دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

 

میل جنسی یک نیاز طبیعی برای زوجین می باشد . این میل می توان در شرایط مختلف زندگی افزایش یا کاهش پیدا کند . در بحث رابطه جنسی باید به این نکته توجه کرد که اساسا رابطه جنسی مطبوع در خارج از بستر آغاز می گردد . در این مطلب از وبسایت یک زوج قصد داریم به دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان بپردازیم .

 

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

 


نقش شهوت در میل جنسی :

هر دو جنس زن و مرد دارای هورمون های جنسی به نام تستسترون می باشند ولی میزان این هورمون در زن و مرد یکسان نیست و مردها مقدار بیشتری از این هورمون را در بدنشان دارند که این باعث افزایش میل به رابطه جنسی در آقایان می شود . یکی از عواملی که سبب می شود عضلات بدن مردها از زن ها قوی تر شود وجود مقدار زیاد این هورمون در بدن مردها است .

 

 

نقش تمایلات جنسی در کاهش میل جنسی :
یکی از مواردی که در کاهش میل جنسی نقش دارد ، تفاوت در نوع تمایل زن و مرد به رابطه جنسی است . ممکن است مرد خواستار نوع خاصی از رابطه جنسی (مانند رابطه مقعدی و رابطه دهانی) باشد و در مقابل زن از این نوع روابط وحشت داشته باشد . بنابراین اگر دو طرف با یکدیگر بر سر نوع فعالیت جنسی به توافق برسند ، نیمی از مشکلات در رابطه جنسی خود به خود حل خواهد شد .

 

 

استرس و نگرانی :
استرس به تنهایی می تواند میل جنسی را کاهش دهد . یک جمله رایج در این باره وجود دارد که می گوید : ” مهم ترین و قویترین اندام جنسی ، ذهن است ” این یعنی احساسات فرد ، نقش مهمی را در میزان میل جنسی او بازی می کند . استرس ناشی از مشکلات شغلی ، بیماری ، بدهی و … به راحتی می تواند میل جنسی فرد را کاهش دهد . زن و مرد در مقابل استرس واکنش یکسانی ندارند . زن ها وقتی استرس دارند میل جنسی شان به شدت کاهش پیدا می کند و در عوض مردها برای کاهش استرس شان به رابطه جنسی پناه می برند .

 


بیماری ها و داروها :

بیماران قبلی به طور کلی از تقلای زیادی منع می شوند که همین مساله باعث ایجاد مشکلات جنسی می گردد . هم چنین افسردگی می تواند به شدت میل جنسی را کاهش داده و مصرف داروهای ضد افسردگی و یا داروهای کاهش فشار خون بر میل جنسی تاثیر منفی دارد .

 

 

افسردگی :
افسردگی می تواند لذت بسیاری از چیزها مانند رابطه جنسی را از بین ببرد . این یکی از دلایلی است که می بایست افسردگی را درمان کرد . اگر درمان شما شامل مصرف دارو باشد و داروها باعث کاهش میل جنسی شما شده است این موضوع را با دکتر خود در میان بگذارید ، زیرا بعضی از داروهای افسردگی میل جنسی را کاهش می دهند .

 

 

داروها :
بعضی داروها می توانند میل جنسی را کاهش دهند . آنها شامل برخی از این نوع داروها می باشند :

– داروهای ضد افسردگی
– داروهای فشار خون
– قرص های کنترل بارداری ( طبق بعضی از مطالعات)
– شیمی درمانی
– داروهای ضد ایدز
– فیناستراید (داروی درمان ریزش مو)

 

تغییر دارو یا تغییر دوز دارو می تواند کمک کننده باشد ، با دکتر خود مشورت کنید و سرخود داروهایتان را تغییر ندهید . اگر داروهای جدید باعث کاهش میل جنسی شما شد ، با دکتر خود در میان بگذارید .

 

 

خستگی زیاد :
گرد فرد بیش از حد درگیر کار و مشکلات باشد ، دیگر از لحاظ روحی و جسمی توانایی زیادی برای رابطه جنسی نخواهد داشت .

 

دلایل کاهش میل جنسی مردان و زنان

مصرف الکل :
در مورد مصرف الکل یک جمله ی معروف وجود دارد که می گوید ” شما می خورید و می بازید” مضرات مصرف الکل زیاد است و بدترین آن کاهش میل جنسی می باشد . یک نوشیدنی می تواند میل جنسی شما را افزایش دهد ، اما مصرف زیاد الکل میل جنسی شما را نابود می کند . مست بودن می تواند میل جنسی همسر شما را تحت تاثیر قرار بدهد . اگر با کاهش مصرف الکل مشکل دارید به پزشک مراجعه کنید .  (هم چنین بخوانید تمام عوارض مشروبات الکلی در یک نگاه )

 


دوچرخه سواری بیش از حد :

افرادی که بیش از حد و به صورت طولانی مدت مشغول دوچرخه سواری هستند باید بدانند که زندگی جنسی شان در خطر است .

 


گرایش به هم جنس گرایی :

گرایش به هم جنس یکی از اختلالات جنسی است که منشاء روحی و روانی دارد . این مساله باعث کاهش میل جنسی به جنس مخالف می گردد و می بایست توسط روانشناس بررسی شود .

 


وضعیت ظاهری شریک جنسی :

وضعیت ظاهری طرف مقابل نیز می تواند در کاهش میل جنسی فرد موثر باشد . به طور مثال بوی ناخوشایند یا لاغری یا چاقی بیش از حد زن یا مرد می تواند میل جنسی طرف مقابل را تقلیل دهد .

 

مشکلات دیگر با همسر :
داشتن اختلاف با همسر از عمده ترین دلایل کاهش میل جنسی است . برای زنان ، داشتن رابطه نزدیک بیشترین محرک جنسی است . برای زن و مرد ارتباطات ضعیف ، احساس خیانت یا دیگر مسائل اخلاقی می تواند تاثیر منفی بر میل جنسی داشته باشد .

 

کمبود خواب :
کمبود خواب می تواند باعث کاهش میل جنسی شود . آیا خیلی دیر می خوابید یا خیلی زود از خواب بیدار می شوید ؟ آیا در به خواب رفتن یا در خواب ماندن مشکل دارید یا دچار مشکل آپنه خواب (توقف تنفس در خواب) هستید ؟ هر چیزی که باعث آشفته شدن خواب شبانه شود می تواند میل جنسی را کاهش دهد . خستگی احساسات جنسی را نابود می کند .

 

داشتن بچه :
وقتی شما پدر یا مادر می شوید میل جنسی تان را از دست نمی دهید . با این حال بعضی مواقع با وجود بچه ها امکان برقراری رابطه جنسی وجود ندارد . یک پرستار استخدام کنید تا از بچه ها مراقبت کند . اگر نوزاد دارید هنگامی که نوزاد به خواب می رود رابطه جنسی برقرار کنید .

 

تصویر ذهنی از بدن خود :
اگر بدن خود را آنگونه که به نظر می رسد دوست داشته باشید ، میل جنسی شما افزایش می یابد . حتی اگر در حال تمرین برای بهبود وضعیت ظاهری بدن خود هستید ، وضعیت امروز بدن خود را بپذیرید . احساس خوب در مورد بدنتان می تواند باعث افزایش میل جنسی شود . اگر همسر شما اعتماد به نفس پایینی دارد به او اطمینان بدهید که بدن او عالی است .

 

عدم ارتباط نزدیک :
رابطه جنسی بدون احساس نزدیکی می تواند میل جنسی را کاهش دهد . صمیمیت چیزی بیشتر از رابطه جنسی است . اگر کیفیت رابطه جنسی شما کم شده است ، زمان های بیشتری را بدون رابطه جنسی در کنار همدیگر بگذرانید . صحبت کردن ، در آغوش گرفتن و ماساژ دادن را امتحان کنید . روش هایی به غیر از رابطه جنسی برای اظهار علاقه خود پیدا کنید . نزدیکی بیشتر می تواند میل جنسی شما را افزایش دهد .

 

دلایل کاهش میل جنسی مردان

 

چاقی :
چاقی در مردان باعث می شود که ترشح هورمون جنسی یعنی تستوسترون کاهش پیدا کند و در نتیجه میل مرد به رابطه جنسی کم شود . هم چنین چاقی با فشار خون بالا و سخت شدن شریان ها همراه است که این باعث می شود جریان خون در آلت تناسلی مردانه کاهش یافته و نعوظ را مختل شود .

 

مشکل نعوظ :
مردانی که دچار مشکل نعوظ هستند ، نگران این موضوع هستند که چگونه می توانند رابطه جنسی را انجام دهند . این نگرانی باعث کاهش میل جنسی در آن ها می شود . مشکل نعوظ می تواند درمان شود و زوجین می توانند از تاثیر گذاشتن این مشکل بر زندگی شان جلوگیری کنند .

 

هورمون تستسترون :
هورمون تستسترون باعث تقویت میل جنسی می شود . وقتی مردان مسن می شوند سطح این هورمون مقداری کم می شود . در این زمان میل همه مردان برای رابطه جنسی از بین نمی رود ، اما برخی از آنها میل جنسی شان را از دست می دهند . هم چنین مسائل دیگر مانند رابطه یا وزن بر روی سطح تستسترون و میل جنسی مرد اثر می گذارند .

 

دلایل کاهش میل جنسی زنان

 

بارداری :
یکی از مواردی که در کاهش میل جنسی زنان دخیل است ، بارداری و شیردهی می باشد . زن در این هنگام درگیر ناراحتی هایی در واژن شده و میزان استروژن او نیز کاهش پیدا کرده است . این عوامل موجب خشکی واژن و به دنبال آن دردناک بودن رابطه جنسی برای زن می شود . هم چنین با وارد شدن نوازد ، زن ، نقش مادر را پیدا می کند و درگیر وظایف مادری می شود . البته زن ها باید توجه داشته باشند که فرزندان روزی بزرگ شده و خانه را ترک خواهند کرد و شخصی که تا همیشه برایشان می ماند ، همسرشان است .

 

 

یائسگی :
برای بسیاری از زنان در هنگام یائسگی میل جنسی کاهش می یابد و این تا حدودی به نشانه هایی مانند خشکی واژن و درد در هنگام رابطه جنسی مربوط است . اما این مساله در مورد هر زن متفاوت است و با داشتن اعتماد به نفس ، میل به رابطه و سلامتی کلی می توان رابطه جنسی خوبی پس از دوران یائسگی برقرار کرد .

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer