با شکست عشقی چطور کنار بیاییم و فراموش کنیم ؟

با شکست عشقی چطور کنار بیاییم و فراموش کنیم ؟

شکست عشقی برای هر انسانی در زندگی ممکن است رخ بدهد . حال ممکن است این شخص جریان عاشق شدن خود را به هیچ کس نگفته باشد و مجبور به از دست دادن آن باشد یا اینکه عاشق شخصی شده باشد ولی به دلایل شرایطش ناچار باشد از عشقش جدا شود . در این مرحله شخص مجبور است عشقش را فراموش کند و با شکست عشقی کنار بیاید که این یکی از سخت ترین کارها در زندگی انسان ها می باشد . در مورد پنهان کردن عشق و تقوا پیشه کردن در برابر آن احادیث زیر از معصومین روایت شده است :

مَن عَشِقَ وَعَفَّ وَکَتِمَ وَمَاتَ فَقَد مَاتَ شَهِیدَا
هر کسی که عاشق شود ودر عشق خود پاکدامن باشد وعفت داشته باشد وعشق خود را از نامحرمان ونااهلان مخفی نماید و در این حال بمیرد مثل شهید است واجر شهید را دارد. (كنز العمّال : ١١٢٠٣)

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : هر كه عاشق شود و عشق خود را بپوشاند و پاكدامنى ورزد و صبورى كند، خداوند او را بیامرزد و به بهشت برد. (كنز العمّال : ٧٠٠٢)

امام صادق علیه السلام ـ در پاسخ به سؤال از عشق ـ فرمود: دلهایى از یاد خدا تهى مى گردد و خداوند محبت غیر خود را به آنها مى چشاند. (الأمالی للصدوق : ٧٦٥/١٠٢٩ )

 

با شکست عشقی چطور کنار بیاییم؟

با شکست عشقی چطور کنار بیاییم و فراموش کنیم ؟

شکست عشقی را فراموش نکنید !
شاید اولین راه حلی که به ذهن افراد شکست خورده در جریان عشقی خطور می کند فراموش کردن عشقشان باشد . اما واقعیت این است که در زندگی انسان ها چیزی به نام فراموش کردن وجود نداشته است . ناخودآگاه انسان ها ، تمام مسائل زندگی را در خود ثبت و نگهداری می کند ، بنابراین نمی توان موضوعات ناراحت کننده و پررنگی مثل شکست عشقی را فراموش کرد و انکار آن منجر به آزار فرد تا پایان عمرش می گردد .

احتمالا اگر شما در فاز شکست عشقی قرار گرفته اید ، اکنون فردی که ماه ها یا سال ها برای وصالش تلاش کرده اید ، اکنون از دست رفته است و مشکلی برای این وصال وجود دارد که هیچ کس از پس برطرف کردنش برنمی آید . باید توجه داشته باشید دلیل شکست عشقی شما هر چه که باشد ، چیزی از ناراحتی هر روزه شما کم نخواهد کرد . هنوز هم گاهی به این فکر می کنید که او بهترین همسر برای شما هست و دوست دارید که تا آخر عمر با او و با عشق به او زندگی کنید و زنده بمانید . شاید اکنون دارید با خودتان می جنگید تا از این وضعیت خلاص شوید و به زندگی عادی خود بازگردید . در این مطلب قصد داریم راه هایی برای آرام تر شدن شما و رهایی از دنیای غم انگیزتان به شما پیشنهاد بدهیم .

 

برای از دست دادن عشقتان سوگواری کنید :
اگر شخصی عزیزی را از دست بدهد حق دارد که از این واقعه ناراحت باشد . شما هم حق دارید به خاطر از دست دادن عشقتان غمگین باشید . بنابراین این حقیقت را قبول کنید که او برای همیشه از زندگی شما رفته است و شما می باید زندگی را بدون او ادامه بدهید .

 

ریشه مشکل را بیابید :
اگر مدت سوگواری شما برای از دست دادن عشقتان بیش از حد زمان برد می بایست دلیل آن را پیدا کنید . ببینید آن شخص چه داشته است که نمی توانید از آن ها بگذارید ؟ یا شما چه اشتباهی در زندگی داشته اید ؟ به طور مثال ممکن است فردی کلا قصد ازدواج را نداشته باشد و برای این واقعه برنامه ریزی هم نکرده باشد ولی عاشق شده باشد . خب این به این خاطر است که ازدواج نیاز روحی و جنسی فرد را ارضا می کرده است ولی آن شخص تا عشق را تجربه نکرده نیاز روحی به جنس مخالف را هم نمی شناخته است .

 

در مورد آن با خودتان حرف بزنید :
اگر در مورد شکست عشقی با خودتان حرف نزنید یا به خودتان تلقین کنید بی اهمیت است این تلاش مشکل شما را حادتر می کند . اگر قصد دارید از این مشکل رهایی پیدا کنید باید از تلاش برای فکر نکردن به آن دست بردارید . از خودتان سوال کنید چطور شد که این فرد اینقدر روی من اثر گذاشت ؟ چرا این مساله تا این حد شما را می رنجاند ؟ چطور می توانم خودم را آرام کنم ؟ چطور با نبودن آن فرد کنار بیایم ؟ چطور بدون او زندگی شادی داشته باشم ؟

 

یادآوری کنید باید عزیزانمان را از دست بدهیم :
این یک واقعیت در زندگی همه ی انسان هاست که همه ی آن ها داغ از دست دادن عزیزانشان را روزی تجربه خواهند کرد . انسان ها از زمان تولد تا مرگ بسیاری از عزیزانشان را از دست می دهند و این روند طبیعی زندگی است . اگر  فرد مدتی برای این حادثه غمگین باشد طبیعی است ولی اگر این مساله به سوگواری طولانی مدت تبدیل شود ، فرد را  افسرده و پریشان می کند و زندگی او را تباه خواهد کرد .

 

به نیازهایتان پاسخ بدهید :
در جریان عاشق شدن یک سری نیازها هستند که ارضا می شوند از جمله نیازهایی که با وصال به عشق ارضا می شود نیاز جنسی و نیاز روحی است . به طور فرض در مثال فردی که به ازوداج قبل از عاشق شدن ، فکر نمی کرده است ، می بایست ازدواج را در برنامه ی زندگی خود بگنجاند تا در آینده نیازهای جنسی و روحی اش از طریق ازدواج ارضا شود .

 

مطالب مرتبط :

چگونه بر وسوسه شیطان غلبه کنیم ؟...   وسوسه یکی از عواملی است که شیطان به کمک آن ، انسان ها را به سمت گناه می کشاند . شیطان هر مکر و حیله ای را به کار می گیرد تا انسان ها را به گناه بکش...
چگونه به درخواست دیگران نه بگوییم ؟... چگونه نه بگوییم ؟ قصد داریم با خانواده بریم خرید ، قربون دستت ماشینت رو دو ، سه ساعت بده ، این بچه ی ما را امشب نگه دار تا ما بریم خرید و برگردیم ، م...
راه های افزایش عزت نفس   یکی از عوامل موفقیت در انسان ها عزت نفس بالا می باشد . اگر فردی عزت نفس بالایی داشته باشد وقتی با مشکلی مواجه می شود سعی می کند آن ها را حل کند در...
چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟... چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟ هر شخصی دارای تعدادی دوست صمیمی می باشد که لحظاتش را با او سپری کرده است . این دوست می تواند دوست دوران بچگی ی...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer