کانال تلگرام یک زوج

روش معاینه پرده بکارت توسط پزشک و خود شخص

روش معاینه پرده بکارت توسط پزشک و خود شخص

پرده بکارت :
پرده بکارت یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی کشش دار است که در بخش خارجی اندام تناسلی زن و در ابتدای دهانه واژن قرار گرفته است . در برخی از زنان این پرده قابل مشاهده است و در برخی دیگر قابل رویت نیست . درون پرده بکارت یک دهنه 1 تا 2 سانتی متر باز برای خارج شدن خون عادت ماهیانه وجود دارد .

روش معاینه پرده بکارت

 

نحوه معاینه بکارت توسط پزشک در پزشک قانونی :
معاینه پرده بکارت توسط پزشک قانونی حدود 30 ثانیه طول می کشد . مراجعه کننده از تختی بلند که دارای پله است بالا می رود و دکتر از وی درخواست می کند که پاها یش را باز کند ، سپس دکتر لوپ ها را کشیده و از مراجعه کنند درخواست می کند مانند ادرار کردن زور بزند . در این هنگام دهانه واژن باز شده و دکتر پرده را مشاهده می کند و نامه سلامتی پرده بکارت را می نویسند .

 

– معاینه پرده بکارت توسط پزشک باعث آسیب رسیدن به پرده بکارت نخواهد شد .
– معاینات زیاد پرده بکارت توسط پزشک باعث آسیب تدریجی نمی گردد .

 

درد هنگام معاینه پرده بکارت :
چون معاینه پرده بکارت معمولا بر روی افرادی انجام می شود که قبلا چنین تجربه ای نداشته اند ممکن است این معاینه با درد و اسپاسم همراه شود .

 

نحوه معاینه پرده بکارت توسط خود شخص :
با توجه به اینکه پرده بکارت قسمتی از دستگاه تناسلی خارجی است خود فرد هم می تواند آن را مشاهده کند ولی قضاوت در مورد سلامت پرده بکارت به مهارت پزشکی نیاز دارد که در حیطه پزشک قانونی است .

فرد برای مشاهده پرده بکارت خود می تواند جلوی یک آینه بزرگ که به دیواری تکیه داده شده است بنشیند و کف پاهایش را در دو طرف آینه به دیوار بچسباند . سپس دست های خود را از زیر ران داخل ببرد و لبهای کوچک را از هم باز کند . در این حالت پرده بکارت قابل مشاهده است .

 

 

روش جدید برای معاینه پرده بکارت :
با توجه به مراجعات زیاد دختران به مراکز پزشکی قانونی برای اعاده حیثیت و انجام شکایت در مواردی مانند تجاوز از روش های جدید برای تعیین نوع آسیب دیدگی پرده بکارت استفاده می شود . یکی از این روش های جدید کولپوسکپی است .

روش معاینه پرده بکارت توسط پزشک و خود شخص

 

چگونگی انجام کولپوسکپی :
این آزمایش بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد و در حالی انجام می شود که فرد به کمر روی تخت دراز کشیده و پاهای خود را جمع کرده است . سپس پزشک یک اسپکولوم فلزی را داخل واژن قرار می دهد تا واژن باز بماند و پزشک واژن را بررسی کند . در نهایت پزشک ابزار بزرگنمایی بنام کولپوسکوپ را به مقدار چند سانت داخل فرج قرار می دهد . نور چراغ این ابزار داخل واژن را بررسی می کند و پزشک از طریق لنز دوربین قادر به رویت واژن می گردد . هم چنین برای پاک کردن واژن از هر گونه آلودگی ، دهانه رحم و واژن به وسیله پنبه تمیز می شود . احتمال دارد پزشک برای پاکسازی از محلول سرکه یا سایر محلول ها استفاده کند . در این صورت احتمال سوزش وجود دارد . محلول کمک می کند بخش های مشکوک مشخص شوند .

روش معاینه پرده بکارت توسط پزشک و خود شخص

 

نشانه های پرده بکارت سالم :
– پرده بکارت دارای سوراخ و بدون بریدگی است .
– مخاط مهبل ضخیم و چین دار و چین های روی هم خوابیده دارد .
– خواب چین ها رو به دهانه مهبل است .
– مهبل دارای مجرای باریک است و عمق آن مشخص نیست .
– معاینه با انگشت امکان پذیر نیست و در اثر اصرار به معاینه احتمال آسیب می رود .

روش معاینه پرده بکارت توسط پزشک و خود شخص

نشانه های پرده بکارت آسیب دیده :
– پرده بكارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی
– مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندكی صاف‌تر و دارای چینهای جدا شده از هم
– خواب چین‌ها نامنظم است و به یك سو نیست
– مجرای مهبل باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رویت است
– قابل معاینه با انگشت است و حتی باز كردن آن با اسپكولومهای ظریف مقدور است و صدمه ای به مخاط وارد نمی‌شود .

0
اشتراک‌گذاری
1zoj

4 دیدگاه

 1. نازنین

  سلام خانم دکتر خسته نباشید من یک سالو نیم عقد هستم که عید عروسیمه با همسرم قرار گذاشتیم که فردای عروسیم دخول انجام بده اما دیشب که در حال معاشقه بودیم یه دفعه لیز خوردو محکم به واژنم خورد همون لحظه درد وحشتناکی داشتم ولی خونریزی زیادی داشتم دیگه دردی بعدش حس نکردم ولی وقتی خودم نگاه میکنم با چراغ قوه واژنم با حالت قبل هیچ فرقی نکرده ممکن هستش که قسمتی از پرده از بین نرفته باشه در ضمن خانم دکتر قرار بود تو این هفته واسه گواهی سلامت به پزشک مراجعه کنم اما حالا از دیشب فقط دارم گریه میکنم ایا دکتر زنان میتونه تشخیص بده که یک روز از زدن پردم گذشته و گواهی بده به مت

  • 1zoj

   سلام . در صورتیکه تا حدود یک هفته از رابطه گذشته باشد امکان تعیین زمان آن به طور دقیق وجود دارد ولی در صورت گذشت مدت بیشتر ، پزشکی قانونی فقط میتواند زمان حدودی آن را مشخص نماید. بنابراین بهتر است هر چه زودتر به پزشک مراجعه نمایید .

 2. نازنین

  من میتونم پیش شما مراجعه کنم

ارسال پاسخ