چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟

چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟

چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟

هر شخصی دارای تعدادی دوست صمیمی می باشد که لحظاتش را با او سپری کرده است . این دوست می تواند دوست دوران بچگی یا دوران دانشجویی باشد . اما اگر این دوست برای شما مشکل ایجاد کند و مخل آسایش زندگی فرد گردد چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

 

اگر شما در چنین وضعیت عذاب آوری قرار بگیرید چه خواهید کرد ؟ آیا با او به دوستی ادامه می دهید یا برای حفظ آرامش خود ، دوستی خود را تمام می کنید ؟

یک شخص باید خیلی خوش شانس باشد تا بتواند سه دوست خوب داشته باشد . باید توجه داشت دوستان با آشنایان معمولی تفاوت های مهمی دارند . آشنایان می آیند و می روند اما دوستان در فراز و نشیب زندگی همراه شما خواهند بود . به همین دلیل است که ما نسبت به دوستان خود بیشتر مدارا می کنیم و سعی می کنیم در هنگام نزاع و کشمکش لحظات خوب را یادآوری کرده و آن را پوششی برای اوقات ناخوشایند قرار بدهیم .

 

اما اگر یک دوست به طور مکرر به اذیت کردن شما ادامه بدهد آیا ادامه دوستی با چنین شخصی صلاح است ؟ مسلما خیر !

 

اگر چه پیشنهاد نمی شود که از شر چنین دوستی مانند یک عادت بد هر طور شده رهایی پیدا کنید ولی اگر رفتار او باعث آزار شما می باشد باید فکری برای اصلاح رفتار یا اخلاقش بکنید .

 

معرفی دوستان ناباب

هر شخصی در روابطش با دیگران نقش یک نوع آدم را بازی می کند . برخی نقش آدم های بامزه را بازی می کنند ، برخی نقش آدم های باهوش و … اما برخی افراد که ممکن است شما به عنوان دوست انتخاب کرده باشید نقش های منفی را بازی می کنند . اگر دوست شما یکی از نقش های زیر را بازی می کند بهتر است در رابطه ی دوستی خود با او تجدید نظر کنید :

 

سوء استفاده کننده :
برخی اشخاص برای اهداف شخصیشان دوست انتخاب می کنند . اینگونه افراد ممکن است با شما به خاطر اتومبیلتان یا پولتان دوست شده باشند و تا زمانی که به این منابع دسترسی داشته باشند دوست شما خواهند بود و اگر دستشان از آن ها کوتاه شد ترکتان می کنند .

 

افراد خودشیفته :
این گونه اشخاص فقط در مورد خودشان با شما صحبت می کنند و دوستی شما با او صرفا در مورد مشکلات و مسائل او سیر می کند و او به مشکلات و شنیدنی های شما توجهی نخواهد داشت . اگر زمانی به این گونه افراد کم توجهی کنید شما را کنار می گذارند .

 

افراد آویزان :
این گونه افراد برای رسیدن به سود بدون زحمت با شما دوست می شوند و هیچ سودی برای شما نخواهند داشت . به طور مثال غذای شما را می خورد ، پول شما را خرج می کند ، لباس شما را به تن می کند و … در مقابل هیچ کاری برایتان انجام نمی دهند .

 

افراد مزاحم :
این گونه افراد در همه جا در کنار شما حضور خواهند داشت و به حریم شخصی شما هجوم آورده و نمی گذارند نفس راحت بکشید .

 

افراد غیرقابل اطمینان :
این گونه افراد بدترین حالت رفتاری یعنی بی اعتباری و غیر قابل اطمینان بودن را در خود دارند . قول هایی می دهند ولی نمی توانند به آن ها عمل کنند . هرگز سر قرار به موقع حاضر نمی شوند و به طور کلی در هیچ موضوعی نمی توان به آن ها تکیه کرد .

 

چه موقع باید رابطه دوستی را قطع کرد ؟

اگر با دوست خود به نشانه هایی که در زیر آمده است برخورد کرده اید بهتر است رابطه ی دوستی خود را قطع نمایید :
1- همیشه با او در حال کشمکش و نزاع هستید .
2- تمام روز وقت خود را صرف فکر کردن به مشکلات او می کنید .
3- اگر با شما تماس بگیرید شما احساس ناراحتی می کنید .
4- مشکلات دوستتان برای شما ، مشکل ایجاد کرده است .
5- از دوستی با او لذت نمی برید و بیشتر سعی می کنید رابطه ی خود را بهبود بخشید .
6- او شما را از لذت های زندگی محروم کرده است .

 

روش قطع ارتباط با دوست

 

اگر نشانه های بالا را در دوست خود دیدید و به این نتیجه رسیدید که وقت آن شده است که دوستی خود را با او تمام کنید برای این منظور می توانید مراحل زیر را دنبال کنید :

 

1- سعی کنید ارتباطتان را با او قطع کنید . به طور مثال تلفن هایش را جواب ندهید ، به حرفهایش گوش ندهید ، وقتی او را می بینید زیاد تحویلش نگیرید و به طور کلی هر کاری که به او می فهماند تحملتان تمام شده است را انجام بدهید . با این کارها ممکن است متوجه اشتباهاتش شود و آن ها را حل کند و ممکن است بازهم متوجه نشود .

 

2- به او هشدار بدهید که از دست کارهای او خسته شده اید و از او بخواهید به خواسته های شما احترام بگذارد . اگر او برای رابطه ی دوستی با شما ارزش قائل باشد سعی می کند در خود تغییراتی ایجاد کند در غیر اینصورت نوبت به اقدامات شدید تر می رسد.

 

3- مدتی از او دور بمانید و هیچ تماسی با او برقرار نکنید . اغلب اوقات جدایی موجب می شود فرد به اشتباهات خود پی ببرد . به یاد داشته باشید که اگر شما تنها فردی هستید که با او مشکل دارید بنابراین ممکن است دیگران تقصیر را به گردن شما بیاندازند و از او طرفداری کنند . بنابراین اطمینان پیدا کنید که جدایی راه حل آخر شماست و سپس او را ترک نمایید .

 

4- اگر چه طبیعی است که بخواهید از رابطه دوستی خود مراقبت کرده و نسبت به آن وفادار بمانید . اما اگر دوست شما برای زندگی شما اختلال ایجاد کرده است و یا در رابطه دوستی قصد سوء استفاده را دارد لازم است نسبت به رابطه ی دوستی خود با عقلتان تصمیم بگیرید نه احساستان . گاهی اوقات قطع رابطه ی دوستی با شخص بی لیاقت بهترین لطفی است که شخص می تواند در حق خودش بکند .

 

مطالب مرتبط :

راه های افزایش عزت نفس   یکی از عوامل موفقیت در انسان ها عزت نفس بالا می باشد . اگر فردی عزت نفس بالایی داشته باشد وقتی با مشکلی مواجه می شود سعی می کند آن ها را حل کند در...
با شکست عشقی چطور کنار بیاییم و فراموش کنیم ؟... شکست عشقی برای هر انسانی در زندگی ممکن است رخ بدهد . حال ممکن است این شخص جریان عاشق شدن خود را به هیچ کس نگفته باشد و مجبور به از دست دادن آن باشد ...
چگونه بر وسوسه شیطان غلبه کنیم ؟...   وسوسه یکی از عواملی است که شیطان به کمک آن ، انسان ها را به سمت گناه می کشاند . شیطان هر مکر و حیله ای را به کار می گیرد تا انسان ها را به گناه بکش...
چگونه به درخواست دیگران نه بگوییم ؟... چگونه نه بگوییم ؟ قصد داریم با خانواده بریم خرید ، قربون دستت ماشینت رو دو ، سه ساعت بده ، این بچه ی ما را امشب نگه دار تا ما بریم خرید و برگردیم ، م...

3 comments On چطور با دوست خود قطع ارتباط کنیم ؟

  • الان من یه دوست دارم ک فکر میکنم دوستی با اون از اول اشتباه بوده و در اوایل من در حدش بودم الان دیگه نیستم باید چیکار‌کنم؟ یه چیزی هم تو وجودم نمیزاره بهش بگم

  • دوستی دارم که تمام این نشانه هارو داره و لی وقتی این نشانه ها رو پیدا کرد که من کاملا عاشق و وابستش شده بودم
    خدا همچین افرادی رو نصیب هیچکس نکنه.

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer