چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟

چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟

چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟

هر شخصی دارای تعدادی دوست صمیمی می باشد که لحظاتش را با او سپری کرده است . این دوست می تواند دوست دوران بچگی یا دوران دانشجویی باشد . اما اگر این دوست برای شما مشکل ایجاد کند و مخل آسایش زندگی فرد گردد چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

 

اگر شما در چنین وضعیت عذاب آوری قرار بگیرید چه خواهید کرد ؟ آیا با او به دوستی ادامه می دهید یا برای حفظ آرامش خود ، دوستی خود را تمام می کنید ؟

یک شخص باید خیلی خوش شانس باشد تا بتواند سه دوست خوب داشته باشد . باید توجه داشت دوستان با آشنایان معمولی تفاوت های مهمی دارند . آشنایان می آیند و می روند اما دوستان در فراز و نشیب زندگی همراه شما خواهند بود . به همین دلیل است که ما نسبت به دوستان خود بیشتر مدارا می کنیم و سعی می کنیم در هنگام نزاع و کشمکش لحظات خوب را یادآوری کرده و آن را پوششی برای اوقات ناخوشایند قرار بدهیم .

 

اما اگر یک دوست به طور مکرر به اذیت کردن شما ادامه بدهد آیا ادامه دوستی با چنین شخصی صلاح است ؟ مسلما خیر !

 

اگر چه پیشنهاد نمی شود که از شر چنین دوستی مانند یک عادت بد هر طور شده رهایی پیدا کنید ولی اگر رفتار او باعث آزار شما می باشد باید فکری برای اصلاح رفتار یا اخلاقش بکنید .

 

معرفی دوستان ناباب

هر شخصی در روابطش با دیگران نقش یک نوع آدم را بازی می کند . برخی نقش آدم های بامزه را بازی می کنند ، برخی نقش آدم های باهوش و … اما برخی افراد که ممکن است شما به عنوان دوست انتخاب کرده باشید نقش های منفی را بازی می کنند . اگر دوست شما یکی از نقش های زیر را بازی می کند بهتر است در رابطه ی دوستی خود با او تجدید نظر کنید :

 

سوء استفاده کننده :
برخی اشخاص برای اهداف شخصیشان دوست انتخاب می کنند . اینگونه افراد ممکن است با شما به خاطر اتومبیلتان یا پولتان دوست شده باشند و تا زمانی که به این منابع دسترسی داشته باشند دوست شما خواهند بود و اگر دستشان از آن ها کوتاه شد ترکتان می کنند .

 

افراد خودشیفته :
این گونه اشخاص فقط در مورد خودشان با شما صحبت می کنند و دوستی شما با او صرفا در مورد مشکلات و مسائل او سیر می کند و او به مشکلات و شنیدنی های شما توجهی نخواهد داشت . اگر زمانی به این گونه افراد کم توجهی کنید شما را کنار می گذارند .

 

افراد آویزان :
این گونه افراد برای رسیدن به سود بدون زحمت با شما دوست می شوند و هیچ سودی برای شما نخواهند داشت . به طور مثال غذای شما را می خورد ، پول شما را خرج می کند ، لباس شما را به تن می کند و … در مقابل هیچ کاری برایتان انجام نمی دهند .

 

افراد مزاحم :
این گونه افراد در همه جا در کنار شما حضور خواهند داشت و به حریم شخصی شما هجوم آورده و نمی گذارند نفس راحت بکشید .

 

افراد غیرقابل اطمینان :
این گونه افراد بدترین حالت رفتاری یعنی بی اعتباری و غیر قابل اطمینان بودن را در خود دارند . قول هایی می دهند ولی نمی توانند به آن ها عمل کنند . هرگز سر قرار به موقع حاضر نمی شوند و به طور کلی در هیچ موضوعی نمی توان به آن ها تکیه کرد .

 

چه موقع باید رابطه دوستی را قطع کرد ؟

اگر با دوست خود به نشانه هایی که در زیر آمده است برخورد کرده اید بهتر است رابطه ی دوستی خود را قطع نمایید :
1- همیشه با او در حال کشمکش و نزاع هستید .
2- تمام روز وقت خود را صرف فکر کردن به مشکلات او می کنید .
3- اگر با شما تماس بگیرید شما احساس ناراحتی می کنید .
4- مشکلات دوستتان برای شما ، مشکل ایجاد کرده است .
5- از دوستی با او لذت نمی برید و بیشتر سعی می کنید رابطه ی خود را بهبود بخشید .
6- او شما را از لذت های زندگی محروم کرده است .

 

روش قطع ارتباط با دوست

 

اگر نشانه های بالا را در دوست خود دیدید و به این نتیجه رسیدید که وقت آن شده است که دوستی خود را با او تمام کنید برای این منظور می توانید مراحل زیر را دنبال کنید :

 

1- سعی کنید ارتباطتان را با او قطع کنید . به طور مثال تلفن هایش را جواب ندهید ، به حرفهایش گوش ندهید ، وقتی او را می بینید زیاد تحویلش نگیرید و به طور کلی هر کاری که به او می فهماند تحملتان تمام شده است را انجام بدهید . با این کارها ممکن است متوجه اشتباهاتش شود و آن ها را حل کند و ممکن است بازهم متوجه نشود .

 

2- به او هشدار بدهید که از دست کارهای او خسته شده اید و از او بخواهید به خواسته های شما احترام بگذارد . اگر او برای رابطه ی دوستی با شما ارزش قائل باشد سعی می کند در خود تغییراتی ایجاد کند در غیر اینصورت نوبت به اقدامات شدید تر می رسد.

 

3- مدتی از او دور بمانید و هیچ تماسی با او برقرار نکنید . اغلب اوقات جدایی موجب می شود فرد به اشتباهات خود پی ببرد . به یاد داشته باشید که اگر شما تنها فردی هستید که با او مشکل دارید بنابراین ممکن است دیگران تقصیر را به گردن شما بیاندازند و از او طرفداری کنند . بنابراین اطمینان پیدا کنید که جدایی راه حل آخر شماست و سپس او را ترک نمایید .

 

4- اگر چه طبیعی است که بخواهید از رابطه دوستی خود مراقبت کرده و نسبت به آن وفادار بمانید . اما اگر دوست شما برای زندگی شما اختلال ایجاد کرده است و یا در رابطه دوستی قصد سوء استفاده را دارد لازم است نسبت به رابطه ی دوستی خود با عقلتان تصمیم بگیرید نه احساستان . گاهی اوقات قطع رابطه ی دوستی با شخص بی لیاقت بهترین لطفی است که شخص می تواند در حق خودش بکند .

 

9 comments On چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟

 • الان من یه دوست دارم ک فکر میکنم دوستی با اون از اول اشتباه بوده و در اوایل من در حدش بودم الان دیگه نیستم باید چیکار‌کنم؟ یه چیزی هم تو وجودم نمیزاره بهش بگم

 • دوستی دارم که تمام این نشانه هارو داره و لی وقتی این نشانه ها رو پیدا کرد که من کاملا عاشق و وابستش شده بودم
  خدا همچین افرادی رو نصیب هیچکس نکنه.

 • من با یکی از همکلاسی هام مدت کمیه که دوست شدم و این دوستی خیلی هم اتفاقی رخ داد(یعنی من اصلا قصد دوستی صمیمانه نداشتم)اما الان با اینکه زمان زیادی نگذشته خیلی صمیمی شدیم،من اولش نمیدونستم اما الان فهمیدم که دوستم از نظر اعتقادی با من زمین تا آسمون فرق داره و این باعث میشه که من باهاش احساس راحتی نکنم و همچنین باعث میشه که بچه های دیگه مدرسه من رو از روی دوستم قضاوت کنن و درمورد شخصیت و اعتقادات من اشتباه فرض کنن،دوست دارم دوستیمونو قبل از اینکه دیر بشه خاتمه بدم اما نمیدونم چطوری اینکارو انجام بدم چون من خجالتی هستم و در ضمن نمیخوام دلش رو بشکنم

  • اگر نمی توانید روی دوست خود تاثیر بگذارید بهتر است رابطه دوستی خود را قطع کنید . در همین مطلب برای قطع ارتباط دوستی به چند مورد اشاره شده است .

 • سلام
  من یه دوستی دارم حدودا 4 سال باهاشم اخلاقش خوبه ابتدا هم از نظر درسی در سطح هم بودیم اما رفته رفته شروع به نزول کرد حالا بعد یه
  سال افتش داخل درس داره رو من هم تاثیر میذاره خواستم ببینم چگونه باهاش قطع ارتباط کنم؟؟؟

  • سلام . اگر مشکل اخلاقی نداره بهتره برای پیشرفت درسی بهش کمک کنید . در غیر اینصورت دستورات داخل پست را مطالعه کنید .

 • سلام
  من یه دوستی توی مدرسه دارم که اوایل به خاطر جدا شدن از دوست قدیمیش ناراحت بودبرای همین منم برای این که ناراحتی اونو کم کنم رفتم باصندلی پیشش نشستم ومنو اون دوستای صمیمی شدیم اما وقتی احساس کردم که از وقتی با دوست قبلیش آشتی کرده منو ول کرده احساس کردم تو دوستی با اون اشتباه کرده.من حاضر بودم برای اون هر کاری بکنم اما اون فقط منو برای دردو دل کردن می خواست‌.قرار بود ولش کنم اماوقتی باهاش صحبت کردم زد زیر گریه ‌.تا اون موقع هیچی نگفتم وفقط خودم طاقت می آوردم اما الان دیگه خسته شدم برای اینکه توی زندگی منم داره تاثیر میذاره اما از این هم میترسم که نتونم بهتر از اونم پیدا کنم .لطفا کمکم کنید.من اونو به بقیه ترحیج میدم اما اون هنوز ازخودش هم مطمعن نیست.لطفا کمکم کنید.

 • سلام
  من خودم یه دوست داشتم جواب تماس هامو نمیداد.اصن منو ادم نمیدونست
  ای کاش یه روز سزای کارشو ببینه.

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer