ابتلا به ایدز با رابطه جنسی دهانی

ابتلا به ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی

 

تحقیقات نشان داده  که رابطه جنسی دهانی ، که بصورت تحریک واژن (عضو جنسی زنانه) و یا تحریک آلت تناسلی مرد با استفاده از دهان انجام می شود ، تماس جنسی امن (بی خطر ) محسوب نمی شود و در این روش رابطه جنسی خطر ابتلا به ویروس ایدز وجود دارد . به علاوه این نوع رابطه می تواند بیماری های مقاربتی سرایتی را نیز منتقل نماید .

ابتلا به ایدز با رابطه جنسی دهانی

 

تحقیقات نشان داده است که رابطه جنسی دهانی در میان تمام گروه های سنی که شامل جوانان نیز می باشد رایج بوده و در بین بسیاری از شرکای جنسی رواج دارد . دختران جوان به دلیل عدم تمایل به دخول یا به خاطر حفظ پرده بکارت ممکن است به این نوع از رابطه تمایل داشته باشند . رابطه جنسی از طریق دهان تحریک برانگیز است و میل جنسی را تحریک می کند این نوع رابطه جنسی از طریق لیسیدن واژن (اندام جنسی زنانه) و یا مکیدن پنیس ( آلت تناسلی مردانه) و مقعد انجام می شود . به دلیل خطر ابتلا به بیماری ایدز در این رابطه بهتر است از این رابطه صرف نظر شود . البته اگر مرد در این نوع رابطه از کاندوم استفاده نماید و زن با دهان آلت مرد را تحریک کند خطر انتقال بیماری ایدز بسیار ناچیز خواهد شد  .

 

خطر انتقال ویروس ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی چقدر است ؟
خطر انتقال بیماری ایدز از راه رابطه جنسی دهانی بسیار کمتر از خطر انتقال از طریق نزدیکی واژینال و مقعدی می باشد . با توجه به اینکه اکثر افراد علاوه بر رابطه جنسی دهانی ، شکل های دیگر رابطه جنسی را نیز دارند ، مشخص کردن خطر ریسک انتقال بیماری از طریق رابطه دهانی بسیار مشکل می باشد . پزشکان  خطر انتقال بیماری ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی  را بالقوه می دانند . خطر بالقوه انتقال بیماری یعنی اینکه احتمال اینکه بیماری منتقل شود وجود دارد اما قطعی نمی باشد . به عبارت دیگر خطر بالقوه خطر مستند نیست . خطر مستند در مواقعی استفاده می شود که مدارک مستند علمی کافی برای ثابت شدن آن وجود داشته باشد .

 

میزان خطر انتقال ایدز در تحریک آلت تناسلی مردانه با تماس دهانی :
وقتی آلت مردانه با تماس دهانی توسط شریک جنسی تحریک می گردد ، خطر انتقال بیماری ایدز برای کسی که آلت مردانه را با دهانش تحریک می کند وجود دارد ، زیرا آلودگی از طریق ترشحات پیش از منی و منی به دهان منتقل می گردد . هم چنین برای کسی که آلتش توسط شریک جنسی تحریک می گردد نیز خطر انتقال بیماری وجود دارد . چون آلودگی به طور مستقیم از ترشحات دهان به وسیله خراش و بریدگی روی آلت مردانه منتقل می گردد . البته در این نوع رابطه جنسی خطر انتقال بسیار کمتر از خطر انتقال در رابطه جنسی واژینال و مقعدی می باشد .

 

میزان خطر انتقال ایدز در تحریک آلت تناسلی زنانه با تماس دهانی :
در این نوع رابطه جنسی نیز به دلیل اینکه مایعات مهبلی آلوده و خون واژن آلوده می تواند به داخل دهان مرد راه پیدا کند می تواند باعث انتقال بیماری ایدز به مرد گردد . هم چنین برای خانم نیز احتمال انتقال بیماری وجود دارد . چون احتمال دارد ، بیماری از طریق ترشحات دهان مرد به واژن زن منتقل گردد . در این نوع از رابطه جنسی دهانی نیز خطر انتقال بیماری از خطر انتقال بیماری از طریق مقعد و واژن بسیار کمتر می باشد .

 

میزان خطر انتقال ایدز در تحریک مقعد با تماس دهانی :
به دلیل اینکه مقعد در معرض خون آلوده قرار دارد که از ضایعات ، ترشحات و خونی که بر اثر برش ، زخم و یا خراش در اطراف مقعد پدید می آید و به داخل دهان راه پیدا می کند احتمال انتقال بیماری از این نوع رابطه جنسی دهانی نیز برای هر دو طرف وجود دارد .

 

راه کاهش خطر احتمال انتقال بیماری ایدز از رابطه جنسی دهانی :
استفاده از کاندوم  های لاتکس می تواند به کاهش خطر انتقال بیماری ایدز کمک کند و تاحد بسیار زیادی خطر انتقال بیماری ایدز را کاهش دهد .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer