تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که رفتارهای فکر و ذهنی زن و مرد تحت تاثیر جنسیت با هم فرق داشته و زن و مرد در برخی از صفت های اصلی به طور ذاتی متفاوت عمل می کنند . در این مقاله از وبسایت یک زوج تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت .

 

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

 

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

تفاوت زن و مرد از نظر جنسیتی

تمایلات جنسی :
یکی از خصوصیات بیولوژیکی مردان این است که آن ها به طور مداوم به رابطه جنسی می اندیشند . البته مردان در طبیعت اینگونه خلق شده و نباید به خاطر این موضوع به آنها به دید موجوداتی شیطانی نگریست . دلیل این موضوع می تواند تبلیغات گسترده در رسانه ها باشد که به طور مداوم سکس و پورنوگرافی را ترویج می دهند .

مردان با از طریق چشم تحریک جنسی می شوند و موجوداتی بصیر هستند اما زنان بیشتر نسبت به لحن صدا و کلام طرف مقابل واکنش نشان داده و تحریک می گردند . بنابراین هنگام برقراری رابطه جنسی می بایست به این نکته توجه اساسی نمود .

مردان در مورد رابطه جنسی بیشتر از زنان خیالپردازی می کنند که همین در تحریک جنسی آن ها تاثیر می گذارد . تحقیقات نشان می دهد مردان 3 برابر بیشتر از زنان در مورد رابطه جنسی خیالپردازی می کنند .

مردان در تمایلات جنسی نیز با زنان تفاوت دارند . زن ها معمولا یک منبع انرژی دارند و تمام کارها از قبیل کار ، رابطه جنسی و … را با آن انجام می دهند . اما مردان یک منبع انرژی جداگانه برای برقراری رابطه جنسی دارند . بدین مفهوم که یک مرد ممکن است از کار روزانه به شدت خسته باشد و برای کار انرژی نداشته باشد ، اما باز هم انرژِی کافی برای رابطه جنسی را دارد . این تفاوت به ساختار ذهنی زن و مرد مربوط می شود . میل جنسی زن ها به شدت به احساساتشان مرتبط است ، اما میل جنسی مردان کمتر به احساسات مقید است .

 

از نظر جنسی زن و مرد هر دو تحت تاثیر سیکل هورمونی بدنشان قرار می گیرند . میل جنسی در اکثر زنان تحت تاثیر دوران پریود قرار می گیرد که می تواند تمایلات جنسی آنان را تغییر دهد . در مورد مردان نیز انباشت تستوسترون 3 روزه می تواند در تمایلات جنسی تاثیر بگذارد . یک مرد معمولا دارای میل جنسی 3 روز در میان می باشد ، یعنی میل دارد حداقل سه روز در میان رابطه جنسی برقرار کند . البته این موضوع هم مانند سیکل زنان ، در مردان متفاوت می باشد .

از نظر مردان خیانت جنسی زن غیر قابل تحمل و نابخشودنی است ، اما از نظر زنان خیانت احساسی مرد غیر قابل تحمل و نابخشودنی است . زن ها بیشتر از این موضوع هراس دارند که نکند شوهرشان عاشق زن دیگری شود .

اوج تمایلات جنسی زنان در سن 35 تا 40 سالگی است و در مردان در سن 18 سالگی .

در صورت ارگاسم ، لذت جنسی زن بیشتر از مرد می باشد .

مدت رسیدن به ارگاسم در مردان کمتر از 3 دقیقه و در زنان بین 10 تا 20 دقیقه است .

کاهش تناوب رابطه جنسی در زن و مرد واکنش های مختلفی ایجاد می کند . این مساله در مردان باعث افزایش میل جنسی ، تحریک و ارگاسم راحت تر می گردد . اما در مورد زنان برعکس است به صورتی که میل جنسی شان کاهش پیدا کرده ، دیرتر تحریک شده و به سختی به ارگاسم می رسند .

 

تفاوت زن و مرد از نظر روانشناختی :

تفکر غالب در مردان رسیدن به استقلال و موفقیت در شغل و در زنان وابستگی ، گفتگو و رابطه است . مردها دوست دارند در مورد مسائل مالی و معاملات در زندگی به صورت مستقل عمل کنند و عدم توجه زن ها به این مساله باعث می شود مرد تصور کند که به احساس استقلالش ، لطمه خورده است . در مقابل زن دوست دارد احساس کند از طرف همسرش مورد توجه قرار گرفته است .

پول برای مردان منبع قدرت و برای زنان ابزار محسوب می گردد .

زنان بیشتر از مردان به سلامتی خود اهمیت می دهند .

زن ها از مردها وفادارتر هستند .

مردان هیچوقت در مورد مشکلات خود با دیگران صحبت نمی کنند زیرا درخواست کمک را ضعف تلقی می کنند .

مردان نسبت به زنان پرخاشگرتر ، جنگجوتر و سلطه جوتر هستند .

دغدغه ی فکری در مردان وضعیت مالی و در زنان وضعیت فیزیکی می باشد .

به دلیل اینکه مردها پشتیبان احساسی کمتری نسبت به زن ها دارند در صورت پایان یافتن یک رابطه بیشتر از زن ها آسیب می بینند .

مردان برای دلداری دادن به زن ها ، راه حل برای مشکلاتشان ارائه می کنند اما این رفتار از سوی زن ها به توجهی به احساساتشان تفسیر می شود .

زنان عاشق تشریفات هستند و در عوض مردان کمتر تشریفاتی هستند .

زن ها ، نفوذ همسرشان را راحت می پذیرند و در مقابل مردها در مقابل نفوذ همسرشان مقاومت می کنند .

مردها دوست دارند ستون اصلی خانواده باشند و عدم توجه به این مساله باعث سرکوب شدن اعتماد به نفس مردها می گردد .

زنان در مقابل رنج های بدنی مقاوم تر هستند و مردان در مقابل رنج های روحی .

مردان کل نگر و زنان جز نگر هستند . مردها معمولا وارد جزئیات مسائل نمی شوند ، در حالی که زنان به جزئیات مسائل توجه زیادی می کنند . این تفاوت باعث می شود زن تصور کند که همسرش درباره مسائل بی دقت است و مرد نیز تصور کند که همسرش فردی حساس و ریزبین است و به طور مداوم به مسائل کم اهمیت فکر می کند .

 

زن ها تلاش می کنند که فرزندانشان راحت و راضی باشند . در مقابل مردها تلاش می کنند که فرزندانشان مستقل و آماده برای روبرو شدن با سختی ها باشند .

زن ها تمام فرزندانشان را به طور تقریبا یکسانی دوست دارند و این دوست داشتن مشروط به اطاعت پذیری یا بروز استعداد در فرزند نمی باشد .

 

 

نتیجه گیری مقایسه تفاوت های زنان و مردان :
از مقایسه تفاوت های زنان و مردان می توان به این نتیجه رسید که زنان و مردان مکمل یکدیگرند ؛ ویژگی های مردان ، کمبودهای زنان و ویژگی های زنان ، کمبودهای مردان را تکمیل می کند .

 

مطالب مرتبط :

چگونه از مشکلات جنسی جلوگیری کنیم ؟...   برای جلوگیری از مشکلات جنسی خوب است تفاوت های مهم زنان و مردان در رابطه جنسی را بدانید و بر طبق آن ها رفتارهای جنسی خود هنگام برقراری رابطه ...
آموزش رابطه جنسی بدون پاره شدن پرده بکارت در دوران... اگر در دوران نامزدی هستید و قصد انجام رابطه جنسی بدون پاره شدن پرده بکارت و یا بدون دخول را دارید می توانید از دست خود برای ارضای جنسی همسرتان استفاد...
راه های افزایش دادن میل جنسی مردان... مردان هر چه پیرتر می شوند زمان بشتری را برای رسیدن به اوج لذت جنسی نیاز دارند . مردان در سن 18 تا 20 سالگی تنها یک ثانیه وقت نیاز دارند تا به اوج لذ...
معرفی بیماری های رابطه جنسی پیشگیری از بیماری و عل...   بیماری های رابطه جنسی ، بیماری هایی هستند که از طریق رابطه جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می گردد . فرد مبتلا به بیماری جنسی طی فرآیند رابطه جنسی می...
چگونه به سوالات جنسی کودکان پاسخ دهیم ؟...   یکی از وظایف حساس پدر و مادرها جواب دادن به سوالات جنسی کودک می باشد . این در حالی است که اکثر والدین از زیر بار این وظیفه شانه خالی می کنند و این ...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer