معیارهای غلط ازدواج کدامند ؟

معیارهای غلط برای ازدواج کردن کدامند ؟

افراد برای ازدواج ، می بایست معیارهایی داشته باشند تا بتوانند فردی که قصد دارند با او زندگی مشترک را آغاز کنند انتخاب نمایند . اگر این افراد تحت فشار برای ازدواج سریع تر باشند ممکن است در معیارهایشان دچار خطا شده و دست به انتخاب اشتباه بزنند . در این مقاله می خواهیم بعضی از این معیارهای غلط را بررسی کنیم .

معیارهای غلط  ازدواج

 

ازدواج برای مسائل مالی :
اگر شما به فردی علاقه مند شده اید یا عاشق فردی شده اید که پولدار می باشد که خوش به حالتان ولی اگر فقط برای پولدار بودن طرف قصد ازدواج با او را دارید بهتر است کمی تامل کنید زیرا این معیار یکی از معیارهای اشتباه در انتخاب همسر می باشد .

 

ازدواج از سر ناچاری :
سال های قبل اگر مردی با زنی رابطه جنسی برقرار می کرد و او را باردار می کرد آن دو چاره ای جز ازدواج برای مخفی کردن این قضیه نداشتند اما امروزه دیگر این طور نیست . اگر شما در این وضعیت قرار گرفته اید بهتر است کمی تامل کنید و تحت فشار تصمیمی نگیرید که یک عمر به خاطر آن پشیمان باشید . اگر شک دارید می توانید صبر کنید تا بچه به دنیا بیاید و سپس تصمیم عاقلانه بگیرید .

 

ازدواج برای فرار از وضعیت فعلی خانوادگی :
اگر شما از آن دسته از افراد هستید که از وضعیت فعلی خانوادگی ناراضی هستید یا رفتار خانواده با شما ، شما را تحت فشار قرار داده و قصد دارید برای رها شدن از این وضعیت تن به ازدواج با اولین خواستگارتان بدهید ، بهتر است کمی فکر کنید . ممکن است شخصی که شما قصد پناه بردن به آن را دارید تا آخر عمر سبب رنجش شما گردد و  ازدواج دیرتر و یکی دو سال دیگر در خانه ماندن ، رنج کمتری داشته باشد .

 

ازدواج با فردی که والدین تعیین کرده اند :
والدین هم ممکن است در ازدواج فرزندان دخالت کرده و دوست داشته باشند فرزندشان با شخص خاصی ازدواج کند . به یاد داشته باشید انتخاب والدین ، انتخاب مناسبی برای ازدواج شما نمی باشد . سال های آتی را تصور کنید که والدینتان از میان شما رفته اند و شما هنوز اسیر فرد رویاهای آن ها هستید و اگر فردی که والدینتان انتخاب کرده اند مرد و یا زن رویاهای زندگی شما نباشد واقعا پشیمان خواهید شد .

 

ازدواج با کسی که از وی طلاق گرفته اید :
اگر دو فرد ازدواج کرده باشند و از همدیگر جدا شده باشند ممکن است این تصمیم را بگیرند که دوباره شانش خود را برای زندگی مشترک امتحان کنند . به یاد داشته باشید که اگر ازدواج بار اول موفق نباشد بار دوم نیز موفق نخواهد شد .

 

ازدواج برای داشتن فرزند :
یکی از انگیزه های افراد برای ازدواج داشتن فرزند است . اما باید توجه نمود که آیا شما حاضرید فرزندتان ، زیر دست پدر و مادر نه چندان خوب تربیت شوند ؟ و هم چنین توجه داشته باشید که فرزندانتان بالاخره روزی دنبال زندگی خودشان می روند و شما و همسرتان قرار است تا آخر عمر کنار یکدیگر زندگی کنید . بنابراین در انتخاب همسر از یک سو پدر و مادر مناسب برای فرزند خود انتخاب کنید تا آن ها را درست تربیت کند و از سوی دیگر همسر خوبی برای خود انتخاب کنید تا بتوانید تا آخر عمر کنارش آرامش داشته باشید .

 

ازدواج با فردی که با وی رابطه جنسی داشته اید :
در این گونه ازدواج ها باید در نظر داشت که رابطه جنسی با ازدواج متفاوت می باشد . در این گونه روابط یک مرد که حاضر است به زن آینده اش خیانت کند با یک زن که حاضر شده است به شوهر آینده اش خیانت کند رابطه جنسی برقرار کرده است . پس طبیعی است که هر دو طرف نسبت به یکدیگر خوش بین نباشند و دائما این فکر در ذهن مرد و زن باشد که آیا طرفشان با شخص دیگری نیز رابطه جنسی داشته است یا در آینده با فرد دیگری نیز رابطه جنسی خواهد داشت یا نه ؟

 

ازدواج برای پدر و مادر دار کردن فرزند :
اگر شما صاحب فرزند هستید و قصد دارید برای فرزندتان پدر یا مادر انتخاب کنید ، بهتر است کمی صبر کنید و توجه داشته باشید که فرزند شما اگر یک پدر و یا یک مادر مهربان داشته باشد برایش خوشایند تر است تا یک مادری یا ناپدری بی رحم در زندگی اش باشد .

 

فشار دیگران برای ازدواج :
اگر دوستانتان ازدواج کرده اند و یا اینکه تمام پسرها و دخترهای فامیل ازدواج کرده اند و تنها مجرد باقیمانده شما اید و دیگران نیز دائما از شما سوال می کنند که آیا قصد ازدواج دارید یا خیر بهتر است به این سوال ها اعتنا نکنید و اجازه ندهید فشار دیگران باعث شود شما برای ازدواجتان با شخصی ازدواج کنید که سبب بدبختی شما بشود .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer