مزایا و معایب ازدواج مدرن و ازدواج سنتی

مزایا و معایب ازدواج مدرن و ازدواج سنتی

ازدواج مدرن و ازدواج سنتی هر یک دارای مزایا و معایبی است . در واقع نمی شود گفت که ازدواج مدرن بهتر است یا ازدواج سنتی بهتر است . بهتر است دختر و پسر به هر سبکی که می خواهند ازدواج کنند معایب آن سبک را بشناسند و مراحل آشنایی را به گونه ای پیش ببرند که معایب آن سبک را برطرف کند .

 

مزایا و معایب ازدواج مدرن و ازدواج سنتی

 

تفاوت شناخت در ازدواج مدرن و ازدواج سنتی
در ازدواج سنتی والدین بر اساس عقل و منطق و معیارهایشان فردی را برای همسری فرزندشان در نظر می گیرند بنابراین فرزندان با بحران هیجانی عشق در گیر نیستند .

در ازدواج مدرن دو طرف شناخت نسبی به یکدیگر پیدا کرده ، بنابراین تا حدودی به یکدیگر علاقه مند شدند و همین ممکن است باعث گردد بسیاری از معیارهای ازدواج نادیده گرفته شود .

 

 

نادیده گرفتن عشق در ازدواج سنتی و منطق در ازدواج مدرن
به دلیل تصمیم گیری والدین در ازدواج سنتی ممکن است عشق و علاقه کاملا نادیده گرفته شود . هم چنین در ازدواج مدرن به خاطر عشق و علاقه ممکن است منطق  کنار گذاشته شود .

 

 

تفاوت معیارهای والدین و فرزندان در ازدواج
امروزه اختلاف نظر والدین با فرزندان بسیار بیشتر از 30 – 40 سال پیش است . بنابراین معیارهای والدین با فرزندانشان در ازدواج خیلی فرق می کند . در ازدواج مدرن نیز والدین می توانند اختلاف هایی را در نظر بگیرند که کاملا منطقی است اما بیان آن ها برای جوانی که عاشق شده است فایده ای ندارد .

 

 

حمایت والدین در ازدواج سنتی بیشتر است
به دلیل اینکه در ازدواج سنتی والدین دخیل بوده اند حمایت بیشتری از دختر و پسر می کنند اما در ازدواج مدرن چون والدین نادیده گرفته شده اند ممکن است عروس و داماد توسط والدین پس زده شوند و حمایت کمتری از این ازدواج کنند .

 

ازدواج مدرن بهتر است یا ازدواج سنتی
همان طور که در بالا اشاره شد ، هر یک از سبک های ازدواج مزایا و معایبی دارد و نمی توان گفت ازدواج مدرن بهتر است یا ازدواج سنتی بهتر است . بسته به شرایط فردی و خانوادگی هر شخص ممکن است ازدواج سنتی و یا ازدواج مدرن برای همان شخص بهتر باشد . بعضی خانواده ها ممکن است زیر بار ازدواج مدرن نروند و همین باعث بروز مشکلات جدی بعد از ازدواج می گردد . اما در یک جمع بندی می توان گفت نه ازدواج مدرن همیشه با خطر شکست روبرو است و نه ازدواج سنتی همیشه با خطر عدم علاقه .

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer