دلایل ناتوانی جنسی زن ها چیست ؟

دلایل ناتوانی جنسی زن ها چیست ؟

اکثر زن ها در دوران جوانی از برقراری رابطه جنسی لذت می برند اما به خاطر افزایش سن یا مسائل دیگر میل جنسی آن ها کاهش یافته و دیگر از رابطه جنسی با شوهر خود احساس رضایت نمی کنند . اکنون این سوال مطرح می شود که چرا کارهایی که در گذشته برای زن ها لذت بخش بود اکنون برایشان دردناک شده است ؟

 

بسیاری از زن ها در مراحل مختلف زندگیشان با مشکلات جنسی مواجه می شوند ، در دوران یائسگی بیشتر زن ها دچار  ناتوانی جنسی می شوند . باید توجه داشت که با افزایش سن بدن نیز دچار تغییر می شود و میل جنسی نیز از این تغییرات مستثنی نمی باشد . بنابراین طبیعی است که میل جنسی در سن 60 سالگی با میل جنسی در سن 30 سالگی متفاوت باشد .

 

انواع ناتوانی جنسی زن ها

 

ناتوانی جنسی به مشکلاتی گفته می شود که به صورت مکرر بر میل جنسی تاثیر منفی می گذارند . ناتوانی جنسی در زن ها به چهار نوع تقسیم بندی می شود :

 

کاهش میل جنسی :
شایع ترین نوع ناتوانی جنسی زن ها کم شدن میل آن ها به رابطه جنسی می باشد .

 

ناتوانی در تحریک شدن :
در این نوع ناتوانی میل به رابطه جنسی در زن وجود دارد ولی زن توانایی تحریک شدن از نظر جنسی را ندارد .

 

ناتوانی در ارگاسم :
در این نوع ناتوانی زن توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی یا همان ارگاسم را از دست داده است و حتی با رابطه جنسی طولانی نیز به ارگاسم نمی رسد .

 

درد در رابطه جنسی :
در این حالت زن هنگام برقراری رابطه جنسی یا هنگام تحریک جنسی احساس درد می کند .

 

البته باید توجه داشت که همه مشکلات جنسی زن ها در این چهار گروه خلاصه نمی شود . تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که عوامل بسیار زیادی مانند احساسات و عواطف ، تجربه ، اعتقادات ، و … می توانند بر رابطه جنسی اثر بگذارند .

 

دلایل ناتوانی جنسی زن ها

دلایل ناتوانی جنسی زن ها چیست ؟

 

نانوانی جنسی زن ها می تواند دلایل زیادی داشته باشد . گاهی این دلایل با یکدیگر مرتبط هستند و نیاز به ترکیبی از درمان ها می باشد .

 

دلایل فیزیکی :
گاه ناتوانی جنسی زن ها می تواند به دلیل عوامل فیزیکی مانند ورم مفاصل ، جراحی و آسیب دیدگی لگن ، سردرد ، خستگی و … باشد . هم چنین مصرف برخی دارو ها مانند داروهای ضد افسردگی ، آنتی هیستامین و … می تواند میل جنسی را کاهش دهد و موجب ناتوانی در رسیدن به ارگاسم گردد .

 

دلایل هورمونی :
یائسگی دوران میانسالی از جمله عواملی است که کارایی جنسی زن ها را تحت تاثیر قرار می دهد . در دوران یائسگی پوست روی دستگاه تناسلی نازک تر شده و همین امر موجب باریک تر شدن دهانه واژن می گردد . هم چنین لیز شدن مهبل در هنگام تحریک جنسی دیرتر انجام می شود . این تغییرات باعث می شود زن هنگام برقراری رابطه جنسی احساس درد کند و دیرتر به ارگاسم برسد .

 

دلایل روحی و روانی :
گاه مشکلات جنسی زن ها به خاطر عوامل روحی و روانی می باشد . به طور مثال زن هایی که مورد سواستفاده جنسی قرار گرفته اند نسبت به  رابطه جنسی حس خوبی ندارند . مشکلات دیگر مانند اضطراب ، افسردگی و هم چنین مسئولیت های سنگین زن های شاغل می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات جنسی شود .

 

روش درمان ناتوانی جنسی زن ها

برای درمان ناتوانی های جنسی توصیه می شود به پزشک متخصص مراجعه کنید . پزشک متخصص درمان های ریشه ای را برای برطرف کردن مشکلات جنسی انجام می دهد . برای رفع مشکلات فیزیکی که منجر به مشکلات جنسی می شود ، پزشک ورزش های ساده ای به شما پیشنهاد می کند که این ورزش ها ماهیچه های واژن را تقویت کرده و قدرت تحریک پذیری جنسی را افزایش می دهد .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer