دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

 

میل جنسی یک نیاز طبیعی برای زوجین می باشد . این میل می توان در شرایط مختلف زندگی افزایش یا کاهش پیدا کند . در بحث رابطه جنسی باید به این نکته توجه کرد که اساسا رابطه جنسی مطبوع در خارج از بستر آغاز می گردد . در این مطلب از وبسایت یک زوج قصد داریم به دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان بپردازیم .

 

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان


نقش شهوت در میل جنسی :

هر دو جنس زن و مرد دارای هورمون های جنسی به نام تستسترون می باشند ولی میزان این هورمون در زن و مرد یکسان نیست و مردها مقدار بیشتری از این هورمون را در بدنشان دارند که این باعث افزایش میل به رابطه جنسی در آقایان می شود . یکی از عواملی که سبب می شود عضلات بدن مردها از زن ها قوی تر شود وجود مقدار زیاد این هورمون در بدن مردها است .

 

نقش تمایلات جنسی در کاهش میل جنسی :
یکی از مواردی که در کاهش میل جنسی نقش دارد ، تفاوت در نوع تمایل زن و مرد به رابطه جنسی است . ممکن است مرد خواستار نوع خاصی از رابطه جنسی (مانند رابطه مقعدی و رابطه دهانی) باشد و در مقابل زن از این نوع روابط وحشت داشته باشد . بنابراین اگر دو طرف با یکدیگر بر سر نوع فعالیت جنسی به توافق برسند ، نیمی از مشکلات در رابطه جنسی خود به خود حل خواهد شد .

 

استرس و نگرانی :
استرس به تنهایی می تواند میل جنسی را کاهش دهد . یک جمله رایج در این باره وجود دارد که می گوید : ” مهم ترین و قویترین اندام جنسی ، ذهن است ” این یعنی احساسات فرد ، نقش مهمی را در میزان میل جنسی او بازی می کند . استرس ناشی از مشکلات شغلی ، بیماری ، بدهی و … به راحتی می تواند میل جنسی فرد را کاهش دهد . زن و مرد در مقابل استرس واکنش یکسانی ندارند . زن ها وقتی استرس دارند میل جنسی شان به شدت کاهش پیدا می کند و در عوض مردها برای کاهش استرس شان به رابطه جنسی پناه می برند .


بارداری :

یکی از مواردی که در کاهش میل جنسی زنان دخیل است ، بارداری و شیردهی می باشد . زن در این هنگام درگیر ناراحتی هایی در واژن شده و میزان استروژن او نیز کاهش پیدا کرده است . این عوامل موجب خشکی واژن و به دنبال آن دردناک بودن رابطه جنسی برای زن می شود . هم چنین با وارد شدن نوازد ، زن ، نقش مادر را پیدا می کند و درگیر وظایف مادری می شود . البته زن ها باید توجه داشته باشند که فرزندان روزی بزرگ شده و خانه را ترک خواهند کرد و شخصی که تا همیشه برایشان می ماند ، همسرشان است .


بیماری ها و داروها :

بیماران قبلی به طور کلی از تقلای زیادی منع می شوند که همین مساله باعث ایجاد مشکلات جنسی می گردد . هم چنین افسردگی می تواند به شدت میل جنسی را کاهش داده و مصرف داروهای ضد افسردگی و یا داروهای کاهش فشار خون بر میل جنسی تاثیر منفی دارد .

 

خستگی زیاد :
گرد فرد بیش از حد درگیر کار و مشکلات باشد ، دیگر از لحاظ روحی و جسمی توانایی زیادی برای رابطه جنسی نخواهد داشت .

 

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

 

چاقی :
چاقی در مردان باعث می شود که ترشح هورمون جنسی یعنی تستوسترون کاهش پیدا کند و در نتیجه میل مرد به رابطه جنسی کم شود . هم چنین چاقی با فشار خون بالا و سخت شدن شریان ها همراه است که این باعث می شود جریان خون در آلت تناسلی مردانه کاهش یافته و نعوظ را مختل شود .

 

مصرف الکل :
در مورد مصرف الکل یک جمله ی معروف وجود دارد که می گوید ” شما می خورید و می بازید” مضرات مصرف الکل زیاد است و بدترین آن کاهش میل جنسی می باشد .


دوچرخه سواری بیش از حد :

افرادی که بیش از حد و به صورت طولانی مدت مشغول دوچرخه سواری هستند باید بدانند که زندگی جنسی شان در خطر است .


گرایش به هم جنس گرایی :

گرایش به هم جنس یکی از اختلالات جنسی است که منشاء روحی و روانی دارد . این مساله باعث کاهش میل جنسی به جنس مخالف می گردد و می بایست توسط روانشناس بررسی شود .


وضعیت ظاهری شریک جنسی :

وضعیت ظاهری طرف مقابل نیز می تواند در کاهش میل جنسی فرد موثر باشد . به طور مثال بوی ناخوشایند یا لاغری یا چاقی بیش از حد زن یا مرد می تواند میل جنسی طرف مقابل را تقلیل دهد .

مطالب مرتبط :

درد پاره شدن پرده بکارت چقدر است ؟...   برای تمامی زوج های جوان شب زفاف یکی از خاطره انگیزترین شب های عمر محسوب می گردد . بی شک هیچ زوجی این شب را تا آخر عمر فراموش نخواهند کرد . م...
روش های تنگ کردن واژن گشاد شده در اثر زایمان...    بسیاری از زنان بعد از چند زایمان با مشکل گشاد شدن واژن مواجه می شوند و این می تواند بر روی رابطه جنسی اثر منفی بگذارد . بعضی از پزشکان برای حل این...
معرفی بیماری های رابطه جنسی پیشگیری از بیماری و عل...   بیماری های رابطه جنسی ، بیماری هایی هستند که از طریق رابطه جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می گردد . فرد مبتلا به بیماری جنسی طی فرآیند رابطه جنسی می...
راه هاي افزايش منی در مردان هنگامی که آلت جنسی منی را به سمت بیرون پمپاژ می کند و منی بیرون می ریزد ، تخلیه منی صورت گرفته و موجب لذت بسیار بالایی در بسیاری از مردان و زنان می ...
متجاوزین جنسی چه کسانی هستند و از تجاوز چه انگیزه ... متجاوزین جنسی تجاوز جنسی نوعی جرم محسوب می شود که در آن متجاوز ، قربانی را برخلاف میلش مجبور به برقراری رابطه جنسی با خود می کند . بر خلاف تصور عامه ...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer