دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

 

میل جنسی یک نیاز طبیعی برای زوجین می باشد . این میل می توان در شرایط مختلف زندگی افزایش یا کاهش پیدا کند . در بحث رابطه جنسی باید به این نکته توجه کرد که اساسا رابطه جنسی مطبوع در خارج از بستر آغاز می گردد . در این مطلب از وبسایت یک زوج قصد داریم به دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان بپردازیم .

 

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

 


نقش شهوت در میل جنسی :

هر دو جنس زن و مرد دارای هورمون های جنسی به نام تستسترون می باشند ولی میزان این هورمون در زن و مرد یکسان نیست و مردها مقدار بیشتری از این هورمون را در بدنشان دارند که این باعث افزایش میل به رابطه جنسی در آقایان می شود . یکی از عواملی که سبب می شود عضلات بدن مردها از زن ها قوی تر شود وجود مقدار زیاد این هورمون در بدن مردها است .

 

 

نقش تمایلات جنسی در کاهش میل جنسی :
یکی از مواردی که در کاهش میل جنسی نقش دارد ، تفاوت در نوع تمایل زن و مرد به رابطه جنسی است . ممکن است مرد خواستار نوع خاصی از رابطه جنسی (مانند رابطه مقعدی و رابطه دهانی) باشد و در مقابل زن از این نوع روابط وحشت داشته باشد . بنابراین اگر دو طرف با یکدیگر بر سر نوع فعالیت جنسی به توافق برسند ، نیمی از مشکلات در رابطه جنسی خود به خود حل خواهد شد .

 

 

استرس و نگرانی :
استرس به تنهایی می تواند میل جنسی را کاهش دهد . یک جمله رایج در این باره وجود دارد که می گوید : ” مهم ترین و قویترین اندام جنسی ، ذهن است ” این یعنی احساسات فرد ، نقش مهمی را در میزان میل جنسی او بازی می کند . استرس ناشی از مشکلات شغلی ، بیماری ، بدهی و … به راحتی می تواند میل جنسی فرد را کاهش دهد . زن و مرد در مقابل استرس واکنش یکسانی ندارند . زن ها وقتی استرس دارند میل جنسی شان به شدت کاهش پیدا می کند و در عوض مردها برای کاهش استرس شان به رابطه جنسی پناه می برند .

 


بیماری ها و داروها :

بیماران قبلی به طور کلی از تقلای زیادی منع می شوند که همین مساله باعث ایجاد مشکلات جنسی می گردد . هم چنین افسردگی می تواند به شدت میل جنسی را کاهش داده و مصرف داروهای ضد افسردگی و یا داروهای کاهش فشار خون بر میل جنسی تاثیر منفی دارد .

 

 

افسردگی :
افسردگی می تواند لذت بسیاری از چیزها مانند رابطه جنسی را از بین ببرد . این یکی از دلایلی است که می بایست افسردگی را درمان کرد . اگر درمان شما شامل مصرف دارو باشد و داروها باعث کاهش میل جنسی شما شده است این موضوع را با دکتر خود در میان بگذارید ، زیرا بعضی از داروهای افسردگی میل جنسی را کاهش می دهند .

 

 

داروها :
بعضی داروها می توانند میل جنسی را کاهش دهند . آنها شامل برخی از این نوع داروها می باشند :

– داروهای ضد افسردگی
– داروهای فشار خون
– قرص های کنترل بارداری ( طبق بعضی از مطالعات)
– شیمی درمانی
– داروهای ضد ایدز
– فیناستراید (داروی درمان ریزش مو)

 

تغییر دارو یا تغییر دوز دارو می تواند کمک کننده باشد ، با دکتر خود مشورت کنید و سرخود داروهایتان را تغییر ندهید . اگر داروهای جدید باعث کاهش میل جنسی شما شد ، با دکتر خود در میان بگذارید .

 

 

خستگی زیاد :
گرد فرد بیش از حد درگیر کار و مشکلات باشد ، دیگر از لحاظ روحی و جسمی توانایی زیادی برای رابطه جنسی نخواهد داشت .

 

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

مصرف الکل :
در مورد مصرف الکل یک جمله ی معروف وجود دارد که می گوید ” شما می خورید و می بازید” مضرات مصرف الکل زیاد است و بدترین آن کاهش میل جنسی می باشد . یک نوشیدنی می تواند میل جنسی شما را افزایش دهد ، اما مصرف زیاد الکل میل جنسی شما را نابود می کند . مست بودن می تواند میل جنسی همسر شما را تحت تاثیر قرار بدهد . اگر با کاهش مصرف الکل مشکل دارید به پزشک مراجعه کنید .  (هم چنین بخوانید تمام عوارض مشروبات الکلی در یک نگاه )

 


دوچرخه سواری بیش از حد :

افرادی که بیش از حد و به صورت طولانی مدت مشغول دوچرخه سواری هستند باید بدانند که زندگی جنسی شان در خطر است .

 


گرایش به هم جنس گرایی :

گرایش به هم جنس یکی از اختلالات جنسی است که منشاء روحی و روانی دارد . این مساله باعث کاهش میل جنسی به جنس مخالف می گردد و می بایست توسط روانشناس بررسی شود .

 


وضعیت ظاهری شریک جنسی :

وضعیت ظاهری طرف مقابل نیز می تواند در کاهش میل جنسی فرد موثر باشد . به طور مثال بوی ناخوشایند یا لاغری یا چاقی بیش از حد زن یا مرد می تواند میل جنسی طرف مقابل را تقلیل دهد .

 

مشکلات دیگر با همسر :
داشتن اختلاف با همسر از عمده ترین دلایل کاهش میل جنسی است . برای زنان ، داشتن رابطه نزدیک بیشترین محرک جنسی است . برای زن و مرد ارتباطات ضعیف ، احساس خیانت یا دیگر مسائل اخلاقی می تواند تاثیر منفی بر میل جنسی داشته باشد .

 

کمبود خواب :
کمبود خواب می تواند باعث کاهش میل جنسی شود . آیا خیلی دیر می خوابید یا خیلی زود از خواب بیدار می شوید ؟ آیا در به خواب رفتن یا در خواب ماندن مشکل دارید یا دچار مشکل آپنه خواب (توقف تنفس در خواب) هستید ؟ هر چیزی که باعث آشفته شدن خواب شبانه شود می تواند میل جنسی را کاهش دهد . خستگی احساسات جنسی را نابود می کند .

 

داشتن بچه :
وقتی شما پدر یا مادر می شوید میل جنسی تان را از دست نمی دهید . با این حال بعضی مواقع با وجود بچه ها امکان برقراری رابطه جنسی وجود ندارد . یک پرستار استخدام کنید تا از بچه ها مراقبت کند . اگر نوزاد دارید هنگامی که نوزاد به خواب می رود رابطه جنسی برقرار کنید .

 

تصویر ذهنی از بدن خود :
اگر بدن خود را آنگونه که به نظر می رسد دوست داشته باشید ، میل جنسی شما افزایش می یابد . حتی اگر در حال تمرین برای بهبود وضعیت ظاهری بدن خود هستید ، وضعیت امروز بدن خود را بپذیرید . احساس خوب در مورد بدنتان می تواند باعث افزایش میل جنسی شود . اگر همسر شما اعتماد به نفس پایینی دارد به او اطمینان بدهید که بدن او عالی است .

 

عدم ارتباط نزدیک :
رابطه جنسی بدون احساس نزدیکی می تواند میل جنسی را کاهش دهد . صمیمیت چیزی بیشتر از رابطه جنسی است . اگر کیفیت رابطه جنسی شما کم شده است ، زمان های بیشتری را بدون رابطه جنسی در کنار همدیگر بگذرانید . صحبت کردن ، در آغوش گرفتن و ماساژ دادن را امتحان کنید . روش هایی به غیر از رابطه جنسی برای اظهار علاقه خود پیدا کنید . نزدیکی بیشتر می تواند میل جنسی شما را افزایش دهد .

 

دلایل کاهش میل جنسی مردان

 

چاقی :
چاقی در مردان باعث می شود که ترشح هورمون جنسی یعنی تستوسترون کاهش پیدا کند و در نتیجه میل مرد به رابطه جنسی کم شود . هم چنین چاقی با فشار خون بالا و سخت شدن شریان ها همراه است که این باعث می شود جریان خون در آلت تناسلی مردانه کاهش یافته و نعوظ را مختل شود .

 

مشکل نعوظ :
مردانی که دچار مشکل نعوظ هستند ، نگران این موضوع هستند که چگونه می توانند رابطه جنسی را انجام دهند . این نگرانی باعث کاهش میل جنسی در آن ها می شود . مشکل نعوظ می تواند درمان شود و زوجین می توانند از تاثیر گذاشتن این مشکل بر زندگی شان جلوگیری کنند .

 

هورمون تستسترون :
هورمون تستسترون باعث تقویت میل جنسی می شود . وقتی مردان مسن می شوند سطح این هورمون مقداری کم می شود . در این زمان میل همه مردان برای رابطه جنسی از بین نمی رود ، اما برخی از آنها میل جنسی شان را از دست می دهند . هم چنین مسائل دیگر مانند رابطه یا وزن بر روی سطح تستسترون و میل جنسی مرد اثر می گذارند .

 

دلایل کاهش میل جنسی زنان

 

بارداری :
یکی از مواردی که در کاهش میل جنسی زنان دخیل است ، بارداری و شیردهی می باشد . زن در این هنگام درگیر ناراحتی هایی در واژن شده و میزان استروژن او نیز کاهش پیدا کرده است . این عوامل موجب خشکی واژن و به دنبال آن دردناک بودن رابطه جنسی برای زن می شود . هم چنین با وارد شدن نوازد ، زن ، نقش مادر را پیدا می کند و درگیر وظایف مادری می شود . البته زن ها باید توجه داشته باشند که فرزندان روزی بزرگ شده و خانه را ترک خواهند کرد و شخصی که تا همیشه برایشان می ماند ، همسرشان است .

 

 

یائسگی :
برای بسیاری از زنان در هنگام یائسگی میل جنسی کاهش می یابد و این تا حدودی به نشانه هایی مانند خشکی واژن و درد در هنگام رابطه جنسی مربوط است . اما این مساله در مورد هر زن متفاوت است و با داشتن اعتماد به نفس ، میل به رابطه و سلامتی کلی می توان رابطه جنسی خوبی پس از دوران یائسگی برقرار کرد .

 

 

مطالب مرتبط :

آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد؟... این یک تصور غلط است که اگر زن در زمان پریود ، رابطه جنسی برقرار کند ،حامله نمی شود . در حالی که بعید است زن در زمان پریود حامله شود ولی این مساله کا...
دلایل پیش قدم نشدن زن ها برای شروع رابطه جنسی چیست...   در زندگی مشترک هر چقدر هم از ازدواج گذشته باشد باز هم در اکثر مواقع مرد شروع کننده رابطه جنسی می باشد . هیچ مردی از اینکه خودش می بایست رابطه ...
چطور فرزندمان پسر شود ؟ تمام روش های پسر دار شدن... چطور فرزندمان پسر شود ؟ تمام روش های پسر دار شدن   آیا می دانستید که می توانید جنسیت فرزندتان را خودتان تعیین کنید ؟ اگر دوست دارید روش ه...
درمان زود انزالی و دلایل آن زود انزالی هنگامی رخ می دهد که مرد در رابطه جنسی زودتر از زن ارضا شود . بیماری زود انزالی امروزه به دلیل افزایش سن ازدواج و افزایش پدیده هایی مثل خو...
آموزش رابطه جنسی بدون پاره شدن پرده بکارت در دوران... اگر در دوران نامزدی هستید و قصد انجام رابطه جنسی بدون پاره شدن پرده بکارت و یا بدون دخول را دارید می توانید از دست خود برای ارضای جنسی همسرتان استفاد...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer