نشانه های حاملگی چیست ؟

نشانه های حاملگی چیست ؟ 

حامله شدن زن نشانه هایی دارد . بعضی از زن ها با کمک چند تست حاملگی  و برخی دیگر از همان لحظه انعقاد نطفه به حامله بودن خود پی می برند . در این مقاله قصد داریم شایع ترین نشانه های حاملگی زن ها را بیان کنیم . به یاد داشته باشید که زن ها در حاملگی با یکدیگر متفاوت هستند و در نتیجه ممکن است هیچکدام یا برخی از این نشانه ها را در هنگام حاملگی تجربه نکنند .

نشانه های حاملگی

درد در نوک سینه و سینه
بعد از سه هفته از رابطه جنسی ممکن است درد در سینه و نوک سینه احساس شود . هم چنین احتمال دارد سینه متورم شود .

 

تغییر در قاعدگی
معمولا قاعدگی زن ها در زمان بارداری با قاعدگی آن ها در زمان معمولی متفاوت است . در هنگام بارداری زمان قاعدگی تغییر کرده و ممکن است کمی زودتر از زمان مورد انتظار رخ بدهد . هم چنین خون قاعدگی خفیف ، اندک ، به صورت لک و مایل به رنگ صورتی می باشد برخلاف قاعدگی معمولی که خون آن قرمز و غلیظ می باشد .

نشانه های حاملگی چیست ؟

 

گرفتگی عضله های شکم
گرفتگی عضلات شکم زن نیز می تواند دلیل بر بارداری باشد . وقتی جنین دوره رشد سه ماهه دوم خود را سپری می کند توسط استخوان لگن خاصره بهتر نگهداری می شود . در نتیجه همانند زمان قاعدگی بدن دچار درد در عضلات شکم می گردد .

 

دور نوک سینه تیره می شود
وقتی زن دوران اولیه حاملگی را طی می کند احتمال دارد که قسمت قهوه ای رنگ دور نوک سینه قطر بیشتری پیدا کند . هم چنین احتمال دارد رگ های سینه نمایان تر شود .

 

خستگی زیاد
یکی از نشانه های رایج در هفته اول تا هفته هشتم خستگی زیاد می باشد . وقتی زن باردار می گردد یک سری تغییرات متابولیک در او ایجاد می شود و تمام قسمت های بدن می بایست خود را برای رشد جنین آماده کنند .

 

حالت تهوع و استفراغ
زن ها هفته بعد از عمل جنسی که منجر به بارداری شده است حالت تهوع و استفراغ صبحگاهی پیدا می کنند . البته این حالت می تواند در هر زمانی از شبانه روز اتفاق بیفتد .

 

زیاد شدن ادرار
وقتی کودک در حال رشد درون رحم به مثانه زن فشار وارد کند همین سبب می شود که زن بیشتر از حد طبیعی ادرار کند .

 

افزایش دمای بدن
در زمان بارداری ، زن ها حتی بعد از زمان مقرر قاعدگی نیز دمای بدنشان کم نمی شود . در این صورت احتمال حاملگی بسیار بالاست .

 

تست حاملگی مثبت
اگر قاعدگی زن حداقل یک روز به تاخیر افتاد می تواند با کمک تست حاملگی خانگی ، بارداری خود را تست نماید . بعد از گذشت 10 تا 14 روز از عمل رابطه جنسی تست بارداری ادرار می تواند بارداری را مشخص کند . اگر نمی توانید تا این زمان صبر کنید ، بعد از گذشت 8 تا 10 روز ، تست حاملگی خونی می تواند  بارداری را مشخص کند . به خاطر داشته باشید این تست ها خالی از اشتباه نیستند و اگر می خواهید به جواب تست ها اطمینان پیدا کنید بهتر است یک هفته بعد دوباره تست را تکرار کنید .

 

مطالب مرتبط :

راههاي خوشحال كردن زنان زن ها در کشف کردن مسائل به همراه جزئیات استاد هستند . آنها به همه چیز توجه می کنند و کوچکترین رفتارهای همسر اگر صمیمانه و متفکرانه انجام شود ، مورد ...
نحوه صحیح سوال پرسیدن در جلسه خواستگاری... در جلسه خواستگاری برای رسیدن به شناخت صحیح نحوه سوال پرسیدن بسیار حساس و تاثیر گذار است . در این مطلب به نکاتی اشاره می کنیم که با رعایت آن ها در هنگ...
رفتارهایی که زن ها دوست دارند کدامند ؟...   برخی از مردان زندگی مشترک را فقط رابه جنسی می دانند در صورتی که زندگی مشترک مجموعه رفتارهای زوجین در طول زندگی شان می باشد . رفتارهایی مانند خ...
چه مسائلی حتما باید به خواستگار گفته شود ؟...   بی شک در زندگی مشترک خیلی از مسائل و موضوعات می بایست پنهان بمانند . اما باید توجه کرد برخی مسائل وجود دارند که حتما باید به خواستگار گفته ش...
منظور واقعی خانم ها از حرف هایشان چیست ؟... مردها با زن ها کاملا متفاوت می باشند . مردها حرف های خود را رک و راست می گویند اما زن ها حرف هایشان را به صورت غیر مستقیم بیان می کنند بنابراین برای...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer