اهمیت رابطه جنسی در زندگی مشترک

اهمیت رابطه جنسی در زندگی مشترک

رابطه و رضایت جنسی در طول زمان و با آگاهی بسیار زیادی قابل دستیابی است . زن و شوهر می توانند از رابطه جنسی سالم در طول زندگی مشترک بهره برده و از آن انرژی مثبت دریافت کنند . برای دستیابی به این هدف دو طرف می بایست نسبت به همدیگر تعهد داشته باشند و با یکدیگر همکاری نمایند . زن و شوهر می بایست اولین هدف خود را راضی کردن طرف مقابل از لحاظ مسائل جنسی قرار دهند .

 

زیربنای مشکلات جنسی کمبود صمیمیت بین زن و شوهر می باشد . زن و شوهر می بایست توانایی بیان احساسات خود را داشته باشند و قادر باشند خواسته های جنسی خود را به طرف مقابل بگویند . هم چنین باید بتوانند اعمال جنسی که موجب رنجش آن ها می شود را بیان کنند . وقتی زن و شوهر نتوانند به یکدیگر مهر بورزند رابطه جنسی آن ها در سطح شهوانی باقی می ماند و همیشه رابطه جنسی را همراه با ترس نپذیرفته شدن ادامه می دهند .

وقتی زن و شوهر با یکدیگر گفتگوهای عاشقانه داشتند باشند آن ها می توانند در خلال این گفتگوها خواسته های جنسی خود را به همدیگر بگویند و کیفیت رابطه جنسی را افزایش بدهند . این امر باعث می شود زن و شوهر هر روز بیشتر از گذشته خواهان یکدیگر باشند .

 

زن و شوهرهایی که از رابطه جنسی با هم لذت می برند تا سنین پیری هم از همدیگر خسته نشده و تغییراتی که در اندام جنسی شان به خاطر کهولت سن ایجاد می شود را به راحتی می پذیرند . وقتی مردان به سنین پیری نزدیک می شود در رسیدن به نعوظ به مشکل برمی خورند ، هم چنین زن ها نیز در سنین بالا با خشکی مهبل و دردناک بودن رابطه جنسی مواجه می شوند . زن و شوهرهایی که از نظر احساسی به یکدیگر نزدیک هستند به راحتی این تغییرات را در نیازهای طرف مقابلشان درک می کنند .

 

روش هایی برای بازگردان احساسات و علاقه به زندگی مشترک :

 

در اولویت قرار دادن رابطه جنسی :
می بایست رابطه جنسی را در اولویت های زندگی مشترک قرار بدهید به طوری که حتی حضور بچه ها یا مسائل کاری نیز مانع از انجام رابطه جنسی نگردد .

 

اختصاص زمان برای معاشقه :
حتما زمانی را برای معاشقه با طرف مقابلتان اختصاص بدهید و این زمان را صرف ایجاد اعتماد و علاقه در طرف مقابل نسبت به خودتان کنید .

 

طرف مقابل را لمس کنید :
لمس کردن یکی از نشانه های عشق ورزی می باشد . دست های طرف مقابل را با دست هایتان لمس کنید . می توانید با همدیگر به حمام بروید و بدن طرف مقابلتان را لمس کنید .

 

ایجاد فضای رمانتیک :
با ایجاد فضای رمانتیک ، بوسیدن و عشوه گری کیفیت رابطه جنسی را افزایش بدهید .

 

بازی در حین رابطه جنسی :
ابتکار به خرج بدهید و برای برقراری رابطه جنسی راه های جدید برای رابطه جنسی کشف کنید .

 

نقش رابطه جنسی بر طلاق

بر طبق نظریه ناسازگاری جنسی ، عدم توافق جنسی مهم ترین عامل طلاق می باشد . بر اساس این نظریه کامیابی جنسی به ازدواج موفق و پایدار منجر خواهد شد و ناکامی جنسی به طلاق می انجامد  . بر اساس این نظریه ناکامی جنسی بر دیگر عوامل زمینه ساز طلاق تقدم دارد .

اگر زن و شوهر در رابطه جنسی موفق باشند عوامل دیگر مانند پول ، شغل ، فرزندان و … تاثیر ناچیزی در رسیدن به طلاق دارند اما اگر ناکامی جنسی در خانواده وجود داشته باشد هر کدام از عوامل ذکر شده می توانند بزرگنمایی شوند و  زندگی مشترک را به طلاق برسانند . بر اساس تحقیقات انجام شده در ایران عامل 40 درصد از  طلاق ها ، عدم رضایت جنسی می باشد .

 

مطالب مرتبط :

پرده بکارت چگونه پاره می شود ؟ تمام آنچه باید بدان... شاید برایتان پیش آمده باشد که ار ارتفاعی سقوط کرده باشید ، جسم سنگینی بلند کرده باشید یا در ورزش کوهنوردی به خودتان فشار وارد کرده باشید و به دنبا...
ابتلا به ایدز با رابطه جنسی دهانی...   تحقیقات نشان داده  که رابطه جنسی دهانی ، که بصورت تحریک واژن (عضو جنسی زنانه) و یا تحریک آلت تناسلی مرد با استفاده از دهان انجام می شود ، تم...
روش معاینه بیضه برای تشخیص سرطان بیضه...   سزطان بیضه یک درصد از بیماری های سرطان در آقایان را تشکیل می دهد . این بیماری در رده سنی 25 تا 35 سال شایع می باشد . در این مقاله روش معاینه...
دلایل ناتوانی جنسی زن ها چیست ؟... اکثر زن ها در دوران جوانی از برقراری رابطه جنسی لذت می برند اما به خاطر افزایش سن یا مسائل دیگر میل جنسی آن ها کاهش یافته و دیگر از رابطه جنسی با شو...
معایب رابطه جنسی مقعدی (رابطه جنسی از پشت) چیست ؟...   به طور معمول رابطه جنسی می بایست از طریق آلت جنسی زن و مرد صورت بگیرد . در این مقاله به معایب رابطه جنسی مقعدی و بیماری هایی که از این نوع ر...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer