راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

سینه ها ، تنها دو برآمدگی گوشتی هستند ولی توجه زیادی را به خود جلب می کنند . وقتی دختر بالغ می شود و به سن بلوغ می رسد ، سینه هایش به بقیه می گویند این دختر دوران دختری اش را تمام کرده و وارد مرحله جدیدی از زندگی اش شده است . به دلیل اینکه سینه های بزرگ جلب توجه می کنند ( تنها کافیست به مجله ها ، تلویزیون و فیلم ها نگاه کنید ) بعضی دخترها اگر سینه هایشان کوچک باشد نگران می شوند . دختران با سینه های بزرگ هم ممکن است ناراحت باشند زیرا شکل سینه ها ، توجه بقیه را به خود جلب می کند و آن ها این توجه را نمی خواهند . حقیقت این است که زیبایی تنها با بزرگ بودن سینه بدست نمی آید . انواع مختلفی از فرم و اندازه سینه در جهان وجود دارد و تمام آن ها زیبا هستند .

سینه ها کاری بیشتر از زیبا بودن انجام می دهند . دخترها آن ها را دارند و بنابراین می توانند یک کار بسیار مهم در زندگی انجام بدهند . اگر روزی دختری صاحب فرزندی شد ، پستان هایش می توانند شیر مورد نیاز بچه را تامین کنند . شیر مادر بهترین غذا برای بچه ها است و مادر منبع آن است . این مهم نیست که اندازه سینه کوچک ، متوسط یا بزرگ باشد زیرا همه ی آن ها می توانند شیر کافی برای تغذیه بچه تامین کنند .

 

 

از چه زمانی سینه ها شروع به رشد می کنند ؟
در اکثر افراد سینه ها در اوایل سن 8 سالگی یا اواخر سن 13 سالگی شروع به رشد می کند . سینه بعضی از دخترها به کندی و برخی دیگر به سرعت رشد می کند . ممکن است بعضی از دخترها احساس کنند که سینه آن ها هرگز شروع به رشد نمی کند ولی باید توجه داشت که رشد سینه در سنین مختلف و با سرعت های مختلف صورت می گیرد . یک دختر ممکن است حداکثر رشد سینه را در 12 سالگی تجربه کرده باشد در حالی که سینه دوستش مانند تخته صاف باشد .

 

رشد پستان در مراحل مختلف صورت می گیرد . اولین مرحله در اوایل بلوغ شروع می شود ، وقتی تخمدان های دختر بزرگ می شود و یک هورمون مهم زنانه (استروژن) شروع به گردش در بدن می کند . دکترها اغلب به مرحله اولیه رشد پستان ، جوانه زدن پستان می گویند . (جوانه زدن – مانند شکوفه کردن گل )

 

جوانه زدن پستان مانند یک دست انداز کوچک در پشت نوک پستان است . بعد از اینکه جوانه زدن پستان اتفاق می افتد ، نوک پستان و دایره پوست اطراف پستان بزرگتر و کمی تیره تر می شود . سپس ناحیه اطراف پستان شروع به رشد می کند .
در زمانی که سینه ها رشد می کنند ، ممکن است مدتی قبل از تکامل نوک تیز باشند . در بعضی دخترها ممکن است یک سینه از سینه دیگر کمی بزرگتر باشد . سینه های دختران ممکن است در طول سال های نوجوانی و حتی در اوایل بیست سالگی در حال رشد باشند . در نهایت سینه های کاملا رشد کرده به شکل ها و اندازه های مختلفی در می آیند .

 

اندازه سینه توجه زیادی را به خود جلب می کند . بسیاری از دختران ممکن است بخواهند بدانند که چگونه می توان رشد سینه ها را سریع تر یا آنها را بزرگتر کنند . هیچ کرم یا قرص جادویی وجود ندارد که بتواند رشد سینه ها را افزایش بدهد یا اندازه آن ها را بیشتر کند . در حقیقت عامل وراثت و وزن دختر بیشترین تاثیر را در اندازه سینه دارند . بنابراین اگر مادر دختر سینه های بزرگ یا کوچکی دارد ، دختر می تواند انتظار داشته باشد سینه هایی با اندازه مشابه مادرش داشته باشد . و دختری که چاق تر است احتمالا سینه های بزرگتری خواهد داشت .

 

تهیه کردن سوتین مناسب :
وقتی سینه های دختر رشد کرده اند ، یک سوتین (سینه بند) ایده بسیار خوبی است ، به خصوص وقتی دختر تمرین و ورزش می کند . سوتین ها می توانند از بافت پستان حفاظت کنند و پستان ها را نگه دارند . هم چنین ممکن است برخی از دخترها دوست داشته باشند پستان هایشان را صاف کنند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند . سوتین می تواند کمک کند تا پستان ها در زمانی که دختر پیراهنی سبک مانند تی شرت به تن کرده است ، کمتر در معرض نمایش قرار گیرند .

 

بعضی از دختران منتظرند تا اولین سوتین خود را بگیرند اما بقیه از آن هراس دارند . مانند هر چیز جدیدی ، پوشیدن سوتین و تنظیم کردن آن می تواند سخت باشد . بندها ممکن است از شانه دختر سر بخورند یا در شانه فرو بروند . یک سوتین می تواند از زیر لباس های دختر قابل رویت باشد . تنها این نیست ، ممکن است برادر دختر گمان کند که چقدر هیجان انگیز است که سوتین را بکشند بنابراین سوتین به پشت کمر دختر ضربه می زند . ( اگر شما پسر هستید چنین کاری را نکنید!)

 

سایز سوتین ها :
دختر می تواند با انتخاب سایز سوتین مناسب تعدادی از مشکلاتش را کم کند . برای مثال ، یک سوتین با سایز مناسب نیشگون نمی گیرد ، در شانه فرو نمی رود یا از روی شانه سر نمی خورد . بنابراین خیلی خوب است که اندازه سینه بند ها را بشناسیم .

 

اندازه گیری سایز سوتین :
هنگامی که دختران بالغ می شوند سینه هایشان رشد می کند و هنگامی که سینه ها رشد می کنند احتمالا او می خواهد از یک سوتین استفاده کند . در ادامه روش اندازه گیری سایز سوتین را توضیح خواهیم داد .

 

روش اندازه گیری سایز سوتین :
برای اندازه سوتین دو قسمت وجود دارد : اندازه قفسه سینه (که اندازه band) هم نامیده می شود و اندازه کاپ سینه . اندازه قفسه سینه با اعداد مانند (32 ، 34 ، 34 و …) بیان می شود و قسمتی از سینه بند است که دور قفسه سینه و پشت دختر قرار می گیرد . کاپ سینه قسمت هایی از سینه بند هستند که پستان ها را نگه می دارند و اندازه آن با حروف (AA , A , B , C و …) مشخص می شود .

 

سینه بندها (سوتین ها) در اندازه های زیادی وجود دارند که به خاطر ترکیب متفاوت سایز سینه و کاپ سینه است . ( برای مثال 32AA) . برای اطمینان از مناسب بودن سینه بند ، بدست آوردن صحیح سایز سینه و کاپ سینه اهمیت زیادی دارد . اکنون بعضی از تولیدکنندگان سینه بند ، اندازه های کاپ سینه را در اندازه نصف عرضه می کنند تا برای دختران مناسب تر باشد .

 

آموزش اندازه گیری سایز سوتین :

سایز سوتین
رااهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

 
مرحله اول :
به آرامی متر را دور قفسه سینه خود ، زیر پستان هایتان قرار بدهید .

5 اینچ به اندازه قفسه سینه خود اضافه کنید و سپس آن عدد را به نزدیک ترین عدد زوج ، گرد کنید . عدد بدست آمده اندازه قفسه سینه شماست .

سایز سوتین
راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

مرحله دوم :
این بار اندازه گیری را از نوک پستان انجام بدهید . اکنون اندازه بدست آمده از مرحله 1 را از این شماره کسر کنید . اندازه بدست آمده سایز کاپ سینه شماست :
1″ = A
2″ = B
3″ = C
4″ = D
5″ = DD

سایز سوتین
راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

 

اندازه های بدست آمده را در کنار همدیگر قرار بدهید . اندازه قفسه سینه که از مرحله یک بدست آمده است (مانند 34) و اندازه کاپ سینه که از مرحله 2 بدست آمده است (مانند A) در کنار همدیگر قرار بدهید ( برای مثال 34A) .

به شکل زیر توجه کنید . قفسه سینه(band) و کاپ سینه (cup) ….

سایز سوتین
راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

 

کدام سایز سینه بند را باید بخریم ؟
دختران ممکن است بخاطر رشد سینه هایشان خجالت بکشند و با بقیه در مورد آن ها صحبت نکنند و اجازه نگاه کردن و اندازه گیری آن ها را به بقیه ندهند . اما کار صحیح این است که آنها را اندازه گیری کنند تا اندازه صحیح آن را بدانند .

 

زنانی که در بخش فروش سینه بند در فروشگاه ها کار می کنند می توانند به دختر برای اندازه گیری سینه کمک کنند . هم چنین اگر یک دوست یا مادر به او کمک کنند ، او می تواند در خانه سینه اش را اندازه گیری کند . در ادامه خواهیم گفت چگونه این کار را انجام بدهید …

 

– متر را درست زیر پستان های خود قرار بدهید (دور قفسه سینه و کمر) . متر باید صاف باشد و زیاد محکم یا خیلی شل نباشد .

– اندازه بدست آمده را یادداشت کنید و 5 اینچ به آن اضافه کنید . این اندازه قفسه سینه شماست .

– برای اندازه گیری کاپ سینه ، متر را روی نوک پستان قرار دهید و دور کمر بچرخانید .

– این عدد را یادداشت کنید و سایز قفسه سینه (مرحله قبلی) را از این عدد کسر کنید . تفاوت بدست آمده اندازه کاپ سینه شماست . اگر عدد بدست آمده کمتر از 1 اینچ است ، اندازه کاپ سینه شما AA است . اگر عدد 1 اینچ است ، اندازه کاپ سینه شما A است . 2 اینچ B خواهد بود . 3 اینچ C و به همین ترتیب . برای مثال اگر اندازه کاپ سینه شما 33 بود و اندازه قفسه سینه شما 32 بود ؛ یعنی 1 اینچ تفاوت ؛ اندازه سینه بند شما 32A خواهد بود .

– اگر اندازه قفسه سینه شما به صورت یک عدد فرد درآمد (مانند 31 اینچ یا 33 اینچ ) ، بهتر است تا آن را به عدد زوج بعدی گرد کنید . ( مانند 32 یا 34 اینچ) . اکثر سینه بندها دارای چند بند و دهانه قابل تنظیم هستند بنابراین شما می توانید آن ها را تنظیم کنید . فکر خوبی است اگر به جای گرد کردن عدد به سمت بالا ، عدد را به سمت پایین گرد کنیم ، زیرا اکثر سینه بند ها در طول زمان گرایش به گشاد شدن دارند .

 

چه نوع سوتینی بخریم ؟
اولین سینه بندی که دختران استفاده می کنند ” سینه بند آموزشی” است – این سینه بند برای دخترانی است که اندازه کاپ سینه شان با اندازه های استاندارد هماهنگ نیست ، اما برای نگهداری پستان ها به سینه بند نیاز دارند .
امروزه اولین سینه بند دختران سینه بند ورزشی است ( یک مدل سینه بند که توسط زنان فعال در هر سنی پوشیده می شود ) . سینه بند ورزشی از تکان خوردن پستان ها هنگامی که خانم ها ورزش یا تمرین می کنند جلوگیری می کند . در واقع به خاطر سینه بندهای ورزشی و لباس ها و تاپ هایی که در مدل سینه بند ساخته شده است دختر ممکن است به سینه بند آموزشی یا رسمی نیاز پیدا نکند . تمام سینه بندهای ورزشی مشابه نیستند ، بنابراین دختر باید چند نمونه را امتحان کند تا تشخیص بدهد کدامیک مناسب تر هستند .

 

علاوه بر سینه بندهای آموزشی انواع زیادی از سینه بندهای دیگر وجود دارند . طبیعی ترین مدل سینه بند یک سینه بند کاپ نرم است که شکل پستان های دختر را زیاد تغییر نمی دهد . سینه بندهای کاپ نرم با پارچه های مختلف و در ضخامت های متفاوت تولید می شوند و ممکن است بعضی از آن ها سیم محافظ داشته باشند . سیم محافظ یک سیم U شکل است که برای نگهداری پستان ها از زیر آن ها عبور می کند . اگر پستان های دختر کاپ C یا بزرگتر باشند یک سینه بند با سیم محافظ ، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود .

سینه بندهای دیگر کاپ های ساختاری بیشتری دارند و بعضی از آن ها با لایه گذاری داخلی ساخته می شوند . هم چنین سینه بندهای کوچک کننده برای دخترانی که می خواهند پستان هایشان کوچک تر به نظر برسد موجود است . این سینه بندها معمولا از پارچه های ضخیم با بندهای بزرگ ساخته می شوند .

 

تغییر شکل دختر
پستان ها فقط یکی از نشانه هایی هستند که نشان می دهند دختر بزرگتر شده و وارد مرحله زنانگی می شود . اگر دختری در مورد پستان ها یا سینه بند ها نگران است یا سوالی دارد می تواند از دختران یا زنان بزرگتر سوال کند . اگر یک دختر در مورد رشد آهسته پستان هایش نگران است می تواند با دکتر مشورت کند .

مطالب مرتبط :

روش تقویت اراده با 20 تمرین مختلف... روش تقویت ارده با تمرین وظیفه نیروی اراده واکنش به یک درگیری داخلی است . شما می خواهید کاری را انجام دهید که می دانید نباید آن را انجام دهید (مان...
نحوه صحیح سوال پرسیدن در جلسه خواستگاری... در جلسه خواستگاری برای رسیدن به شناخت صحیح نحوه سوال پرسیدن بسیار حساس و تاثیر گذار است . در این مطلب به نکاتی اشاره می کنیم که با رعایت آن ها در هنگ...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer