ازدواج طبع گرم و سرد

ازدواج طبع گرم و سرد

 

اکثر افراد تصور می کنند که میل جنسی مردها بسیار بیشتر از زنان است ولی در واقعیت اینگونه نیست . اگر شما رابطه جنسی را تجربه کرده باشید ، به احتمال زیاد با تفاوت هایی بین میل جنسی خود و همسرتان روبرو شده اید . شاید شما سعی کرده باشید تا میل جنسی خودتان را با میل جنسی همسرتان مطابق و همراه کنید ، ولی اگر این تفاوت فاحش باشد ، دیگر تلاش شما هم فایده ای نخواهد داشت . به طور مثال اگر همسر شما هر روز رابطه جنسی بخواهد در حالی که شما ماهی یکبار به رابطه جنسی نیاز داشته باشید ، در این صورت مطمئنا در مسائل جنسی با مشکل مواجه خواهید شد .

ازدواج طبع گرم و سرد

 

مسئولیت در امر رابطه جنسی :
زن و شوهر باید توجه داشته باشند که آن ها نسبت به نیاز جنسی شریک زندگیشان مسئول هستند و می بایست نسبت به آن پاسخگو باشند . البته ممکن است برای همه ی ما موقعیت هایی پیش بیاید که خسته یا بیمار شویم و انرژی کافی برای انجام رابطه جنسی را نداشته باشیم . اما این مسائل نباید به صورت مشکلات هر روزه ما در بیایند . اگر این مسائل از طرف همسرتان مطرح شود ، بدانید که واقعیت ندارد و فقط بهانه ای است تا از رابطه جنسی خودداری کند .

 

دلیل کاهش میل جنسی چیست ؟
وقتی رابطه ای طولانی می شود ، تعداد رابطه جنسی طرفین رو به کاهش می رود . این کاهش عادی است و اصلا به این معنی نیست که رابطه جنسی شما رو به اتمام است . این کاهش می تواند دلایل مختلفی مثل استرس ، فشارهای روحی ، رژیم غذایی و … داشته باشد که در اکثر مواقع با گذشت زمان خود به خود حل می شود .

 

در بعضی از مواقع کاهش میل جنسی به خاطر مشکلات موجود در خود رابطه می باشد . در این موقعیت ها اغلب زوجین سعی می کنند برای رفع این مشکل ، رابطه جنسی بیشتری با هم داشته باشند . اگر چه این کار می تواند یک راه حل موقتی باشد ، اما نمی تواند مشکل را به طور اساسی از بین ببرد و علاوه بر این بر کیفیت رابطه جنسی نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت .

 

ازدواج طبع گرم و سرد

 

حل مشکل تفاوت در طبع جنسی :
اگر بخواهیم صادقانه با مساله برخورد کنیم ، برخی از زوج ها واقعا برای همدیگر ساخته نشده اند . اگر میل جنسی یکی از طرفین به میزان زیادی با میل جنسی طرف مقابل تفاوت داشته باشد و نتواند خود را با همسرش همراه کند ، راه حل های کمی پیش رو خواهد داشت . در ادامه به برخی از این راه حل ها اشاره خواهیم کرد .

 

انتخاب شریک جنسی دیگر :
یکی از این راه حل ها این است که طرفی که میل جنسی شدیدی دارد ، یک شریک جنسی دیگر برای خودش انتخاب کند . البته این راه حل خودش مشکلات زیادی دارد و موجب برهم خوردن اکثر رابطه ها می گردد .

 

گفت و گو :
گفت و گو در زندگی زناشوئی کلید حل بسیاری از مشکلات است که متاسفانه و به خصوص زنان این مساله را نادیده می گیرند و توقع دارند همسرشان خودش متوجه تمام مشکلات بشود . آنها فکر می کنند که لازم نیست با مردان در مورد مشکلات صحبت کنند . گفت و گو در زمینه رابطه جنسی فقط به حرف زدن خلاصه نمی شود . شما باید شنونده خوبی باشید و قلبا قصد حل کردن مشکل را هم داشته باشید . برای حل اینگونه مشکلات باید با همسرتان مهربان بوده و به او علاقه مند باشید ، همانطور که در اولین ملاقات اینگونه بوده اید !

 

مصالحه :
می توانید برای هماهنگ شدن رابطه جنسی با همدیگر صحبت کرده و به توافق برسید . به طور مثال اگر شما سه بار در هفته رابطه جنسی می خواهید و همسرتان دوبار در هفته . می توانید دو بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید و از یک بار دیگر صرف نظر کنید . و یا اینکه همسرتان یکبار اضافی با شما همراه شود و سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید .

 

افزایش کیفیت رابطه جنسی :
زن و شوهر باید سعی کنند تا کیفیت رابطه جنسی را در درجه ی اول رابطه قرار دهند و برای بهتر شدن کیفیت رابطه تلاش کنند . بیشتر شدن کیفیت سبب می شود تا زن و شوهر رضایت بیشتری از رابطه داشته باشند و احتیاج به رابطه جنسی بیشتر از بین خواهد رفت . اگر رابطه جنسی کیفیت پایینی داشته باشد ، زوج ها سعی می کنند ، کمیت رابطه جنسی را افزایش دهند تا مشکل برطرف شود که این راه حل خوبی نیست .

 

استفاده از مشاور خانواده :
یکی از راه حل هایی که می تواند زوج ها را برای حل این مشکل یاری دهد ، مراجعه به مشاور خانواده است . مشاورین خانواده با بسیاری از موارد مشابه روبرو شده اند و می توانند تجربیات زندگی دیگران را در اختیار شما قرار بدهند و شما را در این زمینه راهنمایی کنند .

 

در آخر اینکه شما و همسرتان شایسته یک رابطه جنسی عالی در زندگی مشترک هستید و اگر نتوانستید چنین رابطه ای را با همدیگر داشته باشند به احتمال زیاد برای یکدیگر ساخته نشده اید . ولی قبل از بر هم زدن رابطه تمام تلاش خودتان را برای حل این مشکل انجام دهید و زود نتیجه گیری نکنید !

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer