نشانه های زوج های موفق چیست ؟

نشانه های زوج های موفق چیست ؟

موفقیت در زندگی مشترک نشانه هایی دارد . در این مقاله قصد داریم موفقیت در زندگی مشترک را مورد بررسی قرار بدهیم و ببینیم زوج های موفق چه نشانه هایی دارند .

 

نشانه های زوج های موفق چیست ؟

 

1- زوج های موفق به راحتی نظراتشان را بیان می کنند :
برای پیشرفت در زندگی مشترک لازم است دو طرف آزادانه نظراتشان را بیان کنند . وقتی که نظرات طرفین آزادانه و صادقانه بیان شود آن ها احساس می کنند که برای طرف مقابل اهمیت دارند و احساس خوشبختی می کنند .

 

2- زوج های موفق فضای فردی خود را نیز دارند :
موفقیت در زندگی مشترک به این معنا نیست که زوجین تمام وقت خود را صرف یکدیگر کنند . برای رشد شخصیت فردی لازم است زوجین بتوانند با دوستان خود نیز وقت بگذرانند یا علاقه مندی های شخصی خود را نیز داشته باشند .

 

3- زوج های موفق دعوا هم می کنند! :
در یک زندگی موفق به خاطر اینکه زوجین با یکدیگر در مسائل مختلف اختلاف نظر دارند ، دعوا هم بروز پیدا می کنند . اما این دعوا به این صورت نیست که به یکدیگر برچسب بزنند یا برای نشان دادن برتری باشد ، بلکه این دعوا سازنده است و باعث می شود نظر طرف مقابل مشخص شود . در این دعواها هر طرف که فهمید اشتباه کرده است ، عذرخواهی می کند و اختلاف نظرها اصلاح می شوند .

 

4- زوج های موفق خودشان را هم دوست دارند :
زوج های موفق طرف علاوه بر اینکه طرف مقابل را به خاطر شخصیت و چیزهایی که الان دارد دوست دارند ، خودشان را نیز دوست می دارند و دنبال رویاپردازی برای دوست داشتن طرف مقابل نمی باشند .

 

 

5- زوج های موفق تصمیمات مشترک را با هم می گیرند :
زوج های موفق تصمیمات مربوط به مسائل مشترک را یک طرفه نمی گیرند . تصمیم در مورد اینکه چند تا بچه داشته باشند را می بایست دو طرفه بگیرند .  و یا اینکه برای سینما رفتن چه فیلمی را  برای تماشا انتخاب کنند می بایست به صورت نوبتی سلیقه طرف مقابل را هم در نظر بگیرند .

 

6-زوج های موفق از بودن در کنار هم لذت می برند :
اینکه زوج های موفق از بودن در کنار هم لذت می برند به این معنا نمی باشد که آن ها هیچ مشکلی ندارند بلکه منظور این است که آن ها از ساده ترین کارها در کنار همدیگر هم لذت می برند و زمینه ی زندگی آن ها شاد است . هر چند مشکلاتی هم ممکن است داشته باشند .

 

7- در یک زندگی موفق ، زندگی متعادل است :
در یک زندگی موفق ممکن است مسائی پیش بیاید که پیش بینی نشده می باشند و این مسائل خللی را به زندگی وارد نمی کنند . مانند اینکه همسرتان مجبور باشد از پدر و مادرش مراقبت کند یا شما مجبور باشید تا دیر وقت سرکار بمانید .

 

8- زوج های موفق با یکدیگر مهربان هستند :
مهم ترین مساله در زندگی موفق این است که زوجین با یکدیگر با مهربانی و ادب برخورد کنند . اگر نسبت به غریبه های مهربان تر و مودب تر از همسرتان هستید بهتر است هر چه زودتر رفتارتان را نسبت به شریک زندگی تان اصلاح کنید .

 

9- زوج های موفق به یکدیگر اطمینان دارند :
اگر نمی توانید به شریک زندگیتان اطمینان کنید باید به مشاوره مراجعه کنید و ریشه های شک و سوءظن را از زندگی مشترک حذف نمایید . پایه یک زندگی مشترک بر اطمینان بنا شده است پس اگر مشکلی در این مورد وجود دارد بهتر است هر چه زودتر این مشکل رفع شود .

 

10- زوج های موفق یکدیگر را می بخشند :
در یک زندگی مشترک حتما اختلاف نظرهایی پیش می آید . اما مساله مهمتر این است که بالاخره زوجین یکدیگر را ببخشند و از این مسائل عبور کنند .

 

11- زوج های موفق رابطه زناشویی خوبی با یکدیگر دارند :
جای بحث نیست که یکی از مسائلی که باعث موفقیت در زندگی می شود ، داشتن رابطه جنسی و زناشویی عالی می باشد . هر چه این روابط بهتر باشد ، احساس خوشبختی نیز بیشتر می شود .

 

12- زوج های موفق با یکدیگر درد و دل می کنند :
اگر با یکدیگر درد و دل نمی کنید و یا دیگران را برای بیان مشکلات خود به همسرتان ترجیح می دهید یک جای کار در زندگی شما می لنگد . . همسر شما باید نزدیکترین شخص در زندگی شما باشد .

 

13- زوج های موفق به یکدیگر جملات جادویی می گویند :
در یک زندگی موفق کلمات جادویی زیاد شنیده می شوند . کلماتی مانند : عذر می خواهم ، دوستت دارم ، عاشقتم و …

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer