چطور می توان پوستی جوان داشت ؟

چطور می توان پوستی جوان داشت ؟

 

جوان شدن پوست در مدت چند روز امکان پذیر نیست اما می توان پوست را در عرض یکماه بهبود بخشید تا جوان تر به نظر برسد . در عرض یکماه سلول های جدید پوست جایگزین سلول های قدیمی شده و پوست تغییر می کند و می تواند جوانتر به نظر برسد . در این مقاله نکاتی را که با رعایت آن ها می توانید پوستی جوان داشته باشید ، را نام می بریم .

 

چطور می توان پوستی جوان داشت ؟

 

از مرطوب کننده مخصوص پوست خود استفاده کنید :
هر کسی باید برای مراقبت از پوست خود یک کرم مرطوب کننده متناسب با جنس پوست خود داشته باشد . پس از یک مرطوب کننده بعد از حمام و یا هرگاه پوستتان با آب تماس پیدا کرد ، استفاده کنید .

 

ضد آفتاب را فراموش نکنید :
یکی از محصولاتی که بی توجهی نسبت به استفاده از آن می تواند برای پوست زیان بار باشد . پس برای داشتن پوست شفاف و بدون لک و خال از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .

 

از ماسک اسکراب استفاده کنید :
استفاده از ماسک اسکراب علاوه بر لذتی که برای پوست دارد دانه های سر سیاه روی پوست را رفع می کند و پوستتان را شاداب و تمیز نگه می دارد . هفته ای 1 الی 2 بار از ماسک های اسکراب استفاده کنید .

 

از شوینده غیرصابونی مخصوص پوستتان استفاده کنید :
خیلی از جوش هایی که روی صورت ایجاد می شود نتیجه استفاده نکردن از شوینده به طور مرتب است . از شوینده های غیرصابونی صبح و شب هربار که آرایش خود را پاک می کنید استفاده کنید .

 

چطور می توان پوستی جوان داشت ؟

پوست جوان

 

سعی کنید شاد بمانید :
وقتی شما شاد باشید باعث می شود جریان خون در پوست شما افزایش یافته و همین باعث جوانتر شدن پوست شما می گردد . برای این کار می توانید ساعاتی از روز را به شاد کردن خود اختصاص دهید . مانند اینکه جوک بخوانید یا کودکی را در بغل بگیرید یا هر کار مثبت دیگری که شما را با نشاط می کند انجام بدهید .

 

به استخر بروید :
استخر به گردش خون و آرامش کمک می کند و روی پوست نیز اثر مثبت می گذارد البته باید توجه داشت که بیشتر از 15 الی 20 دقیقه نمی بایست در سونا ماند .

 

به اندازه کافی بخوابید :
کم خوابی می تواند اثر منفی روی پوست ایجاد کند بهتر است زمان کافی را در شب به استراحت اختصاص بدهید .

 

روی صورت نخوابید :
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که شب موقع خوابیدن صورتتان را روی زمین می گذارید بهتر است این عادت خود را اصلاح کنید چون خوابیدن به این شکل موجب کاهش گردش خون در پوست صورتتان گردیده و در دراز مدت چین و چروک روی صورت شما ظاهر خواهد شد . بنابراین بهتر است به پشت بخوابید .

 

آب کافی بنوشید :
نوشیدن مقداری کافی آب نیز می تواند از خشک و تیره شدن پوستتان جلوگیری کند . هم چنین میوه جات و سبزیجات نیز منابع خوبی برای تامین آب مورد نیاز بدن می باشند .

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer