چرا خانم ها در ازدواج پیشقدم نمی شوند ؟

چرا خانم ها در ازدواج پیشقدم نمی شوند ؟

با توجه به اینکه در دوران کنونی خانم ها مقامات شغلی بالایی را کسب کرده اند و پیشرفت های چشمگیری داشته اند ممکن است عده ای فکر کنند که آن ها در دنیای ازدواج نیز مانند سایر جنبه های زندگیشان پرتکاپو هستند و ترجیح می دهند خودشان برای ازدواج پیشقدم شوند . البته عده ی کمی از این نوع خانم ها وجود دارند که مردها نمی توانند سربه سرشان بگذارند و دستشان بیندازند ولی باید پذیرفت که تعداد این نوع خانم ها بسیار محدود است .

 

چرا خانم ها در ازدواج پیشقدم نمی شوند ؟

 

برخلاف تلاشی که خانم ها در جنبه های دیگر زندگیشان از خود نشان می دهند در مورد ازدواج کمی خجالتی هستند و ترجیح می دهند که پیشنهاد ازدواج از طرف مرد مطرح شود . پس زمانی که نوبت به ازدواج می رسد این نوبت مردهاست که پیشنهاد ازدواج به خانم ها بدهند .

 

خانم ها اگر قرار باشد حاضرند تا 10 سال هم صبر کنند اما حرفی از ازدواج به زبان نیاورند . باید توجه داشت زمانی که صحبت از ازدواج به میان می آید شکی نیست که اولین حرکت مشکل است . در این قسمت دلایلی هست که باعث می شود خانم ها در امر ازدواج پیشقدم نشوند و این کار را بر گردن مردها بیندازند .

 

منتظر ماندن به قصد امتحان :
وقتی مردی در امر ازدواج پیشقدم می شود می توان با توجه به عملکرد او در مورد او قضاوت های زیادی کرد . از جمله اینکه آیا او اعتماد به نفس دارد یا خیر ؟ آیا بیش از اندازه به خودش مطمئن است یا نه ؟

 

خانم ها دوست دارند با پیشقدم کردن مردها در امر ازدواج ، مردها را در چالش قرار دهند و ببینند مردها برای بدست آوردنشان چکار می کنند و با چه مدل مردی روبرو هستند . اگر مردی در مکانی به خانمی برسد و با تعریف و تمجید از خود حوصله ی خانم را سر ببرد و با بیان هزار و یک دلیل مختلف خانم را راضی کند که شخصی بهتر از او پیدا نخواهد کرد این کار گویای دو مطلب ناخوشایند می باشد : عدم اعتماد به نفس یا اعتماد به نفس بیش از اندازه .

 

بنابراین اگر مردی بتواند از این امتحان خانم ها سربلند بیرون بیاید این شانس را پیدا می کند که خانم برای ازدواج به او نیز فکر کند .
وقتی مردی از همان آغاز احساسات خود را به صورت افراطی بروز دهد این فکر به ذهن خانم ها خطور می کند که وی فرد آسیب پذیری است و شریک خوبی برای زندگی نخواهد بود . در مقابل مردی که با اعتماد به نفس برای گذاشتن اولین قرار ملاقات گام برمی دارد شخص بهتری نسبت به شخص اول جلوه می کند . بنابراین هر مردی که بتواند تاثیر بیشتری بر روی خانم بگذارد شانس بیشتری را کسب خواهد کرد .

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer