چطور عشق ماندگار در زندگی مشترک داشته باشیم ؟

چطور عشق را در زندگی مشترک ماندگار کنیم ؟

 عاشق شدن و ازدواج در سن پایین دوام کمتری دارد و برعکس در سن بالاتر  عشق ماندگار نیز بیشتر می شود . 60% از افرادی که در سن 18 سالگی عاشق شده و ازدواج کردند با احتمال طلاق روبرو هستند . در مقابل افرادی که تا سن 23 سالگی برای ازدواج صبر می کنند با احتمال طلاق 30 درصدی روبرو هستند .

 

 

روانشناس دانشگاه مانموٍث ، گری لواندوفسکی بیان کرد فاز عشق و عاشقی که در آن عشق ، احساسات و نگاه مثبت به شریک زندگی تان در بیشترین حد است ، تنها یک سال ماندگار است و بالاخره درک خواهید کرد که شباهت ندارید ! به محض شروع زندگی متوجه تفاوت های یکدیگر در موضوعات متفاوت خواهید شد .

 

چطور عشق ماندگار در زندگی مشترک داشته باشیم ؟

 

ماندگار کردن عشق با جشن گرفتن
اگر شما از آن دسته از زوج ها باشید که اخبار خوب زندگی یکدیگر را جشن می گیرند مانند روز آشنایی و .. . از ماندگاری بیشتری در عشق برخوردار خواهید شد .

 

ماندگار شدن عشق بین دوستان نزدیک
نتایج تحقیقات نشان می دهد دوستی می تواند موجب رضایت از زندگی و دوام عشق باشد .

 

ماندگار کردن عشق با در نظر گرفتن فاصله سنی
احتمال طلاق در زوج هایی با فاصله سنی 5 سال 18 درصد بیشتر از موارد دیگر است . احتمال طلاق در زوج های با 10 سال اختلاف سنی 38 درصد بیشتر است . بنابراین با در نظر گرفتن فاصله سنی در ازدواج می توان عشق را در زندگی با ثبات تر کرد .

 

ماندگار کردن عشق با همکاری
همکاری در کارهای عادی و روزمره نقش مهمی در ماندگار شدن عشق در زندگی مشترک دارد . اگر هر فرد کاری که در آن ماهر است انجام دهد ، ازدواج دوام بیشتری دارد .

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer