کانال تلگرام یک زوج

دلایل ازدواج دختران جوان با مردان مسن

دلایل ازدواج دختران جوان با مردان مسن

ازدواج دختران جوان با مردان مسن در ایران روند رو به رشدی دارد . متخصصان معتقدند فاصله سنی 2 تا 4 سال و گاها 4 تا 7 سال فاصله سنی مناسب برای ازدواج است . تحقیقات نشان می دهد ریشه بسیاری از اختلافات در فاصله سنی زوجین است .

دلایل ازدواج دختران جوان با مردان مسن

 

اگر ازدواج دختران جوان با مردان مسن بر مبنای نیاز مادی صورت بگیرد و سایر معیارها در نظر گرفته نشود احتمال بروز مشکل در این ازدواج بسیار بالا خواهد بود اما اگر مبنای ازدواج با تفاوت سنی زیاد ، عشق ، صمیمیت و تعهد باشد می توان به این ازدواج امیدوار شد .

 

بررسی دلایل بروز این مشکل می تواند گامی مهم برای جلوگیری از بروز این فاجعه باشد .

 

دلایل و معایب ازدواج دختران جوان با مردان مسن

 

ازدواج به خاطر فقر
گاهی دختران جوان به اجبار خانواده و برای رهایی از فقر تن به این ازدواج می دهند ، گاهی نیز دختران جوان با رضایت کامل وارد چنین رابطه مشترکی می شوند .

 

ارزش های مادی در جامعه
اگر در یک جامعه تمام امور به صورت مادی تعریف شوند در عاطفی ترین و احساسی ترین روابط تاثیر گذاشته و باعث حسابگری در ازدواج نیز خواهد شد . البته باید دقت کرد در شرایط فقر تمام دختران جوان تن به ازدواج با مردان مسن نخواهند داد . بلکه عوامل فردی نیز در این گونه ازدواج ها تاثیرگذار است . دخترهایی که عزت نفس پایینی دارند . چون توانمندی های فردی لازم برای تامین امنیت مادی و روانی ندارند وارد چنین رابطه ای می شوند .

 

مشکلات ازدواج دختران جوان با مردان مسن
در این گونه ازدواج ها چون معیار ازدواج مادی بوده است طرفین به خاطر عدم وجود داشتن تعهد ، عشق و اتحاد نسبت به یکدیگر بدبین بوده و در اضطراب زندگی می کنند .

 

 

0
اشتراک‌گذاری
1zoj

ارسال پاسخ