تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که رفتارهای فکر و ذهنی زن و مرد تحت تاثیر جنسیت با هم فرق داشته و زن و مرد در برخی از صفت های اصلی به طور ذاتی متفاوت عمل می کنند . در این مقاله از وبسایت یک زوج تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت .

 

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

 

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

تفاوت زن و مرد از نظر جنسیتی

تمایلات جنسی :
یکی از خصوصیات بیولوژیکی مردان این است که آن ها به طور مداوم به رابطه جنسی می اندیشند . البته مردان در طبیعت اینگونه خلق شده و نباید به خاطر این موضوع به آنها به دید موجوداتی شیطانی نگریست . دلیل این موضوع می تواند تبلیغات گسترده در رسانه ها باشد که به طور مداوم سکس و پورنوگرافی را ترویج می دهند .

مردان با از طریق چشم تحریک جنسی می شوند و موجوداتی بصیر هستند اما زنان بیشتر نسبت به لحن صدا و کلام طرف مقابل واکنش نشان داده و تحریک می گردند . بنابراین هنگام برقراری رابطه جنسی می بایست به این نکته توجه اساسی نمود .

مردان در مورد رابطه جنسی بیشتر از زنان خیالپردازی می کنند که همین در تحریک جنسی آن ها تاثیر می گذارد . تحقیقات نشان می دهد مردان 3 برابر بیشتر از زنان در مورد رابطه جنسی خیالپردازی می کنند .

مردان در تمایلات جنسی نیز با زنان تفاوت دارند . زن ها معمولا یک منبع انرژی دارند و تمام کارها از قبیل کار ، رابطه جنسی و … را با آن انجام می دهند . اما مردان یک منبع انرژی جداگانه برای برقراری رابطه جنسی دارند . بدین مفهوم که یک مرد ممکن است از کار روزانه به شدت خسته باشد و برای کار انرژی نداشته باشد ، اما باز هم انرژِی کافی برای رابطه جنسی را دارد . این تفاوت به ساختار ذهنی زن و مرد مربوط می شود . میل جنسی زن ها به شدت به احساساتشان مرتبط است ، اما میل جنسی مردان کمتر به احساسات مقید است .

 

از نظر جنسی زن و مرد هر دو تحت تاثیر سیکل هورمونی بدنشان قرار می گیرند . میل جنسی در اکثر زنان تحت تاثیر دوران پریود قرار می گیرد که می تواند تمایلات جنسی آنان را تغییر دهد . در مورد مردان نیز انباشت تستوسترون 3 روزه می تواند در تمایلات جنسی تاثیر بگذارد . یک مرد معمولا دارای میل جنسی 3 روز در میان می باشد ، یعنی میل دارد حداقل سه روز در میان رابطه جنسی برقرار کند . البته این موضوع هم مانند سیکل زنان ، در مردان متفاوت می باشد .

از نظر مردان خیانت جنسی زن غیر قابل تحمل و نابخشودنی است ، اما از نظر زنان خیانت احساسی مرد غیر قابل تحمل و نابخشودنی است . زن ها بیشتر از این موضوع هراس دارند که نکند شوهرشان عاشق زن دیگری شود .

اوج تمایلات جنسی زنان در سن 35 تا 40 سالگی است و در مردان در سن 18 سالگی .

در صورت ارگاسم ، لذت جنسی زن بیشتر از مرد می باشد .

مدت رسیدن به ارگاسم در مردان کمتر از 3 دقیقه و در زنان بین 10 تا 20 دقیقه است .

کاهش تناوب رابطه جنسی در زن و مرد واکنش های مختلفی ایجاد می کند . این مساله در مردان باعث افزایش میل جنسی ، تحریک و ارگاسم راحت تر می گردد . اما در مورد زنان برعکس است به صورتی که میل جنسی شان کاهش پیدا کرده ، دیرتر تحریک شده و به سختی به ارگاسم می رسند .

 

تفاوت زن و مرد از نظر روانشناختی :

تفکر غالب در مردان رسیدن به استقلال و موفقیت در شغل و در زنان وابستگی ، گفتگو و رابطه است . مردها دوست دارند در مورد مسائل مالی و معاملات در زندگی به صورت مستقل عمل کنند و عدم توجه زن ها به این مساله باعث می شود مرد تصور کند که به احساس استقلالش ، لطمه خورده است . در مقابل زن دوست دارد احساس کند از طرف همسرش مورد توجه قرار گرفته است .

پول برای مردان منبع قدرت و برای زنان ابزار محسوب می گردد .

زنان بیشتر از مردان به سلامتی خود اهمیت می دهند .

زن ها از مردها وفادارتر هستند .

مردان هیچوقت در مورد مشکلات خود با دیگران صحبت نمی کنند زیرا درخواست کمک را ضعف تلقی می کنند .

مردان نسبت به زنان پرخاشگرتر ، جنگجوتر و سلطه جوتر هستند .

دغدغه ی فکری در مردان وضعیت مالی و در زنان وضعیت فیزیکی می باشد .

به دلیل اینکه مردها پشتیبان احساسی کمتری نسبت به زن ها دارند در صورت پایان یافتن یک رابطه بیشتر از زن ها آسیب می بینند .

مردان برای دلداری دادن به زن ها ، راه حل برای مشکلاتشان ارائه می کنند اما این رفتار از سوی زن ها به توجهی به احساساتشان تفسیر می شود .

زنان عاشق تشریفات هستند و در عوض مردان کمتر تشریفاتی هستند .

زن ها ، نفوذ همسرشان را راحت می پذیرند و در مقابل مردها در مقابل نفوذ همسرشان مقاومت می کنند .

مردها دوست دارند ستون اصلی خانواده باشند و عدم توجه به این مساله باعث سرکوب شدن اعتماد به نفس مردها می گردد .

زنان در مقابل رنج های بدنی مقاوم تر هستند و مردان در مقابل رنج های روحی .

مردان کل نگر و زنان جز نگر هستند . مردها معمولا وارد جزئیات مسائل نمی شوند ، در حالی که زنان به جزئیات مسائل توجه زیادی می کنند . این تفاوت باعث می شود زن تصور کند که همسرش درباره مسائل بی دقت است و مرد نیز تصور کند که همسرش فردی حساس و ریزبین است و به طور مداوم به مسائل کم اهمیت فکر می کند .

 

زن ها تلاش می کنند که فرزندانشان راحت و راضی باشند . در مقابل مردها تلاش می کنند که فرزندانشان مستقل و آماده برای روبرو شدن با سختی ها باشند .

زن ها تمام فرزندانشان را به طور تقریبا یکسانی دوست دارند و این دوست داشتن مشروط به اطاعت پذیری یا بروز استعداد در فرزند نمی باشد .

 

 

نتیجه گیری مقایسه تفاوت های زنان و مردان :
از مقایسه تفاوت های زنان و مردان می توان به این نتیجه رسید که زنان و مردان مکمل یکدیگرند ؛ ویژگی های مردان ، کمبودهای زنان و ویژگی های زنان ، کمبودهای مردان را تکمیل می کند .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer