روش معاینه بیضه برای تشخیص سرطان بیضه

روش معاینه بیضه برای تشخیص سرطان بیضه

 

سزطان بیضه یک درصد از بیماری های سرطان در آقایان را تشکیل می دهد . این بیماری در رده سنی 25 تا 35 سال شایع می باشد . در این مقاله روش معاینه بیضه برای تشخیص سرطان بیضه را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم .

 

بیضه ها در مردان عامل باروری مردانه می باشند و موجب ترشح هورمون مردانه تستوسترون و ساختن اسپرماتوزویید می گردند . بیضه ها به طور طبیعی بیضی شکل و سفت بوده در زیر آلت در داخل کیسه های بیضه قرار گرفته اند . والدین پس از تولد فرزند باید از قرار گرفتن بیضه ها در محل مناسب اطمینان پیدا کنند و در صورت قرار نگرفتن بیضه های فرزند در جای مناسب این مشکل با عمل جراحی به راحتی قابل حل می باشد . در سال های قبل سرطان بیضه ، سرطان کشنده ای بود اما اکنون اگر این سرطان سریعا تشخیص داده شود ، قابل درمان است .

 

سرطان بیضه در دو گروه از مردان شایع تر می باشد :
1- مردانی که بیضه ها در کیسه های بیضه در زیر آلت وجود ندارد .
2- مردانی که بعد از 6 سالگی بیضه هایشان در کیسه های بیضه قرار می گیرد که این احتمال بیماری سرطان بیضه را 3 تا 17 برابر بیشتر می کند .

 

علائم بیماری سرطان بیضه :
از علائم بیماری سرطان بیضه می توان در ابتدا به برجستگی سخت ، کوچک و بدون درد را روی بضه لمس نمود . در بعضی مواقع اندازه بیضه بزرگتر از حد طبیعی احساس می گردد . لازم است افراد با اندازه طبیعی بیضه آشنا باشند تا هر گونه تغییر در اندازه را تشخیص بدهند . از نشانه های دیگر بیماری درد در بیضه و زیر شکم می باشد . در این جا پزشک می توان به تشخیص و درمان بیماری کمک کند .

 

روش معاینه بیضه برای تشخیص سرطان بیضه

 

روش معاینه بیضه :
1. معاینه بیضه به آرامی با قرار دادن انگشت وسط و نشانه در زیر بیضه و انگشت شست در روی بیضه انجام می شود. بیضه ها با آرامش در زیر انگشتان غلطانده می شود تا هر نوع تغییری مشخص گردد.

2- مجرای منی یا اپیدیدیم به صورت توده نواری شکل به اندازه نخود در پشت یا کنار بیضه قرار دارد که نباید با برجستگی ناشی از سرطان یا توده اشتباه گردد.

3- به طور مستقیم روبروی آینه بایستید و هر نوع برجستگی غیر معمول را در کیسه بیضه یا کشاله ران مشخص نموده و به پزشک نشان دهید.

توجه داشته باشید که برای عمل رابطه جنسی داشتن یک بیضه سالم کافی می باشد . معاینه بیضه توسط خود شخص مفید است اما هیچ گاه جایگزین معاینه توسط پزشک نمی گردد .

مطالب مرتبط :

انتظارات جنسی زنان در هنگام برقراری رابطه جنسی چیس...    همانطور که می دانید زن و شوهر در هنگام رابطه جنسی انتظاراتی از یکدیگر دارند مردها به دلیل فاعل بودن در رابطه جنسی بهتر می توانند انتظارات جنسی خود...
معرفی بیماری های رابطه جنسی پیشگیری از بیماری و عل...   بیماری های رابطه جنسی ، بیماری هایی هستند که از طریق رابطه جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می گردد . فرد مبتلا به بیماری جنسی طی فرآیند رابطه جنسی می...
افزایش تمایل جنسی با رعایت این بایدها و نبایدها...   برای افزایش کیفیت رابطه جنسی بهتر است مقداری تغییرات در رابطه جنسی لحاظ کرده و بایدها و نبایدهایی را در حین رابطه جنسی رعایت کنید . رعایت مو...
نحوه استفاده از کاندوم و ویژگی های کاندوم استاندار...   بهترین روشی که در رابطه جنسی از بارداری ناخواسته جلوگیری می کند استفاده از یک کاندوم خوب است . استفاده از کاندوم علاوه بر جلوگیری از بارداری...
درمان زود انزالی و دلایل آن زود انزالی هنگامی رخ می دهد که مرد در رابطه جنسی زودتر از زن ارضا شود . بیماری زود انزالی امروزه به دلیل افزایش سن ازدواج و افزایش پدیده هایی مثل خو...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer