تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که رفتارهای فکر و ذهنی زن و مرد تحت تاثیر جنسیت با هم فرق داشته و زن و مرد در برخی از صفت های اصلی به طور ذاتی متفاوت عمل می کنند . در این مقاله از وبسایت یک زوج تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت .

 

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

 

تفاوت زن و مرد از نظر جنسی و روانی

تفاوت زن و مرد از نظر جنسیتی

تمایلات جنسی :
یکی از خصوصیات بیولوژیکی مردان این است که آن ها به طور مداوم به رابطه جنسی می اندیشند . البته مردان در طبیعت اینگونه خلق شده و نباید به خاطر این موضوع به آنها به دید موجوداتی شیطانی نگریست . دلیل این موضوع می تواند تبلیغات گسترده در رسانه ها باشد که به طور مداوم سکس و پورنوگرافی را ترویج می دهند .

مردان با از طریق چشم تحریک جنسی می شوند و موجوداتی بصیر هستند اما زنان بیشتر نسبت به لحن صدا و کلام طرف مقابل واکنش نشان داده و تحریک می گردند . بنابراین هنگام برقراری رابطه جنسی می بایست به این نکته توجه اساسی نمود .

مردان در مورد رابطه جنسی بیشتر از زنان خیالپردازی می کنند که همین در تحریک جنسی آن ها تاثیر می گذارد . تحقیقات نشان می دهد مردان 3 برابر بیشتر از زنان در مورد رابطه جنسی خیالپردازی می کنند .

مردان در تمایلات جنسی نیز با زنان تفاوت دارند . زن ها معمولا یک منبع انرژی دارند و تمام کارها از قبیل کار ، رابطه جنسی و … را با آن انجام می دهند . اما مردان یک منبع انرژی جداگانه برای برقراری رابطه جنسی دارند . بدین مفهوم که یک مرد ممکن است از کار روزانه به شدت خسته باشد و برای کار انرژی نداشته باشد ، اما باز هم انرژِی کافی برای رابطه جنسی را دارد . این تفاوت به ساختار ذهنی زن و مرد مربوط می شود . میل جنسی زن ها به شدت به احساساتشان مرتبط است ، اما میل جنسی مردان کمتر به احساسات مقید است .

 

از نظر جنسی زن و مرد هر دو تحت تاثیر سیکل هورمونی بدنشان قرار می گیرند . میل جنسی در اکثر زنان تحت تاثیر دوران پریود قرار می گیرد که می تواند تمایلات جنسی آنان را تغییر دهد . در مورد مردان نیز انباشت تستوسترون 3 روزه می تواند در تمایلات جنسی تاثیر بگذارد . یک مرد معمولا دارای میل جنسی 3 روز در میان می باشد ، یعنی میل دارد حداقل سه روز در میان رابطه جنسی برقرار کند . البته این موضوع هم مانند سیکل زنان ، در مردان متفاوت می باشد .

از نظر مردان خیانت جنسی زن غیر قابل تحمل و نابخشودنی است ، اما از نظر زنان خیانت احساسی مرد غیر قابل تحمل و نابخشودنی است . زن ها بیشتر از این موضوع هراس دارند که نکند شوهرشان عاشق زن دیگری شود .

اوج تمایلات جنسی زنان در سن 35 تا 40 سالگی است و در مردان در سن 18 سالگی .

در صورت ارگاسم ، لذت جنسی زن بیشتر از مرد می باشد .

مدت رسیدن به ارگاسم در مردان کمتر از 3 دقیقه و در زنان بین 10 تا 20 دقیقه است .

کاهش تناوب رابطه جنسی در زن و مرد واکنش های مختلفی ایجاد می کند . این مساله در مردان باعث افزایش میل جنسی ، تحریک و ارگاسم راحت تر می گردد . اما در مورد زنان برعکس است به صورتی که میل جنسی شان کاهش پیدا کرده ، دیرتر تحریک شده و به سختی به ارگاسم می رسند .

 

تفاوت زن و مرد از نظر روانشناختی :

تفکر غالب در مردان رسیدن به استقلال و موفقیت در شغل و در زنان وابستگی ، گفتگو و رابطه است . مردها دوست دارند در مورد مسائل مالی و معاملات در زندگی به صورت مستقل عمل کنند و عدم توجه زن ها به این مساله باعث می شود مرد تصور کند که به احساس استقلالش ، لطمه خورده است . در مقابل زن دوست دارد احساس کند از طرف همسرش مورد توجه قرار گرفته است .

پول برای مردان منبع قدرت و برای زنان ابزار محسوب می گردد .

زنان بیشتر از مردان به سلامتی خود اهمیت می دهند .

زن ها از مردها وفادارتر هستند .

مردان هیچوقت در مورد مشکلات خود با دیگران صحبت نمی کنند زیرا درخواست کمک را ضعف تلقی می کنند .

مردان نسبت به زنان پرخاشگرتر ، جنگجوتر و سلطه جوتر هستند .

دغدغه ی فکری در مردان وضعیت مالی و در زنان وضعیت فیزیکی می باشد .

به دلیل اینکه مردها پشتیبان احساسی کمتری نسبت به زن ها دارند در صورت پایان یافتن یک رابطه بیشتر از زن ها آسیب می بینند .

مردان برای دلداری دادن به زن ها ، راه حل برای مشکلاتشان ارائه می کنند اما این رفتار از سوی زن ها به توجهی به احساساتشان تفسیر می شود .

زنان عاشق تشریفات هستند و در عوض مردان کمتر تشریفاتی هستند .

زن ها ، نفوذ همسرشان را راحت می پذیرند و در مقابل مردها در مقابل نفوذ همسرشان مقاومت می کنند .

مردها دوست دارند ستون اصلی خانواده باشند و عدم توجه به این مساله باعث سرکوب شدن اعتماد به نفس مردها می گردد .

زنان در مقابل رنج های بدنی مقاوم تر هستند و مردان در مقابل رنج های روحی .

مردان کل نگر و زنان جز نگر هستند . مردها معمولا وارد جزئیات مسائل نمی شوند ، در حالی که زنان به جزئیات مسائل توجه زیادی می کنند . این تفاوت باعث می شود زن تصور کند که همسرش درباره مسائل بی دقت است و مرد نیز تصور کند که همسرش فردی حساس و ریزبین است و به طور مداوم به مسائل کم اهمیت فکر می کند .

 

زن ها تلاش می کنند که فرزندانشان راحت و راضی باشند . در مقابل مردها تلاش می کنند که فرزندانشان مستقل و آماده برای روبرو شدن با سختی ها باشند .

زن ها تمام فرزندانشان را به طور تقریبا یکسانی دوست دارند و این دوست داشتن مشروط به اطاعت پذیری یا بروز استعداد در فرزند نمی باشد .

 

 

نتیجه گیری مقایسه تفاوت های زنان و مردان :
از مقایسه تفاوت های زنان و مردان می توان به این نتیجه رسید که زنان و مردان مکمل یکدیگرند ؛ ویژگی های مردان ، کمبودهای زنان و ویژگی های زنان ، کمبودهای مردان را تکمیل می کند .

 

مطالب مرتبط :

روش های ایجاد تنوع در رابطه جنسی... رابطه جنسی بخشی مهم از زندگی مشترک است و می تواند تاثیر مثبت روی زندگی بگذارد . بهرحال پس از گذشت مدتی از زندگی مشترک اگر رابطه جنسی به یک روش تکرار...
راه های موقت و دائم پیشگیری از بارداری در رابطه جن...       برای پیشگیری از بارداری راه های متفاوتی وجود دارد . انتخاب روش پیشگیری به عواملی مانند سلامت فرد ، تعداد شرکای جنسی ، تواتر فعالیت جنسی و...
فواید رابطه جنسی برای بدن داشتن رابطه جنسی فوایدی برای ظاهر بدن دارد . رابطه جنسی باعث تاثیرات مثبت بر ظاهر پوست و لب شده و هم چنین بر خواب نیز تاثیرات مثبتی می گذارد . ...
روش های تحریک شوهر برای اینکه زن بتواند شوهر خود را تحریک کند می بایست بداند که چه چیزهایی شوهرش را تحریک می کند . زن باید مواردی که شوهر را تحریک می کند شناسایی کرد...
روش های تنگ کردن واژن گشاد شده در اثر زایمان...    بسیاری از زنان بعد از چند زایمان با مشکل گشاد شدن واژن مواجه می شوند و این می تواند بر روی رابطه جنسی اثر منفی بگذارد . بعضی از پزشکان برای حل این...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer