چگونه یک مشاور ازدواج خوب پیدا کنیم ؟

 

چگونه یک مشاور ازدواج خوب پیدا کنیم ؟

بسیاری از زوجین برای حل و فصل مشکلات زندگی زناشویی خود به مشاور ازدواج مراجعه می کنند اما باید توجه داشت که همه ی مشاورین ازدواج لزوما خوب نیستند . به تازگی مقاله ای در یکی از روزنامه ها به چاپ رسیده است که به زوجین از خطر احتمالی گرفتن کمک های تخصصی در زندگی زناشویی هشدار داده است . این مشاورین به جای بهبود بخشیدن به زندگی زناشویی ، صدمات بیشتری را به زندگی زوجین وارد کرده و حتی گاهی بعضی از آن ها طلاق را بهترین راه حل برای حل مشکلات زندگی زناشویی می دانند .

در این مقاله قصد داریم روش هایی را برای شناسایی یک مشاوره ازدواج خوب برای شما بیان کنیم که می توانید در صورت لزوم از آن ها استفاده کنید .

 

چگونه یک مشاور ازدواج خوب پیدا کنیم ؟

 

1- اطمینان پیدا کنید که مشاور شما آموزش های تخصصی را دیده باشد و در زمینه درمان مشکلات زندگی زناشویی تجربه داشته باشد . ممکن است مشاور تجربه درمان روابط بین زوجین که لزوما زن و شوهر نیستند را داشته باشد ولی این تجربه با تجربه درمان رابطه بین زن و شوهر تفاوت های اساسی دارد . بنابراین خجالت نکشید و از او در مورد آموزش ها و تجربه های کاری اش سوال بپرسید .

 

2- اطمینان پیدا کنید که هدف مشاور شما کمک کردن به شما برای حل مشکلاتتان است و نه رهایی از آن ها . برای این منظور از مشاور خود بخواهید تا نتایج کارهای خود را به شما ارائه کند و بررسی کنید که مشکل چند درصد از زوجین حل شده و چند درصد به طلاق منجر شده است . به تعبیر بهتر باید اطمینان پیدا کنید که مشاور شما مایل است مشکلات شما را از بین برده یا برای آن ها راه حل پیدا کند نه اینکه شما را به سمت طلاق سوق بدهد .

 

3- یک مشاور خوب می بایست احساس راحتی و اعتماد را در مراجعه کننده اش ایجاد کند . بنابراین اگر مشاور طرفداری خاص از یکی از طرفین می کند ، یقینا چنین مشاوری مورد تایید نمی باشد . اگر با نظرات مشاور موافق نیستید ، نظرتان را با او در میان بگذارید اگر او از نظرات شما استقبال کند نشانه ی خوبی است در غیر این صورت حتما اشکالی وجود دارد .

 

4- یکی از مسائلی که روی مشاوره  تاثیر بسزایی می گذارد اعتقادات خود مشاور می باشد . اگر مشاوری عقیده داشته باشد فقط یک راه وجود دارد ، حتما مشاور دیگری برای حل مشکل خود پیدا کنید .

 

5- اگر شما در گذشته در زندگی زناشویی با بحران مواجه شدید و مشاور شما روی گذشته تکیه دارد ، از او بخواهید که در مورد زندگی آینده نیز صحبت کند .

 

6- برای شناسایی مشاور خوب از مشاور بد می توانید از احساسات خود نیز کمک بگیرید . اگر مشاور شما واقعا قصد کمک کردن به شما را داشته باشد ، شما درون خود نیز چنین احساسی را خواهید داشت و همین طور برعکس این قضیه .

 

7- بهترین راه برای پیدا کردن یک مشاور ازدواج خوب ، کمک گرفتن از تجربیات دیگران است . مسلما اگر یک مشاور کار خود را به خوبی انجام بدهد ، مراجعین از او راضی خواهند بود و این مساله دهان به دهان می چرخد . بنابراین می توانید از تجربیات مراجعین قبلی یک مشاور برای شناخت او کمک بگیرید .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer