راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

سینه ها ، تنها دو برآمدگی گوشتی هستند ولی توجه زیادی را به خود جلب می کنند . وقتی دختر بالغ می شود و به سن بلوغ می رسد ، سینه هایش به بقیه می گویند این دختر دوران دختری اش را تمام کرده و وارد مرحله جدیدی از زندگی اش شده است . به دلیل اینکه سینه های بزرگ جلب توجه می کنند ( تنها کافیست به مجله ها ، تلویزیون و فیلم ها نگاه کنید ) بعضی دخترها اگر سینه هایشان کوچک باشد نگران می شوند . دختران با سینه های بزرگ هم ممکن است ناراحت باشند زیرا شکل سینه ها ، توجه بقیه را به خود جلب می کند و آن ها این توجه را نمی خواهند . حقیقت این است که زیبایی تنها با بزرگ بودن سینه بدست نمی آید . انواع مختلفی از فرم و اندازه سینه در جهان وجود دارد و تمام آن ها زیبا هستند .

سینه ها کاری بیشتر از زیبا بودن انجام می دهند . دخترها آن ها را دارند و بنابراین می توانند یک کار بسیار مهم در زندگی انجام بدهند . اگر روزی دختری صاحب فرزندی شد ، پستان هایش می توانند شیر مورد نیاز بچه را تامین کنند . شیر مادر بهترین غذا برای بچه ها است و مادر منبع آن است . این مهم نیست که اندازه سینه کوچک ، متوسط یا بزرگ باشد زیرا همه ی آن ها می توانند شیر کافی برای تغذیه بچه تامین کنند .

 

 

از چه زمانی سینه ها شروع به رشد می کنند ؟
در اکثر افراد سینه ها در اوایل سن 8 سالگی یا اواخر سن 13 سالگی شروع به رشد می کند . سینه بعضی از دخترها به کندی و برخی دیگر به سرعت رشد می کند . ممکن است بعضی از دخترها احساس کنند که سینه آن ها هرگز شروع به رشد نمی کند ولی باید توجه داشت که رشد سینه در سنین مختلف و با سرعت های مختلف صورت می گیرد . یک دختر ممکن است حداکثر رشد سینه را در 12 سالگی تجربه کرده باشد در حالی که سینه دوستش مانند تخته صاف باشد .

 

رشد پستان در مراحل مختلف صورت می گیرد . اولین مرحله در اوایل بلوغ شروع می شود ، وقتی تخمدان های دختر بزرگ می شود و یک هورمون مهم زنانه (استروژن) شروع به گردش در بدن می کند . دکترها اغلب به مرحله اولیه رشد پستان ، جوانه زدن پستان می گویند . (جوانه زدن – مانند شکوفه کردن گل )

 

جوانه زدن پستان مانند یک دست انداز کوچک در پشت نوک پستان است . بعد از اینکه جوانه زدن پستان اتفاق می افتد ، نوک پستان و دایره پوست اطراف پستان بزرگتر و کمی تیره تر می شود . سپس ناحیه اطراف پستان شروع به رشد می کند .
در زمانی که سینه ها رشد می کنند ، ممکن است مدتی قبل از تکامل نوک تیز باشند . در بعضی دخترها ممکن است یک سینه از سینه دیگر کمی بزرگتر باشد . سینه های دختران ممکن است در طول سال های نوجوانی و حتی در اوایل بیست سالگی در حال رشد باشند . در نهایت سینه های کاملا رشد کرده به شکل ها و اندازه های مختلفی در می آیند .

 

اندازه سینه توجه زیادی را به خود جلب می کند . بسیاری از دختران ممکن است بخواهند بدانند که چگونه می توان رشد سینه ها را سریع تر یا آنها را بزرگتر کنند . هیچ کرم یا قرص جادویی وجود ندارد که بتواند رشد سینه ها را افزایش بدهد یا اندازه آن ها را بیشتر کند . در حقیقت عامل وراثت و وزن دختر بیشترین تاثیر را در اندازه سینه دارند . بنابراین اگر مادر دختر سینه های بزرگ یا کوچکی دارد ، دختر می تواند انتظار داشته باشد سینه هایی با اندازه مشابه مادرش داشته باشد . و دختری که چاق تر است احتمالا سینه های بزرگتری خواهد داشت .

 

تهیه کردن سوتین مناسب :
وقتی سینه های دختر رشد کرده اند ، یک سوتین (سینه بند) ایده بسیار خوبی است ، به خصوص وقتی دختر تمرین و ورزش می کند . سوتین ها می توانند از بافت پستان حفاظت کنند و پستان ها را نگه دارند . هم چنین ممکن است برخی از دخترها دوست داشته باشند پستان هایشان را صاف کنند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند . سوتین می تواند کمک کند تا پستان ها در زمانی که دختر پیراهنی سبک مانند تی شرت به تن کرده است ، کمتر در معرض نمایش قرار گیرند .

 

بعضی از دختران منتظرند تا اولین سوتین خود را بگیرند اما بقیه از آن هراس دارند . مانند هر چیز جدیدی ، پوشیدن سوتین و تنظیم کردن آن می تواند سخت باشد . بندها ممکن است از شانه دختر سر بخورند یا در شانه فرو بروند . یک سوتین می تواند از زیر لباس های دختر قابل رویت باشد . تنها این نیست ، ممکن است برادر دختر گمان کند که چقدر هیجان انگیز است که سوتین را بکشند بنابراین سوتین به پشت کمر دختر ضربه می زند . ( اگر شما پسر هستید چنین کاری را نکنید!)

 

سایز سوتین ها :
دختر می تواند با انتخاب سایز سوتین مناسب تعدادی از مشکلاتش را کم کند . برای مثال ، یک سوتین با سایز مناسب نیشگون نمی گیرد ، در شانه فرو نمی رود یا از روی شانه سر نمی خورد . بنابراین خیلی خوب است که اندازه سینه بند ها را بشناسیم .

 

اندازه گیری سایز سوتین :
هنگامی که دختران بالغ می شوند سینه هایشان رشد می کند و هنگامی که سینه ها رشد می کنند احتمالا او می خواهد از یک سوتین استفاده کند . در ادامه روش اندازه گیری سایز سوتین را توضیح خواهیم داد .

 

روش اندازه گیری سایز سوتین :
برای اندازه سوتین دو قسمت وجود دارد : اندازه قفسه سینه (که اندازه band) هم نامیده می شود و اندازه کاپ سینه . اندازه قفسه سینه با اعداد مانند (32 ، 34 ، 34 و …) بیان می شود و قسمتی از سینه بند است که دور قفسه سینه و پشت دختر قرار می گیرد . کاپ سینه قسمت هایی از سینه بند هستند که پستان ها را نگه می دارند و اندازه آن با حروف (AA , A , B , C و …) مشخص می شود .

 

سینه بندها (سوتین ها) در اندازه های زیادی وجود دارند که به خاطر ترکیب متفاوت سایز سینه و کاپ سینه است . ( برای مثال 32AA) . برای اطمینان از مناسب بودن سینه بند ، بدست آوردن صحیح سایز سینه و کاپ سینه اهمیت زیادی دارد . اکنون بعضی از تولیدکنندگان سینه بند ، اندازه های کاپ سینه را در اندازه نصف عرضه می کنند تا برای دختران مناسب تر باشد .

 

آموزش اندازه گیری سایز سوتین :

سایز سوتین
رااهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

 
مرحله اول :
به آرامی متر را دور قفسه سینه خود ، زیر پستان هایتان قرار بدهید .

5 اینچ به اندازه قفسه سینه خود اضافه کنید و سپس آن عدد را به نزدیک ترین عدد زوج ، گرد کنید . عدد بدست آمده اندازه قفسه سینه شماست .

سایز سوتین
راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

مرحله دوم :
این بار اندازه گیری را از نوک پستان انجام بدهید . اکنون اندازه بدست آمده از مرحله 1 را از این شماره کسر کنید . اندازه بدست آمده سایز کاپ سینه شماست :
1″ = A
2″ = B
3″ = C
4″ = D
5″ = DD

سایز سوتین
راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

 

اندازه های بدست آمده را در کنار همدیگر قرار بدهید . اندازه قفسه سینه که از مرحله یک بدست آمده است (مانند 34) و اندازه کاپ سینه که از مرحله 2 بدست آمده است (مانند A) در کنار همدیگر قرار بدهید ( برای مثال 34A) .

به شکل زیر توجه کنید . قفسه سینه(band) و کاپ سینه (cup) ….

سایز سوتین
راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

 

کدام سایز سینه بند را باید بخریم ؟
دختران ممکن است بخاطر رشد سینه هایشان خجالت بکشند و با بقیه در مورد آن ها صحبت نکنند و اجازه نگاه کردن و اندازه گیری آن ها را به بقیه ندهند . اما کار صحیح این است که آنها را اندازه گیری کنند تا اندازه صحیح آن را بدانند .

 

زنانی که در بخش فروش سینه بند در فروشگاه ها کار می کنند می توانند به دختر برای اندازه گیری سینه کمک کنند . هم چنین اگر یک دوست یا مادر به او کمک کنند ، او می تواند در خانه سینه اش را اندازه گیری کند . در ادامه خواهیم گفت چگونه این کار را انجام بدهید …

 

– متر را درست زیر پستان های خود قرار بدهید (دور قفسه سینه و کمر) . متر باید صاف باشد و زیاد محکم یا خیلی شل نباشد .

– اندازه بدست آمده را یادداشت کنید و 5 اینچ به آن اضافه کنید . این اندازه قفسه سینه شماست .

– برای اندازه گیری کاپ سینه ، متر را روی نوک پستان قرار دهید و دور کمر بچرخانید .

– این عدد را یادداشت کنید و سایز قفسه سینه (مرحله قبلی) را از این عدد کسر کنید . تفاوت بدست آمده اندازه کاپ سینه شماست . اگر عدد بدست آمده کمتر از 1 اینچ است ، اندازه کاپ سینه شما AA است . اگر عدد 1 اینچ است ، اندازه کاپ سینه شما A است . 2 اینچ B خواهد بود . 3 اینچ C و به همین ترتیب . برای مثال اگر اندازه کاپ سینه شما 33 بود و اندازه قفسه سینه شما 32 بود ؛ یعنی 1 اینچ تفاوت ؛ اندازه سینه بند شما 32A خواهد بود .

– اگر اندازه قفسه سینه شما به صورت یک عدد فرد درآمد (مانند 31 اینچ یا 33 اینچ ) ، بهتر است تا آن را به عدد زوج بعدی گرد کنید . ( مانند 32 یا 34 اینچ) . اکثر سینه بندها دارای چند بند و دهانه قابل تنظیم هستند بنابراین شما می توانید آن ها را تنظیم کنید . فکر خوبی است اگر به جای گرد کردن عدد به سمت بالا ، عدد را به سمت پایین گرد کنیم ، زیرا اکثر سینه بند ها در طول زمان گرایش به گشاد شدن دارند .

 

چه نوع سوتینی بخریم ؟
اولین سینه بندی که دختران استفاده می کنند ” سینه بند آموزشی” است – این سینه بند برای دخترانی است که اندازه کاپ سینه شان با اندازه های استاندارد هماهنگ نیست ، اما برای نگهداری پستان ها به سینه بند نیاز دارند .
امروزه اولین سینه بند دختران سینه بند ورزشی است ( یک مدل سینه بند که توسط زنان فعال در هر سنی پوشیده می شود ) . سینه بند ورزشی از تکان خوردن پستان ها هنگامی که خانم ها ورزش یا تمرین می کنند جلوگیری می کند . در واقع به خاطر سینه بندهای ورزشی و لباس ها و تاپ هایی که در مدل سینه بند ساخته شده است دختر ممکن است به سینه بند آموزشی یا رسمی نیاز پیدا نکند . تمام سینه بندهای ورزشی مشابه نیستند ، بنابراین دختر باید چند نمونه را امتحان کند تا تشخیص بدهد کدامیک مناسب تر هستند .

 

علاوه بر سینه بندهای آموزشی انواع زیادی از سینه بندهای دیگر وجود دارند . طبیعی ترین مدل سینه بند یک سینه بند کاپ نرم است که شکل پستان های دختر را زیاد تغییر نمی دهد . سینه بندهای کاپ نرم با پارچه های مختلف و در ضخامت های متفاوت تولید می شوند و ممکن است بعضی از آن ها سیم محافظ داشته باشند . سیم محافظ یک سیم U شکل است که برای نگهداری پستان ها از زیر آن ها عبور می کند . اگر پستان های دختر کاپ C یا بزرگتر باشند یک سینه بند با سیم محافظ ، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود .

سینه بندهای دیگر کاپ های ساختاری بیشتری دارند و بعضی از آن ها با لایه گذاری داخلی ساخته می شوند . هم چنین سینه بندهای کوچک کننده برای دخترانی که می خواهند پستان هایشان کوچک تر به نظر برسد موجود است . این سینه بندها معمولا از پارچه های ضخیم با بندهای بزرگ ساخته می شوند .

 

تغییر شکل دختر
پستان ها فقط یکی از نشانه هایی هستند که نشان می دهند دختر بزرگتر شده و وارد مرحله زنانگی می شود . اگر دختری در مورد پستان ها یا سینه بند ها نگران است یا سوالی دارد می تواند از دختران یا زنان بزرگتر سوال کند . اگر یک دختر در مورد رشد آهسته پستان هایش نگران است می تواند با دکتر مشورت کند .

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer