نحوه استفاده از کاندوم و ویژگی های کاندوم استاندارد

نحوه استفاده از کاندوم و ویژگی های کاندوم استاندارد

 

بهترین روشی که در رابطه جنسی از بارداری ناخواسته جلوگیری می کند استفاده از یک کاندوم خوب است . استفاده از کاندوم علاوه بر جلوگیری از بارداری از انتقال عفونت های مقاربتی نیز جلوگیری می کند . کاندوم محصولی است که در داروخانه ها یا سوپرمارکت های بزرگ عرضه می گردد و استفاده از آن به هیچ معاینه ای نیاز ندارد . تنها عارضه ای که برای برخی افراد هنگام استفاده از کاندوم گزارش شده است درصد بسیار کمی است که به دلیل حساسیت به لاتکس کاندوم دچار خارش و قرمزی آلت تناسلی می شده اند . در این مقاله قصد داریم ویژگی های یک کاندوم خوب را بررسی نماییم .

ویژگی های کاندوم استاندارد

 

شناسایی کاندوم خوب :
جنس کاندوم از لاتکس است و این باعث می شود کاندوم در بعضی از شرایط آب و هوایی فاسد گردد . هنگام خرید کاندوم توجه کنید که علامت استاندارد روی بسته بندی کاندوم ثبت شده باشد . هم چنین به تاریخ انقضای کاندوم توجه کنید اگر تاریخ انقضا روی بسته اصلی کاندوم ثبت شده بود ولی روی هر بسته حک نشده بود کاندوم را دور بیاندازید و استفاده نکنید ، چون این کاندوم استاندارد نمی باشد . هم چنین اگر تاریخ انقضای روی بسته کاندوم و روی هر بسته یکسان نباشد ، این کاندوم نیز استاندارد نمی باشد . در هنگام خرید حتی الامکان سعی کنید کاندومی را بخرید که تازه تولید شده باشد یا به عبارتی تا تاریخ منقضی شدن آن مدت زمان زیادی مانده باشد در غیر این صورت این شک به وجود می آید که در چند سال اول تولید آیا کاندوم در مکان مناسبی نگهداری شده است یا خیر ؟

طرز نگهداری کاندوم

 

طرز نگهداری از کاندوم :
کاندوم در اثر حرارت فاسد می گردد بنابراین نباید آن را نزدیک بخاری یا شوفاژ قرار داد . اگر کمدتان نزدیک بخاری است از قرار دادن کاندوم داخل آن خودداری کنید . هم چنین از قرار دادن کاندوم داخل قفسه ی شیشه ای که نور لامپ فلورسنت مهتابی مستقیما به آن می تابد خودداری نمایید . گرمای آفتاب نیز می تواند موجب خرابی کاندوم گردد بنابراین بسته بندی کاندوم را داخل کمدی که آفتاب به آن می تابد هم قرار ندهید .

نحوه استفاده از کاندوم

 

نحوه استفاده و اطمینان از سلامت کاندوم :
برای باز کردن کاندوم از قیچی استفاده نکنید و با دست بسته بندی کاندوم را باز کنید . سپس با کناره های انگشت فویل را بگیرید و کاندوم را بردارید . اگر استفاده از کاندوم انگشتر و حلقه را از دستتان بیرون بیاورید و توجه کنید که ناخن شما نیز می تواند به سلامت کاندوم صدمه بزند و لاتکس حساس را پاره کند . قبل از استفاده از کاندوم توجه کنید که کاندوم نباید پودری باشد حالت روغنی و چربی ملایم و حالت کششی کاندوم نشانه سلامت کاندوم می باشد . اگر احساس کردید کاندوم خشک و شکننده است از آن استفاده نکنید حتی اگر تاریخ انقضای آن باقیمانده باشد چون ممکن است باعث انتقال عفونت یا بارداری ناخواسته گردد .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer