عوارض خودارضایی افراد متاهل

عوارض خودارضایی افراد متاهل

خودارضایی چیست ؟
خودارضایی وقتی اتفاق می افتد که شخصی خودش را توسط عکس و فیلم به صورت مجازی تحریک کرده و به انجام سکس خیالی در ذهن بپردازد . یکی از مشکلات فراگیر در ایران به دلیل عدم دسترسی به جنس مخالف ، پدیده خودارضایی در دختران و پسران می باشد . این عمل در زنان 20 درصد بیشتر از آقایان رخ می دهد اما عوارض منفی و ضررهای وارده بر جسم و روان مردان تا 50 درصد بیشتر از زنان است . به دلیل سهولت انجام خودارضایی احتمال اعتیاد پیدا کردن به این کار بسیار زیاد و ترک آن بسیار سخت می باشد . هر گونه خارج شدن منی و انزال از آلت مردانه با خودارضایی باعث می شود انرژی بسیار زیادی به هدر رفته و موجب خستگی مفرط و احساس خواب آلودگی ، بی حوصلگی و عدم تمرکز ذهن گردد .

 

راه درمان خودارضایی :
درمان این عادت برای افرادی که روزانه چندبار عادت به انجام خودارضایی دارند تا حدی سخت است اما غیر ممکن نمی باشد . برای ترک این عادت پیشنهاد می شود :

1- از تنها ماندن اجتناب شود .
2- از بیکار ماندن خودداری کنید .
3- اگر با نگاه به اندام جنس مخالف تحریک می شوید در وهله اول سعی کنید اصلا نگاه نکنید یا بلافاصله روی خود را برگردانید و از نگاه طولانی مدت پرهیز نمایید .
4- از تماشای عکس و فیلم یا مطالب تحریک کننده اجتناب نمایید .

عوارض خودارضایی افراد متاهل

 

عوارض روحی و روانی خودارضایی :
وقتی شخص فردی را در ذهن خود مجسم می کنید و عمل رابطه جنسی را با او بازسازی می نمایید به مغزتان یک دستور مجازی می دهید . در این حال مغز هم به اندام ها دستور مجازی داده و بلافاصله حرکت خون به اندام های قابل تحریک فرد زیاد می شود و در انتها که فرد به ارضای جنسی می رسد ، انرژی زیادی را به واسطه یک حرکت مجازی به هدر داده است . این عادت باعث می شود مغز برای ارضای جنسی به این وضعیت عادت پیدا کرده و در نتیجه زن یا مرد متاهل در برقراری رابطه جنسی دچار مشکل خواهد شد .

 

عوارض خودارضایی در آقایان :
کم حوصلگی ، عصبانیت زود هنگام ، بهم ریختن ریتم خواب ، عدم تمرکز ، لاغزی ، احساس ضعف عمومی بدن در طول شبانه روز ، عدم لذت از رابطه جنسی واقعی ، کم شدن میزان اسپرم

 

عوارض خودارضایی در خانم ها :
کم حوصلگی ، عدم تمرکز ، خواب آلودگی و خستگی مفرط ، احساس ضعف در بدن و کوفتگی ، عدم لذت بردن از رابطه جنسی واقعی و درد در ناحیه زیر دل بالای دستگاه تناسلی .

 

مطالب مرتبط :
روش ترک خودارضایی

16 مورد از عوارض مرگبار خود ارضایی
عوارض خود ارضایی پسران

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer