دلایل و فواید اولویت همسر بر والدین چیست ؟

دلایل و فواید اولویت همسر بر والدین چیست ؟

 باید توجه داشت که در یک ازدواج موفق زن و شوهر  همدیگر را نسبت به والدین خود در اولویت قرار می دهند . البته این به این معنی نیست که نباید به والدینشان توجه کنند فقط به این معنی است که اولویت زندگی شان از پدر و مادرشان به همسرشان تغییر کند .

 

 

دلایل اولویت داشتن همسر بر والدین :

 

 

1.احترام به همسرتان را نشان می دهد :
اگر همسر شما بفهمد که بین او و والدین شما ، وی در اولویت قرار دارد پیوند عاطفی محکم تری بین شما برقرار خواهد شد . اگر زوجین قبل از اینکه برای حل مشکلات به جای اینکه مستقیم با هم حرف بزنند نزد والدین خود رفته و شکایت بکنند ، حس بی اعتمادی بین طرفین ایجاد خواهد شد ، البته توجه کنید این به این معنی نیست که نباید پیش والدین خود درد و دل کنید بلکه این کار نباید واکنش اول شما باشد .

 

2.نشان می دهید که ازدواج با ثباتی دارید :
اگر زوجین عادت کرده باشند که پیش والدین خود از اخلاق های بد کوچک همسر خود مثل بی نظمی ، تماشای زیاد تلویزیون انتقاد کنند ممکن است دید منفی بیش از حد پیدا کنند و نتوانند به شما مشاوره خوبی ارئه بدهند.

 

3.عشق و علاقه قوی تری ایجاد خواهد شد :
وقتی همسرتان در اولویت باشد به مراتب تمرکز بیشتری به او و نیازهای او خواهید داشت و بهتر خواهید توانست نیازهای همسرتان را برطرف کنید و همین باعث می شود توجه ، عشق و علاقه بیشتری در همسرتان ایجاد کنید اما اگر اولویت را والدین خود قرار بدهید و نسبت به نیازهای همسرتان توجه کمتری داشته باشید بالطبع عشق و علاقه نیز کمتر خواهد شد .

 

 

4.اگر وضعیت زندگی دشوار شود می توانید روی همسرتان حساب کنید :
وقتی همسر شما اولویت اول شما قرار بگیرد ، در هر زمانی می توانید روی همدیگر حساب کنید . زنانی که اولویت اول آن ها مرد زندگی شان است حتی در هنگام ورشکستگی مرد در کار نیز به مردشان وفادار خواهند ماند .

 

 

5.در هنگام فوت والدین ، بودن در کنار همسر بسیار آرامش بخش خواهد بود :
اگر همواره اولویت تان در زندگی همسرتان بوده و در کنار آن به والدین خود نیز احترام می گذاشتید زمانی که والدین شما فوت می شوند بودن در کنار همسر بسیار تسکین دهنده خواهد بود .

 

توجه : به هیچ عنوان نباید والدین خود را از خودتان برانید بلکه باید به نحوی آن ها را در جریان زندگی خود قرار دهید که هم خودتان و هم همسرتان از آن راضی باشید .

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer