تفاوت دخترها با پسرها از نظر احساسات

تفاوت دخترها با پسرها از نظر احساسات

یکی از مسائلی که در مورد دخترها و پسرها مطرح می شود این است که دخترها احساسی هستند در مقابل پسرها منطقی می باشند . دخترها می خواهند بدانند چرا پسرها احساسات ندارند و پسرها هم می خواهند بفهمند که چرا دخترها فقط بر اساس احساساتشان زندگی می کنند و منطق ندارند . این تفاوت یک مساله روانشناسی فوق العاده پیچیده است که در این مطلب سعی می شود به زبان ساده مفهوم علمی این تفاوت رسانده شود .

تفاوت دخترها با پسرها از نظر احساسات

 

علت این تفاوت در ظرف های احساسات دخترها و پسرهاست . اگر بخواهیم این مطلب را به صورت ساده بیان کنیم باید گفت که زن ها دارای یک ظرف بزرگ احساسی می باشند که قسمت اعظم شخصیت آن ها را شکل می دهد و هر چقدر هم تلاش می کنند این ظرف پر نخواهد شد . برای زن ها عشق و شوهر 70 درصد زندگی را تشکیل می دهد . بنابراین نباید از زن ها انتظار داشت که منطقی باشند و آرامش داشته باشند زیرا آن ها دائما نگران زندگیشان که عشقشان می باشد هستند . زن ها به خاطر وجود چنین ظرف بزرگی در شخصیتشان 70 درصد نیازشان تنها با توجه برطرف می شود .

 

اما در شخصیت مردان ظرف بزرگ وجود ندارد . آن ها دارای ظرف های کوچک و متعدد هستند که احساسات یکی از این ظرف های کوچک است که مانند بقیه ظرف ها می تواند به سرعت پر یا خالی شود . وقتی ظرف عشق در مردان پر شود آن ها شروع به پر کردن ظرف دیگر مثلا کار می کنند و دیگر به ظرف اول فکر نمی کنند ، چون آن ها ظرف های مختلفی دارند که هیچکدام مهم تر از بقیه نیستند .

 

زن ها باید توجه داشته باشند زمانی که بار احساسی شوهرشان کم می شود یعنی آن ها در واقع توانسته اند به بهترین شکل به وظیفه زنانگی خود عمل کنند ، چون یکی از ظرف های مرد را به خوبی پر کرده اند . در اصطلاح مرد یکی از ظرف هایش پر شده بنابراین سراغ پر کردن ظرف های دیگر می رود . اما زن ها این رفتار مردها را عدم دوست داشتن برداشت می کنند ، که تصور کاملا غلطی است  . زن ها باید توجه داشته باشند سعی نکنند با خالی نگه داشتن ظرف آقایان آن ها را به خود وابسته نگه دارند چون این کار باعث می شود به سادگی مردشان را از دست بدهند .

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer