نشانه های حاملگی چیست ؟

نشانه های حاملگی چیست ؟ 

حامله شدن زن نشانه هایی دارد . بعضی از زن ها با کمک چند تست حاملگی  و برخی دیگر از همان لحظه انعقاد نطفه به حامله بودن خود پی می برند . در این مقاله قصد داریم شایع ترین نشانه های حاملگی زن ها را بیان کنیم . به یاد داشته باشید که زن ها در حاملگی با یکدیگر متفاوت هستند و در نتیجه ممکن است هیچکدام یا برخی از این نشانه ها را در هنگام حاملگی تجربه نکنند .

نشانه های حاملگی

درد در نوک سینه و سینه
بعد از سه هفته از رابطه جنسی ممکن است درد در سینه و نوک سینه احساس شود . هم چنین احتمال دارد سینه متورم شود .

 

تغییر در قاعدگی
معمولا قاعدگی زن ها در زمان بارداری با قاعدگی آن ها در زمان معمولی متفاوت است . در هنگام بارداری زمان قاعدگی تغییر کرده و ممکن است کمی زودتر از زمان مورد انتظار رخ بدهد . هم چنین خون قاعدگی خفیف ، اندک ، به صورت لک و مایل به رنگ صورتی می باشد برخلاف قاعدگی معمولی که خون آن قرمز و غلیظ می باشد .

نشانه های حاملگی چیست ؟

 

گرفتگی عضله های شکم
گرفتگی عضلات شکم زن نیز می تواند دلیل بر بارداری باشد . وقتی جنین دوره رشد سه ماهه دوم خود را سپری می کند توسط استخوان لگن خاصره بهتر نگهداری می شود . در نتیجه همانند زمان قاعدگی بدن دچار درد در عضلات شکم می گردد .

 

دور نوک سینه تیره می شود
وقتی زن دوران اولیه حاملگی را طی می کند احتمال دارد که قسمت قهوه ای رنگ دور نوک سینه قطر بیشتری پیدا کند . هم چنین احتمال دارد رگ های سینه نمایان تر شود .

 

خستگی زیاد
یکی از نشانه های رایج در هفته اول تا هفته هشتم خستگی زیاد می باشد . وقتی زن باردار می گردد یک سری تغییرات متابولیک در او ایجاد می شود و تمام قسمت های بدن می بایست خود را برای رشد جنین آماده کنند .

 

حالت تهوع و استفراغ
زن ها هفته بعد از عمل جنسی که منجر به بارداری شده است حالت تهوع و استفراغ صبحگاهی پیدا می کنند . البته این حالت می تواند در هر زمانی از شبانه روز اتفاق بیفتد .

 

زیاد شدن ادرار
وقتی کودک در حال رشد درون رحم به مثانه زن فشار وارد کند همین سبب می شود که زن بیشتر از حد طبیعی ادرار کند .

 

افزایش دمای بدن
در زمان بارداری ، زن ها حتی بعد از زمان مقرر قاعدگی نیز دمای بدنشان کم نمی شود . در این صورت احتمال حاملگی بسیار بالاست .

 

تست حاملگی مثبت
اگر قاعدگی زن حداقل یک روز به تاخیر افتاد می تواند با کمک تست حاملگی خانگی ، بارداری خود را تست نماید . بعد از گذشت 10 تا 14 روز از عمل رابطه جنسی تست بارداری ادرار می تواند بارداری را مشخص کند . اگر نمی توانید تا این زمان صبر کنید ، بعد از گذشت 8 تا 10 روز ، تست حاملگی خونی می تواند  بارداری را مشخص کند . به خاطر داشته باشید این تست ها خالی از اشتباه نیستند و اگر می خواهید به جواب تست ها اطمینان پیدا کنید بهتر است یک هفته بعد دوباره تست را تکرار کنید .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer