آموزش رابطه جنسی برای عروس و داماد

آموزش رابطه جنسی برای عروس و داماد

آموزش رابطه جنسی برای عروس و داماد

نیروی جنسی زن و مرد توسط مرکزی در مغز کنترل می شود و این مرکز تمام سیستم تناسلی را به فعالیت وامی دارد . محل این مرکز در مغز میانی و در سیستم لیمبیک است . به همین خاطر است که وقتی فرد عصبانی یا افسرده است یا وقتی که اضطراب دارد ، دیگر میل جنسی را احساس نمی کند زیرا فرمان میل جنسی باید از مغز صادر شود و این فرمان به صورت طبیعی در حالت افسردگی ، اضطراب و عصبانیت توسط مغز صادر نخواهد شد .

بعد از مغز ، همه چیز در کنترل هورمون ها و غدد داخلی است : هیپوفیز ، هیپوتالاموس ، تیرویید ، آدرنال ، بیضه و تخمدان . هر کدام از این موارد اگر دچار مشکل شوند فرد در رابطه جنسی به مشکل برمی خورد . بعلاوه انواع بیماری ها مانند کم خونی ، تالاسمی ، بیماری های عفونی مانند سل ، دیابت هم می توانند میل جنسی را دچار اختلال کنند . و در آخر باید گفت که آلت جنسی برای برقراری یک رابطه جنسی سالم در ردیف  ششم اهمیت قرار می گیرد .

عوامل موثر در رابطه جنسی

آموزش رابطه جنسی برای عروس و داماد

نقش احساسات در رابطه جنسی
داشتن احساسات و عواطف مثبت نسبت به همسر برای برقراری رابطه جنسی سالم یکی از عوامل ضروری می باشد . فرد می بایست همسر خود را صمیمانه دوست داشته باشد تا از رابطه جنسی با همسرش نهایت لذت را کسب کند . بیشتر مردان طالب زنانی هستند که آن ها را تایید کنند و به قول معروف تحویلشان بگیرند . به خانم ها توصیه می شود که از تایید شوهر خود غافل نشوند . این کار برای شوهرتان هم تاثیرات مثبت جسمی در پی دارد و هم تاثیرات مثبت روحی .

 

آموزش رابطه جنسی برای عروس و داماد

 

نقش اتاق خواب در رابطه جنسی
مسلما برقراری و لذت بردن از رابطه جنسی در اتاق خوابی که طرفین به اضطراب می افتند ، سخت و یا حتی غیر ممکن است .  محیطی که قرار است ارتباط جنسی در آن برقرار شود می بایست کاملا امن و آرامش بخش باشد . اضطراب یکی از عوامل شایع است که در سیستم های گیرنده مغزی اختلال ایجاد می کند . هم چنین رعایت یک سری نکات در محیط هم می تواند در آرامش طرفین موثر باشد . از جمله اینکه رنگ محیط روشن باشد ، نور محیط کافی باشد ، آینه در مکان وجود داشته باشد و هم چنین پخش یک آهنگ ملایم و بدون کلام هم برای آرامش بیشتر توصیه می شود .

 

تصورات غلط از رابطه جنسی :
برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش تر می بایست تصورات غلط را شناخته و آنها را از ذهن خود بیرون بریزیم . برای مثال خیلی از دخترها این حرف غلط را از بزرگترهایشان شنیده اند که مردان پس از رابطه جنسی نسبت به همسر خود سرد می شوند و از همسرشان دوری می کنند . همین تصور غلط در ذهن دختر باعث می شود هنگام اولین آمیزش جنسی ، دختر آنقدر خودش را منقبض کرده و به خود فشاور وارد کند که دچار واژینیسموس شود .
البته این تصورات غلط در مردان هم وجود دارد . بعضی از مردان انتظار دارند که در اولین رابطه جنسی با همسرشان ، پرده ضخیمی را به عنوان پرده بکارت با چشم خودشان ببینند ! و یا اینکه انتظار دارند در اولین رابطه جنسی خونریزی شدیدی را شاهد باشند . اما حقیقت این است که پرده بکارت مانند مخاط لب ، نازک و ظریف است و خونریزی پاره شدن پرده بکارت ، اگر وجود داشته باشد ، چند قطره بیشتر نیست .

 

نقش بهداشت در رابطه جنسی :
زن و مرد قبل از برقراری رابطه جنسی می بایست حتما یک دوش کامل بگیرند و خودشان را تمیز کنند . استفاده از خوشبو کننده هم توصیه می شود . موهای زائد حتما می بایست تراشیده شوند و آلت تناسلی را هم حتما باید شست و شو داد . زن هم می بایست یک آرایش خاص را در زمان برقراری رابطه جنسی استفاده نماید ، زیرا این کار بر تحریک جنسی شوهر می افزاید . هم چنین به زوجین توصیه می شود بیش از حد از یک مدل عطر استفاده نکرده و عطر و ادکلان خود را زود به زود عوض نمایند . ممکن است همسر شما با عطر جدید ارتباط بهتری برقرار کند .

 

مراحل اولیه شروع رابطه جنسی :
معاشقه بهتر است با بوسیدن شروع شود . بنابراین تمیز بودن لب و دهان و دندان بسیار مهم است . قبل از معاشقه از استعمال سیگار که باعث بدبو شدن نفس می شد جدا خودداری کنید . می توانید چیزهایی را بخورید که نفستان را خوشبو کند . خوشبو کننده دهان هم توصیه می شود . بوسه به طور معمول با لمس بدن شروع می شود و منظور از لمس ، تماس آرام پوست با پوست است ، همانگونه که یک مادر فرزندش را نوازش می کند . لمس باید روی صورت ، گردن ، موها ، تنه و … به صورت ملایم انجام شود . خانم ها لمس شدن را بسیار دوست دارند و بعضی از آن ها طی لمس شدن حتی ارضا هم می شوند . توصیه می شود از همسر خود سوال کنید که دوست دارد کدام قسمت از بدنش لمس شود . امام صادق می فرماید : زنان در روزهای مختلف ماه ، دوست دارند که قسمت های مختلفی از بدنشان لمس شود . این حدیث با توجه به تغییرات هورمونی خانم ها در طی ماه از نظر علمی ثابت شده می باشد .

 

مراحل نهایی رابطه جنسی :
بعد از مراحل اولیه رابطه جنسی زن برای دخول آمادگی کامل پیدا می کند . سیستم مقاربت به شکل قطع و وصل می باشد که باعث می شود انبساط عضلانی مناسب در مجاری تناسلی زن ایجاد شود . حرکات جنسی می بایست به شکل همزمان توسط مرد و زن صورت بگیرد و هیچکدام از طرفین نمی بایست منفعلانه عمل کنند . مردان از نظر فیزیولوژیکی بسیار زودتر از زنان ارضا می شوند خروج منی از آلت مردان به معنای ارضا شدن می باشد اما آلت تناسلی زنان به علت وجود غدد ویژه ای که نرم و مرطوب کردن مجرا را به عهده دارد در طی مقاربت کاملا مرطوب است . در هنگام نزدیکی از رد و بدل کردن کلمات عاشقانه و محبت آمیز غافل نشوید و بعد از رابطه جنسی نیز به ابراز محبت به همسر خود ادامه بدهید . مبادا این تصور برای یکی از طرفین ایجاد شود که همسرش او را فقط برای ارضای نیاز جنسی خویش می خواهد و بس .

 

آموزش اولین رابطه جنسی در شب زفاف

در ادامه این مطلب منظور ما از شب زفاف ، زمانی است که دختر برای اولین بار رابطه جنسی از راه واژن را انجام داده ، ازاله بکارت می شود و درد پاره شدن پرده بکارت را تجربه می کند . در این روز یک سری نکات هست که عروس و داماد باید رعایت کنند تا در اولین رابطه جنسی مشکلی ایجاد نشود .

 

آموزش رابطه جنسی در شب زفاف برای داماد :
خیلی از افراد در شب اول به خاطر ترس و اضطراب و … دهانشان خشک می شود بنابراین آب یا نوشیدنی دیگر در اتاق باشد تا اگر احساس تشنگی کردید لازم نباشد بیرون بروید و دنبال نوشیدنی بگردید .
وقتی وارد اتاق شدید قبل از اینکه روی مبل یا صندلی بنشینید به طرف همسرتان بروید و او را در آغوش بگیرید و در گوشش بگویید که دوستش دارید و قول می دهید که تا آخر عمر در کنار او زندگی کنید و همین طور که همسرتان را در آغوش گرفته اید او را برای نشستن به کنار تخت ببرید و کنار او بنشینید . در چشمانش نگاه کنید و به او بگویید که او زیباست . صبور باشید و در کارتان عجله نکنید . به آرامی حجابش را بردارید و عاشقانه به او نگاه کنید و بگویید که چقدر زیباست . به آرامی دستش را بگیرید و آن ها را بالا آورده و به آن ها بوسه ای آرام بزنید . اگر قبلا با همسر خود رابطه جنسی داشته اید این کارها را به عنوان تازه عروس با او بکنید و اگر او دختری است که هیچ وقت با هیچ پسری حتی خود شما نبوده به او اطمینان بدهید تا اضطرابی نداشته باشد . توجه داشته باشید که زن ها به بدن خود بسیار حساس هستند بنابراین یک مرتبه به سینه ها یا جاهای دیگر دست نزنید . اگر زیاد خسته نیستید هر دو بایستید و همسرتان را به آرامی در آغوش بگیرید . به این ترتیب می توانید به آرامی دست های خود را حرکت داده و پشت بند همسر خود را نوازش کنید در این هنگام حرف های عاشقانه در گوش او زمزمه کنید . بقیه مراحل هم به همین ترتیب پیش بروید و سعی کنید در هر تماس به طرف مقابل اعتماد و اطمینان خاطر بدهید . در آخر کنار یکدیگر بخوابید و آهسته لباس های همسرتان را بیرون بیاورید و هر قسمت از بدن همسرتان را لمس کرده و به آن عادت کنید .

 

آموزش رابطه جنسی در شب زفاف برای عروس :
وظیفه عروس هم تقریبا شبیه داماد است . اگر لباس داماد را کاملا درآورده اید به او بگویید به پشت بخوابد و چشمانش را ببند ، سپس با احتیاط کامل به بدن او دست بکشید و اگر خواستید آلتش را نوازش کنید لازم نیست در جلسه اول کار زیادی انجام بدهید به هر حال نه آقا از آلت جنسی شما زیاد سر در می آورد و نه شما از آلت جنسی آقا چیز زیادی می دانید در اولین قصدتان کمی نوازش و بعد خوابیدن و استراحت باشد ، لازم نیست همان اول حتما دخول داشته باشید . اگر بخواهید همان اول به سراغ دخول بروید مانند این است که با زبانی که نمی شناسید صحبت کنید !

 

این مقاله در آینده کامل تر خواهد شد ….

مطالب مرتبط :

آماده کردن زن برای رابطه جنسی | راهنمای اولین رابطه زناشویی

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer