنین زن ها نیز در سنین بالا با خشکی مهبل و دردناک بودن رابطه جنسی مواجه می شوند . زن و شوهرهایی که از نظر احساسی به یکدیگر نزدیک هستند به راحتی این تغییرات را در نیازهای طرف مقابلشان درک می کنند .

 

روش هایی برای بازگردان احساسات و علاقه به زندگی مشترک :

 

در اولویت قرار دادن رابطه جنسی :
می بایست رابطه جنسی را در اولویت های زندگی مشترک قرار بدهید به طوری که حتی حضور بچه ها یا مسائل کاری نیز مانع از انجام رابطه جنسی نگردد .

 

اختصاص زمان برای معاشقه :
حتما زمانی را برای معاشقه با طرف مقابلتان اختصاص بدهید و این زمان را صرف ایجاد اعتماد و علاقه در طرف مقابل نسبت به خودتان کنید .

 

طرف مقابل را لمس کنید :
لمس کردن یکی از نشانه های عشق ورزی می باشد . دست های طرف مقابل را با دست هایتان لمس کنید . می توانید با همدیگر به حمام بروید و بدن طرف مقابلتان را لمس کنید .

 

ایجاد فضای رمانتیک :
با ایجاد فضای رمانتیک ، بوسیدن و عشوه گری کیفیت رابطه جنسی را افزایش بدهید .

 

بازی در حین رابطه جنسی :
ابتکار به خرج بدهید و برای برقراری رابطه جنسی راه های جدید برای رابطه جنسی کشف کنید .

 

نقش رابطه جنسی بر طلاق

بر طبق نظریه ناسازگاری جنسی ، عدم توافق جنسی مهم ترین عامل طلاق می باشد . بر اساس این نظریه کامیابی جنسی به ازدواج موفق و پایدار منجر خواهد شد و ناکامی جنسی به طلاق می انجامد  . بر اساس این نظریه ناکامی جنسی بر دیگر عوامل زمینه ساز طلاق تقدم دارد .

اگر زن و شوهر در رابطه جنسی موفق باشند عوامل دیگر مانند پول ، شغل ، فرزندان و … تاثیر ناچیزی در رسیدن به طلاق دارند اما اگر ناکامی جنسی در خانواده وجود داشته باشد هر کدام از عوامل ذکر شده می توانند بزرگنمایی شوند و  زندگی مشترک را به طلاق برسانند . بر اساس تحقیقات انجام شده در ایران عامل 40 درصد از  طلاق ها ، عدم رضایت جنسی می باشد .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer