نشانه های حاملگی چیست ؟

نشانه های حاملگی چیست ؟ 

حامله شدن زن نشانه هایی دارد . بعضی از زن ها با کمک چند تست حاملگی  و برخی دیگر از همان لحظه انعقاد نطفه به حامله بودن خود پی می برند . در این مقاله قصد داریم شایع ترین نشانه های حاملگی زن ها را بیان کنیم . به یاد داشته باشید که زن ها در حاملگی با یکدیگر متفاوت هستند و در نتیجه ممکن است هیچکدام یا برخی از این نشانه ها را در هنگام حاملگی تجربه نکنند .

نشانه های حاملگی

درد در نوک سینه و سینه
بعد از سه هفته از رابطه جنسی ممکن است درد در سینه و نوک سینه احساس شود . هم چنین احتمال دارد سینه متورم شود .

 

تغییر در قاعدگی
معمولا قاعدگی زن ها در زمان بارداری با قاعدگی آن ها در زمان معمولی متفاوت است . در هنگام بارداری زمان قاعدگی تغییر کرده و ممکن است کمی زودتر از زمان مورد انتظار رخ بدهد . هم چنین خون قاعدگی خفیف ، اندک ، به صورت لک و مایل به رنگ صورتی می باشد برخلاف قاعدگی معمولی که خون آن قرمز و غلیظ می باشد .

نشانه های حاملگی چیست ؟

 

گرفتگی عضله های شکم
گرفتگی عضلات شکم زن نیز می تواند دلیل بر بارداری باشد . وقتی جنین دوره رشد سه ماهه دوم خود را سپری می کند توسط استخوان لگن خاصره بهتر نگهداری می شود . در نتیجه همانند زمان قاعدگی بدن دچار درد در عضلات شکم می گردد .

 

دور نوک سینه تیره می شود
وقتی زن دوران اولیه حاملگی را طی می کند احتمال دارد که قسمت قهوه ای رنگ دور نوک سینه قطر بیشتری پیدا کند . هم چنین احتمال دارد رگ های سینه نمایان تر شود .

 

خستگی زیاد
یکی از نشانه های رایج در هفته اول تا هفته هشتم خستگی زیاد می باشد . وقتی زن باردار می گردد یک سری تغییرات متابولیک در او ایجاد می شود و تمام قسمت های بدن می بایست خود را برای رشد جنین آماده کنند .

 

حالت تهوع و استفراغ
زن ها هفته بعد از عمل جنسی که منجر به بارداری شده است حالت تهوع و استفراغ صبحگاهی پیدا می کنند . البته این حالت می تواند در هر زمانی از شبانه روز اتفاق بیفتد .

 

زیاد شدن ادرار
وقتی کودک در حال رشد درون رحم به مثانه زن فشار وارد کند همین سبب می شود که زن بیشتر از حد طبیعی ادرار کند .

 

افزایش دمای بدن
در زمان بارداری ، زن ها حتی بعد از زمان مقرر قاعدگی نیز دمای بدنشان کم نمی شود . در این صورت احتمال حاملگی بسیار بالاست .

 

تست حاملگی مثبت
اگر قاعدگی زن حداقل یک روز به تاخیر افتاد می تواند با کمک تست حاملگی خانگی ، بارداری خود را تست نماید . بعد از گذشت 10 تا 14 روز از عمل رابطه جنسی تست بارداری ادرار می تواند بارداری را مشخص کند . اگر نمی توانید تا این زمان صبر کنید ، بعد از گذشت 8 تا 10 روز ، تست حاملگی خونی می تواند  بارداری را مشخص کند . به خاطر داشته باشید این تست ها خالی از اشتباه نیستند و اگر می خواهید به جواب تست ها اطمینان پیدا کنید بهتر است یک هفته بعد دوباره تست را تکرار کنید .

 

مطالب مرتبط :

تاثیر کفویت فرهنگی در ازدواج و زندگی مشترک... کفویت فرهنگی یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در ازدواج و زندگی مشترک می باشد . اگر در هنگام انتخاب همسر به این مساله دقت نشود اختلاف نظر در زمینه ه...
چگونه از مشکلات جنسی جلوگیری کنیم ؟...   برای جلوگیری از مشکلات جنسی خوب است تفاوت های مهم زنان و مردان در رابطه جنسی را بدانید و بر طبق آن ها رفتارهای جنسی خود هنگام برقراری رابطه ...
چطور در رابطه جنسی زن ها را راضی کنیم ؟... اغلب مردان نمی دانند چطور باید همسرشان را راضی به برقراری رابطه جنسی با خود کنند و همسرشان را چطور به ارگاسم برسانند . برای بسیاری از مردان بعد از ب...
نشانه های زن وفادار چیست ؟ 11 نشانه وابستگی زن به ... نشانه های زن وفادار چیست ؟ اکثر رابطه های امروزی مدت زیادی طول نمی کشد . این مساله به دلیل عدم وجود عشق نیست بلکه به دلیل عدم توانایی فرد در وفاد...
روش معاینه پرده بکارت توسط پزشک و خود شخص... پرده بکارت : پرده بکارت یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی کشش دار است که در بخش خارجی اندام تناسلی زن و در ابتدای دهانه واژن قرار گرفته است . در برخی ...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer