دلایل ازدواج دختران جوان با مردان مسن

دلایل ازدواج دختران جوان با مردان مسن

ازدواج دختران جوان با مردان مسن در ایران روند رو به رشدی دارد . متخصصان معتقدند فاصله سنی 2 تا 4 سال و گاها 4 تا 7 سال فاصله سنی مناسب برای ازدواج است . تحقیقات نشان می دهد ریشه بسیاری از اختلافات در فاصله سنی زوجین است .

دلایل ازدواج دختران جوان با مردان مسن

 

اگر ازدواج دختران جوان با مردان مسن بر مبنای نیاز مادی صورت بگیرد و سایر معیارها در نظر گرفته نشود احتمال بروز مشکل در این ازدواج بسیار بالا خواهد بود اما اگر مبنای ازدواج با تفاوت سنی زیاد ، عشق ، صمیمیت و تعهد باشد می توان به این ازدواج امیدوار شد .

 

بررسی دلایل بروز این مشکل می تواند گامی مهم برای جلوگیری از بروز این فاجعه باشد .

 

دلایل و معایب ازدواج دختران جوان با مردان مسن

 

ازدواج به خاطر فقر
گاهی دختران جوان به اجبار خانواده و برای رهایی از فقر تن به این ازدواج می دهند ، گاهی نیز دختران جوان با رضایت کامل وارد چنین رابطه مشترکی می شوند .

 

ارزش های مادی در جامعه
اگر در یک جامعه تمام امور به صورت مادی تعریف شوند در عاطفی ترین و احساسی ترین روابط تاثیر گذاشته و باعث حسابگری در ازدواج نیز خواهد شد . البته باید دقت کرد در شرایط فقر تمام دختران جوان تن به ازدواج با مردان مسن نخواهند داد . بلکه عوامل فردی نیز در این گونه ازدواج ها تاثیرگذار است . دخترهایی که عزت نفس پایینی دارند . چون توانمندی های فردی لازم برای تامین امنیت مادی و روانی ندارند وارد چنین رابطه ای می شوند .

 

مشکلات ازدواج دختران جوان با مردان مسن
در این گونه ازدواج ها چون معیار ازدواج مادی بوده است طرفین به خاطر عدم وجود داشتن تعهد ، عشق و اتحاد نسبت به یکدیگر بدبین بوده و در اضطراب زندگی می کنند .

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer