نحوه برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده

نحوه برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده

نحوه برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده

اگر فرزند شما به طور تصادفی در معرض تماشای فیلم های مبتذل قرار بگیرد ، طبیعی است که احساس نگرانی کنید . به عنوان والدین فکر کردن به این موضوع که فرزند شما فیلم های مبتذل را نگاه می کند ناراحت کننده و ترسناک است . این مساله که فرزند شما فیلم مبتذل نگاه می کند مهم نیست ، مهم این است که در چه سنی فیلم های مبتذل را نگاه می کند .

 

بر طبق مقاله ای در مجله فوربز ، میانگین سنی که یک بچه فیلم های مبتذل را می بیند 11 سالگی است . شوکه کننده است نه ؟ در حقیقت نباید شوکه شد . در سال های اخیر دسترسی بچه ها به اینترنت در سنین پایین افزایش پیدا کرده است . در حقیقت ، اکثر بچه ها در آمریکا در سن 7 سالگی گوشی تلفن همراه دارند .

 

در مطالعه اخیر که توسط سازمان بین المللی Shared Hope انتشار یافته است ، 42درصد از کاربران اینترنت با سن 10 تا 17 سال اعلام کرده اند که فیلم های مبتذل اینترنتی را دیده اند . قبل از اینکه بیش از حد نگران شوید ، در نظر بگیرید 66 درصد این بچه ها گفته اند که آن ها هنگام جستجو برای برنامه های مفید به طور اتفاقی با محتوای مبتذل برخورد کرده اند . این آمار ، این سوالات را برای والدین و سرپرست کودکان ایجاد می کند : چگونه از فرزندمان محافظت کنیم و نحوه برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده ، چگونه است ؟ ( هم چنین بخوانید : آموزش بحث در مورد فیلم مبتذل با کودکان و نوجوانان )

 

این آموزش باید شامل مسائل جنسی و امنیت اینترنت باشد . در اینجا بعضی مسائل برای مطرح کردن وجود دارند :

نحوه برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده

سن فرزند :
بچه ها در سن پایین تر از 12 سال هنگام کار با اینترنت باید تحت نظر باشند . سایت های مناسب سن آن ها را نشان بدهید و مطمئن شوید در اینترنت بیهوده نمی چرخند . اگر بچه شما به طور اتفاقی فیلم های مبتذل را دید ، به طور ساده با او صحبت کنید و توضیح بدهید که در اینترنت فیلم هایی وجود دارند که ما نباید نگاه کنیم و به او اطمینان بدهید که کار اشتباهی انجام نداده است .

 

افشا کردن مسائل برای آموزش : 
طبیعی است که نوجوان ها هنگام بلوغ جنسی به مسائل جنسی علاقه مند باشند . به جای سرزنش کردن نهایت تلاش خود را برای بحث کردن و آموزش دادن انجام بدهید . در انجام این کار باید احساس شرم و گناه را کاهش دهید و یک بحث باز و صادقانه درباره مسائل جنسی داشته باشید .

 

واکنش والدین :
در برخی موارد والدین نگران این موضوع هستند که فیلم های مبتذل به فرزندشان صدمه بزند . در حالی که مشاهده طولانی مدت فیلم های مبتذل می تواند تاثیرات منفی داشته باشد ، بیشترین صدمه را (شامل آسیب و سر افکندگی ) واکنش والدین به همراه دارد . بهترین روش این است که متناسب با سن فرزند ، با این رفتار برخورد کنیم و مراقب باشیم کار نادرستی انجام ندهیم .

 

صحبت کردن در مورد فیلم های مبتذل اینترنتی بین والدین و بچه ها چگونه انجام می شود ؟
این مساله به مرحله رشد فرزند و اعتقادات خانوادگی بستگی دارد ، اما در اینجا پیشنهاداتی برای این مساله مطرح می شود .

 

در سن پایین شروع کنید :
بحث با فرزندتان در مورد فیلم های مبتذل اینترنتی خیلی راحت تر انجام می شود اگر شما قبلا در مورد مسائل جنسی با فرزندتان صحبت کرده باشید . بنابراین در سنین پایین مسائل جنسی را متناسب با سن فرزندتان شرح دهید .

 

به او اطمینان بدهید :
در هنگام بحث در مورد فیلم های مبتذل اینترنتی با فرزندتان از سرزنش کردن و تنبیه او خودداری کنید . در حالی که این بحث برای هر دوی شما ناراحت کننده است ، به فرزندتان اطمینان بدهید که صرف نظر از سن کمش هیچ کار اشتباهی انجام نداده است .

نحوه برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده
دیدن تصادفی فیلم های مبتذل :
اگر فرزند شما به صورت اتفاقی فیلم های مبتذل را دید ، به او بگویید متاسفم که هنگام کار با کامپیوتر این تصاویر نشان داده شد . این فیلم ها مخصوص بزرگترهاست و برای بچه ها مناسب نیست . اجازه بده با همدیگر سایت های بهتری را پیدا کنیم که این تصاویر را نشان نمی دهد . آیا سوالی داری ؟ پس از آن فرزندتان را به روش مناسب راهنمایی کنید . ( 7 استراتژی برای هنگامی که فرزند شما به صورت اتفاقی فیلم های مبتذل را پیدا می کند را در پایین همین مطلب مطالعه کنید )

 

اظهار نگرانی برای تماشای مداوم فیلم های مبتذل :
ممکن است بفهمید که بچه های بزرگتر که به راحتی به اینترنت دسترسی دارند ، رفتارهای نگران کننده دارند یا شاید نگاهی به تاریخچه مرورگر آن ها بیندازید و متوجه شوید آن ها سایت های فیلم های مبتذل را مشاهده می کنند . برای اینگونه بچه ها پیشنهاد می شود یک بحث با این بیان مطرح کنید ” به نظر می رسد شما زمان زیادی را با تبلت تان می گذرانید و از روی تاریخچه به نظر می رسد بعضی مواقع سایت های بزرگسالان را می بینی . من می خواهم با تو در مورد خطرات دیدن این گونه سایت ها صحبت کنم “

 

اصلاح تصورات نادرست بچه ها در مورد فیلم های مبتذل :
بعضی دخترها و پسرها تصور می کنند آن چیزی که در اینترنت وجود دارد تصویر صحیح از رابطه جنسی طبیعی است . پس از قرار گرفتن در معرض فیلم های مبتذل اینترنتی به فرزندتان توضیح بدهید که اینها واقعی نیستند . رابطه جنسی امری واقعی و طبیعی است اما فیلم های اینترنتی ساختگی هستند و نشان دهنده رفتار جنسی طبیعی نیستند . ( هم چنین بخوانید : عوارض دیدن فیلم مبتذل و علائم اعتیاد به پورنوگرافی )

 

نحوه برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده

7 استراتژی برای هنگامی که فرزند شما به صورت اتفاقی فیلم های مبتذل را پیدا می کند

 

به دلیل تاثیر مخرب پورنوگرافی بر بچه ها و جوانان ، بسیاری از کارشناسان آن را به عنوان یک بحران برای سلامتی جامعه در نظر می گیرند . تحقیقاتی در سال 2013 صورت گرفته است که موارد نگران کننده ای را مطرح می کند .

1. تعداد قابل توجهی از کودکان و نوجوانان در معرض پورنوگرافی قرار دارند .

2. به احتمال زیاد دسترسی به پورنوگرافی از طریق اینترنت صورت می گیرد و با افزایش سن ، افزایش می یابد .

3. پسران بیشتر در معرض پورنوگرافی قرار می گیرند و در واقع در جستجوی آن هستند.

4.تماشای پورنوگرافی بر درک بچه ها از رابطه جنسی و به دنبال آن بر رفتارهای جنسی آن ها تاثیرات مخرب می گذارد . محققان متوجه شده اند که مردم از پورنوگرافی آسیب می بینند .

 

وقتی من درباره این موضوع در مدرسه صحبت می کردم ، والدین به من گفتند که چگونه بچه های آن به به طور غیر منتظره با پورنوگرافی مواجه شده اند . مادری گفت ” من متوجه شدم وقتی که پسر 8 ساله ام از مدرسه برگشت ، به خاطر چیزی نگران است . پرسیدم آیا می خواهد صحبت کند و با کمی چاپلوسی فهمیدم یکی از بچه های بزرگتر در مدرسه به او گفته است در اینترنت کلمه سکس را جستجو کند . او اینکار را کرده بود و تصاویر پورنوگرافی را دیده بود . هم چنین یک فیلم رابطه جنسی خشن را دیده بود “

 

مادر دیگری به من گفت ” من دختر 11 ساله ام را از یک جشن برگرداندم . او ساکت بود . فکر می کردم خسته است . اما در نهایت به من گفت که هنگامی که والدین به اتاق خواب رفتند ، دختران دیگر شروع به دیدن پورنوگرافی بر روی آی پد کردند . برادر بزرگ دوستش آنها را تشویق به دیدن کرده بود .

 

پدری گفت او زیاد نگران نبود تا اینکه ” فهمیدم پسر 7 ساله ام کلماتی را جستجو می کند که نمی دانم آنها را از کجا یاد گرفته است . وقتی از او پرسیدم چطور این کلمات را یاد گرفته است . به من گفت شخصی چیز جالبی را در زمین بازی یا اتوبوس مدرسه نشان داد و همه خندید . او کنجکاو شده بود تا بیشتر ببیند . “

 

مادر دیگر گفت ” دختر 9 ساله ام در حال بازی با آی پد برادر بزرگترش بود ، وقتی فیلم مبتذل را پیدا کرد آن را پیش من آورد و نگران و گیج شده بود . “

 

به فرزندان خود چه بگوییم ؟
میانگین سن مواجه شدن با پورنوگرافی 10 سال است . معمولا به صورت تصادفی اتفاق می افتد اما در برخی موارد شخصی محتوای مبتذل را به فرزند شما نشان می دهد . در اینجا 7 کار است که والدین می توانند انجام دهند :

 

1. آرام بمانید
نگران شدن شما باعث نگرانی فرزندتان می شود . آرام باشید و فرزندتان را به خاطر گفتن این نوع حرف ها تشویق کنید . به او اطمینان بدهید این مساله را با همدیگر حل خواهید کرد .

 

2. به حرف های او گوش کنید
اگر فرزند شما به صورت اتفاقی با محتوای پورنوگرافی مواجه شده است ، از او بپرسید چگونه فیلم های مبتذل را پیدا کرده است . این به شما کمک می کند تدابیر امنیتی را بهبود ببخشید . بفهمید کجا این اتفاق افتاده است یا چه کسی این محتوای مستهجن را به او نشان داده است ، چه احساسی هنگام تماشای این محتواها داشته است و چه چیزی دیده است . به یاد داشته باشید به جای تنبیه کردن سعی کنید احساسات او را بفهمید .

 

3. به او اطیمنان بدهید که هیچ مشکلی ندارد
از تنبیه کردن خودداری کنید . این کار به روابط شما صدمه می زند و باعث می شود فرزند شما در مشکلات سخت آینده به شما مراجعه نکند . بلافاصله دستگاه آن ها را نگیرید و یا کاری نکنید که احساس کنند تنبیه شده اند . ممکن است بعدا نیاز باشد محدودیت هایی را ایجاد کنید ولی در حال حاضر آرام باشید و اجازه بدهید آنها بدانند هیچ مشکلی ندارند . به یاد داشته باشید ممکن است فرزند شما به خاطر پیدا کردن پورنوگرافی ناراحت باشد ، بنابراین والدین باید حامی او باشند .

 

هنگامی که شما و فرزندتان در آرامش هستید و می توانید صحبت کنید در مورد پورنوگرافی بحث کنید . لازم نیست به محض اینکه متوجه شدید فرزندتان پورنوگرافی می بیند این بحث را شروع کنید . سه مرحله اول که در بالا ذکر شد برای زمینه سازی این بحث و ایده های پایین برای پیگیری این بحث است :

 

4. برای صحبت کردن برنامه ریزی کنید
با وجود اینکه مایلید هر چه زودتر در مورد مضرات پورنوگرافی با فرزندتان صحبت کنید اما بهتر است کمی صبر کنید و برای این بحث یک برنامه ریزی خوب انجام بدهید .

 

5. در مورد احساسات آن ها صحبت کنید .
آیا تماشای محتوای پورن باعث احساس خوب ، بد ، امنیت ، ترس ، ناراحتی ، کنجکاوی یا احساس دیگری شده است ؟ تمام این احساسات طبیعی هستند و فرزند شما باید بداند که این احساسات خوب هستند . اکثر بچه ها ترکیبی از کنجکاوی و تنفر را احساس می کنند .

 

شما می توانید از این فرصت به عنوان شانسی برای صحبت کردن در مورد روابط واقعی استفاده کنید . آیا آنها به همدیگر احترام می گذاشتند ؟ آیا هر دوی آن ها نسبت به انجام آن کار رضایت داشتند یا فقط کاری را انجام می دادند ؟ به فرزندتان آموزش بدهید که رابطه صمیمی شامل رابطه جنسی ، رابطه ای است که هر دو طرف نسبت به آن رضایت داشته باشند و در مورد آن احساس خوبی داشته باشند . از آنها بپرسید آیا چیزی که دیده اند مهربانی و صمیمیت بوده است یا قدرت و بی احترامی .

 

6. در مورد رابطه جنسی صحبت کنید
شما می توانید در مورد اینکه رابطه جنسی چیست و اینکه چرا ما رابطه جنسی داریم صحبت کنید . بحث در مورد عشق و صمیمیت مهم است . در مورد خط قرمزها ، سن و زمان مناسب برای روابط جنسی و دیگر مسائل مربوط به رابطه جنسی و عشق صحبت کنید .

 

7. مشکل را با همدیگر حل کنید .
از فرزندتان بپرسید آیا فکر می کند ، خوب است باز هم فیلم های مبتذل اینترنتی را ببیند . (اشاره کنید که این کار خوبی نیست )

او را تشویق کنید تا در مورد راههای دور ماندن از محتوای مبتذل فکر کند . این راه ها می تواند شامل موارد زیر باشد :

– از کلماتی که به اینگونه محتواها منتهی می شوند استفاده نکنید .
– سطح امنیت در دستگاه ها را بروزرسانی کنید .
– از رفت و آمد با دوستان ، فامیل ها و همسایه هایی که پورنوگرافی می بینند خودداری کنید .
– به طور منظم در مورد آنچه که فرزندتان می بیند گفت و گو کنید .

 

نکته مهم : فرزندتان را تشویق کنید تا در هر زمان هر سوالی دارد از شما بپرسد .

 

در دنیای مدرن احتمالا شما در مورد رابطه جنسی در سنین پایین با فرزندتان صحبت کرده اید . ممکن است گفت و گو در مورد پورنوگرافی در برنامه شما نباشد ، اما مواجه شدن ناگهانی با پورنوگرافی نیاز به واکنش صحیح دارد که این راهنمایی ها می تواند به شما برای واکنش صحیح کمک کند .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer