آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

این یک تصور غلط است که اگر زن در زمان پریود ، رابطه جنسی برقرار کند ،حامله نمی شود . در حالی که بعید است زن در زمان پریود حامله شود ولی این مساله کاملا امکان پذیر است .

 

آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

تعریف پریود :
در پایان چرخه تخمک گذاری یک دوره خونریزی اتفاق می افتد که به این دوره پریود می گویند . یک دوره پریود (قاعدگی) مدت زمان اولین روز خونریزی در یک ماه تا اولین روز خونریزی در ماه بعدی است . اولین پریود هنگامی رخ می دهد که تمام اجزاء دستگاه تناسلی دختر بالغ شده باشند و بتوانند با همدیگر کار کنند . اکثر زنان دوره هایی دارند که بین دو تا هشت روز طول می کشد و هر 26 تا 34 روز اتفاق می افتد . تخمک گذاری (یعنی زمانی که یکی از تخمک ها از تخمدان آزاد می شود ) معمولا در نیمه ی دوره اتفاق می افتد و این زمان باورترین زمان در چرخه قاعدگی زن است . یعنی زمانی که بیشترین شانس برای باردار شدن زن وجود دارد .

 

تخمی که در جریان تخمک گذاری آزاد می شود تنها تا 24 ساعت زنده می ماند . اگر در طول این مدت ، تخم با یک اسپرم بارور نشود ، زنده نمانده و حدود 14 روز بعد با جریان خون قاعدگی بیرون می آید .

 

اکثر زنان به طور معمول دوره های 28 تا 32 روزه دارند ، و اگر برای کسی این دوره به طور متوسط 2 تا 8 روز طول بکشد ، او در دوران پریودش ، حامله نخواهد شد .

آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

شرایط خاص :
به هر حال ، تمام زن ها از یک چرخه 28 تا 32 روزه پیروی نمی کنند . یک زن با چرخه قاعدگی کوتاه ( به طور مثال 24 روزه) می تواند هفت روز خونریزی داشته باشد ، در روز آخر خونریزی ، رابطه جنسی داشته باشد ، و سه روز بعد ، تخمک گذاری کند . از آنجایی که اسپرم بین 3 تا 5 روز زنده می ماند ، زن قطعا می تواند حامله شود .

 

علاوه بر این علت همه ی خونریزی های مهبلی قاعدگی نیست . بعضی مواقع زن ها خونریزی کمی را در زمان تخمک گذاری مشاهده می کنند . این زمان درست موقعی است که زن برای باردار شدن کاملا آماده است . مشاهده خون در زمان تخمک گذاری به این علت است که در این زمان یک تخم از لوله تخمدان رها شده و به سمت پایین و لوله فالوپ (شیپور رحمی) حرکت می کند . طبیعی است که وقتی زن در زمان تخمک گذاری مقداری خون مشاهده کند آن را به اشتباه عادت ماهیانه تلقی کند .

آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

نشانه های بارداری در زمان پریود :
اگر در زمان پریود ، رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید و نگران این هستید که آیا باردار شده اید . به دنبال علائمی مانند گرفتگی خفیف در ناحیه شکم و حساسیت در ناحیه پستان باشید . این علائم می تواند دو هفته بعد از تخمک گذاری اتفاق بیفتد . نشانه های حاملگی بعد از 6 یا 7 هفته شامل حالت تهوع ، استفراغ و خستگی شدید می شود .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer