تفاوت میل جنسی چیست و چگونه رفع می شود ؟

تفاوت میل جنسی چیست و چگونه رفع می شود ؟
کاهش شدت میل جنسی در زندگی مشترک یکی از مسائل عادی در ازدواج می باشد . معمولا پس از گذشت یکسال و نیم از زندگی مشترک ، هنگامی که مرحله ی شیدایی به اتمام رسید ، اختلاف در میل جنسی زن و شوهر کم کم خودش را نشان می دهد .

 

اختلاف در میل جنسی به حالتی گفته می شود که زن یا شوهر نسبت به رابطه جنسی اشتیاق یکسان ندارند ، به عبارتی دیگر اشتیاق زن یا مرد برای برقراری رابطه جنسی کمتر یا بیشتر می باشد . اگر به این مساله توجه نشود کم کم حالت غیر عادی به خود گرفته و می تواند به سرد شدن ارتباط جنسی زن و شوهر منجر گردد . بنابراین لازم است زن و شوهر بیشتر از قبل در مورد مسائل جنسی اطلاعات کسب کنند .

افراد اغلب فکر می کنند رابطه جنسی یک نیاز خودجوش می باشد که به هیچ گونه برنامه ریزی نیاز ندارد ، که این طرز فکر غلط می باشد چرا که رابطه جنسی نیز می تواند با آموزش و یادگیری به صورت مناسب جهت دهی شود . باید توجه کرد ، نیاز جنسی یکی از نیازهای مهم در زندگی مشترک می باشد که در تعیین میزان رضایت از زندگی نقش بسیار حساسی دارد .

 

برای جلوگیری از رکورد جنسی زن و شوهر می بایست درباره مهارت های بهبود رابطه جنسی اطلاعات کسب کنند و آن ها را در ارتباط جنسی خود لحاظ کنند تا از خاموش شدن شمعی که دلیل گرمی زندگی مشترک است جلوگیری کنند .

 

دکتر پت لاو نویسنده کتاب های گرم گرم با یک همسر و حقیقت عشق اعتقاد دارد کلید حل اختلاف در میل جنسی کشف زبانی است که همسر فرد با آن عشق خود را ابراز می کند . اگر همسر موفق شود این زبان را شناخته و به موقع به آن پاسخ بدهد ، تفاهم جنسی را تقویت کرده و در نتیجه اشتیاق جنسی و گرم شدن رابطه جنسی را رقم خواهد زد . دکتر لاو معقتد است ” برای به دست آوردن نیازهای خود از طرف همسر می بایست ابتدا نیازهای او را برطرف نمایید ”

 

خواسته های جنسی خود را با همدیگر در میان بگذارید
بسیار از زن و شوهر ها خواسته های جنسی خود را با طرف مقابل مطرح نمی کنند و یا برخی به صورت منفی خواسته های جنسی خود را بیان می کنند . به طور مثال اگر زنی دوست دارد که شوهرش قبل از شروع رابطه جنسی او را نوازش کند و ببوسد به جای اینکه بگوید “تو من را نمی بوسی” بهتر است خواسته خود را  اینگونه بیان کند که ” من فکر کنم اگر قبل از رابطه جنسی بیشتر با هم معاشقه داشته باشیم رابطه جنسی لذت بخش تر است ” باید توجه کرد در حالت اول خواسته جنسی مطرح نشده است بلکه نوعی انتقاد مطرح شده است ، بنابراین می بایست تفاوت جملات انتقادی و خواسته ها را درک کرد و سعی نمود به جای انتقاد از خواستن استفاده کرد .

 

برای رابطه جنسی قرارداد ببندید
یکی از روش هایی که می تواند اختلاف میل جنسی را کاهش بدهد نوشتن قرار داد برای رابطه جنسی می باشد.  دکتر هوستین اعتقاد دارد بیان خواسته ها مشکل زوج ها نیست ، بلکه خستگی کار و زندگی ، قوی ترین میل های جنسی را هم دفن می کند . او از زوج هایی که برای رفع مشکلات جنسی به وی مراجعه می کند تقاضا می کند که برای برانگیختن میل جنسی با طرف مقابلشان معامله کنند . به طور مثال قراردادی تنظیم کنید که در ماه آینده یک طرف تقاضای رابطه جنسی نماید و شخصی که آغاز کننده رابطه شد ، می بایست خواسته های جنسی طرف مقابل را برآورده نماید .

در این روش برای اینکه قرارداد نتیجه مطلوب داشته باشد ابتدا خواسته های کمتری مطرح نمایید . باید توجه داشت رابطه جنسی مانند ورزش می باشد . در ابتدا فرد رغبت زیادی به ورزش کردن ندارد اما وقتی شروع می کند کم کم از ورزش کردن لذت می برد و از اینکه چنین فعالیت پرسودی را انجام می دهد بسیار خوشحال می گردد و از احساس آرامش پس از آن لذت می برد .

سپس بعد از گذشت یکماه با همدیگر درباره نتیجه ی قرارداد جنسی صحبت کنید . به یکدیگر بگویید که از کدام قسمت بیشتر خوشتان آمده است و کدام را دوست نداشته اید . شاید لازم باشد در آینده قرارداد جنسی خود را اصلاح کنید یا حتی لازم باشد برای طرفی که به بندهایی از قرار داد عمل نکرده است جریمه در نظر بگیرید .

 

چگونه اختلاف میل جنسی را کاهش بدهیم ؟
یکی از مسائل شایع که برای زوج ها اتفاق می افتد این است که یک طرف میل جنسی بالایی دارد اما طرف مقابلش اشتیاق جنسی کمتری دارد . به طور مثال مرد دوست دارد هر روز رابطه جنسی داشته باشد اما زن هفته ای یکبار به این کار اشتیاق دارد . حال با این وضعیت چکار باید کرد ؟ دکتر پت لاو برای حل این مشکل یادگیری زبان ابراز عشق به طرف مقابل را پیشنهاد می کند . او معتقد است وقتی عشق در طرف مقابل ایجاد شود باعث برانگیخته شدن میل جنسی می شود و این کار از اعمال تحریک کننده مانند پوشیدن لباس های تحریک آمیز و دادن هدیه موثر تر عمل می کند .

در مورد مثال بالا اگر دلیل اشتیاق کمتر زن به رابطه جنسی به خاطر خستگی ناشی از بچه ها و کارهای خانه باشد ، شوهر می تواند یک روز برخی مسئولیت های زن یا نگهداری از بچه ها را به عهده بگیرد . با این رفتار احتمال دارد عشق شوهر در دل زن زنده شود که همین امر شعله اشیتاق جنسی را می افروزد .

 

راهکارهایی برای افرادی که میل جنسی بالاتری دارند :
قبول کنید که همسر شما برای شروع رابطه جنسی به تحریک بیشتری نیاز دارد بنابراین حوصله ی بیشتری به خرج بدهید .
سعی کنید میل جنسی خود را به صورت آگاهانه افزایش ندهید زیرا که این کار اختلاف میل جنسی را بیشتر می کند .
باید توجه داشته باشید که اشتیاق جنسی پایین همسر شما به این معنا نیست که او شما را دوست ندارد ، اگر این طور باشد این مساله را در سایر زمینه های زندگی نیز خواهید دید .
ورزش و تفریحات سالم به شما کمک می کند تا میل جنسی خود را کاهش بدهید .

 

راهکارهایی برای افرادی که میل جنسی پایین تری دارند :
سعی کنید قسمتی از زندگی خود را به رابطه جنسی اختصاص بدهید و در قبال نیاز جنسی خود و همسرتان احساس مسئولیت داشته باشید .
اگر نمی خواهید عمل جنسی داشته باشید بی پرده به همسر خود بگویید .
در مورد نیازهای قبل از شروع رابطه جنسی با همسر خود صحبت کرده و آن ها را با وی در میان بگذارید .
اشتیاق جنسی خود را جشن بگیرید .

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer