شناخت پسرها در سنین مختلف برای خانم ها

شناخت پسرها در سنین مختلف برای خانم ها

 

خداوند از هر موجودی دو جفت نر و ماده آفریده  و نسبت به جنس نر و ماده هیچ برتری قرار نداده است . در این مقاله قصد داریم سیر رشد پسرها را در طول دوران عمرشان برای شناخت بهتر آن ها برای خانم ها بررسی نماییم .

 

شناخت پسرها در سنین مختلف

 

 

پسرها در سنین کودکی :
پسرها در بازی های زمان کودکی همیشه نفش فرمانده را بازی می کنند و دخترها به عنوان همبازی پسرها نقش فرمان پذیر را بازی می نمایند . بنابراین قضیه می توان گفت پسرها محیط شان را به نفع خودشان تغییر می دهند ولی دخترها با محیط سازگار می شوند . دخترها با فرمانده بودن پسرها در کودکی مشکلی ندارند اما از همان دوران ، برتری جنس مذکر به جنس مونث در ذهنشان در چرخش است . در هر صورت این یک مساله طبیعی است که حس ریاست طلبی در پسران زیاد باشد چرا که پسرها روزی مرد شده و تشکیل خانواده می دهد و علاوه بر مسئولیت خود ، مسئولیت افراد خانواده را نیز بر عهده می گیرد .

 

پسرها در اوایل سنین نوجوانی :
پسر ها در این سن به ظاهر خودشان خیلی اهمیت می دهند . مهم ترین چیزها در این سن اول مدل موی سر ، دوم تیپ و حفظ ظاهر و سوم دوستان می باشد . در این سن و با ورود به مقطع راهنمایی مسئله ی دیگری که احساس می شود مساله بلوغ جنسی می باشد . توجه به آلت مردانه و کنجکاوی پسران در این سنین آغاز می شود . در این مرحله خانواده می بایست وارد عمل شود و با رفاقت پدر با پسر جای هیچ گونه سوالی باقی نماند چرا که در این سن پسرها ممکن است در اثر کنجکاوی مبتلا به خود ارضایی شوند . اگر چه ایجاد رابطه دوستی با جنس مخالف در این سن در ذهن آن ها به ندرت دیده می شود ولی هر جا جنس مخالفی می بینند سعی می کنند نظر آن را به خودشان جلب کنند .

 

پسرها در اواخر سنین نوجوانی و آغاز جوانی :
پس از رسیدن به بلوغ جنسی در این سن پسرها انرژی بسیار زیادی دارند . در این مرحله پسرها به ورزش های مهیج و سرعت و حادثه جویی بسیار علاقه مند هستند و افکار رویایی در سرشان پدید می آید . با خانواده شان اختلافات عقیدتی پیدا می کنند و ممکن است در مسائل اعتقادی سر ناسازگاری با دیگر اعضای خانواده داشته باشند .علاقه به جنس مخالف کم کم در این دوران شکل می گیرد . غریزه جنسی و به تبع آن افکار جنسی در این دوران به اوج خود می رسد تا جایی که ممکن است کار به خود ارضایی کشیده شود . نکته ای که خانم ها باید بدانند این است که در این دوران رابطه احساسی با پسرها برقرار نکنید چون احساسات پسرها در این دوران ناپایدار است و ممکن است در این دوران به دختری علاقه مند شوند اما چند سال بعد این علاقه مندی برای خودشان هم مضحک باشد ! در این سن پسرها احساسات خود را پنهان می کنند و این را یک برتری می دانند در حالی که با مشکلات زیادی روبرو می شوند .

 

دوره جوانی :
در این سن پسران به دنبال پیدا کردن شغل ، تهیه مسکن ، خرید ماشین و ازدواج هستند . این افکار در این سن هرگز از ذهن پسرها محو نمی شود . ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف در این سن برای آن ها خیلی مهم می شود . پسرها در این سن نسبت به سنین قبل برای دخترها قابلیت اعتماد بیشتری دارند ! آن ها برای تحقق رویاهایی که ذهنشان را مشغول کرده است از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنند . غرور سرتا پای پسر را در این سن فرا گرفته است . بهتر است به این غرور ضربه ای وارد نشود چرا که سرافکندگی ضربه بزرگی تلقی می گردد . پسران  در این سن اگر قرار باشد به حرف کسی گوش بدهند آن یک نفر دوست دختر یا نامزدشان می باشد . از پسرهای دیگر جلوی آن حرفی نزنید . از رابطه نزدیک خود با دوستانتان حرف نزنید چون ممکن است دوست پسر خود را از دست بدهید . سعی کنید هر دفعه با دفعه قبل متفاوت عمل کنید با این ترفند هرگز یک پسر نرمال شما را رها نخواهد کرد .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer