عوارض خودارضایی پسران

عوارض خودارضایی پسران

 

خودارضایی در پسران اغلب به دلیل فشار جنسی دوران جوانی رخ می دهد اما به مرور زمان می تواند به یک اعتیاد منجر شده و برای رهایی از مشکلات روحی فراتر از نیاز جنسی انجام بشود . افرادی که خودارضایی می کنند یک رابطه جنسی بدون نقص را در ذهن خود مجسم می کنند و همین باعث می شود انتظارات فرد از رابطه جنسی زیاد شود و بعد از ازدواج نیز از رابطه جنسی با همسر لذت نبرده و به خودارضایی روی آورد . در این مقاله به عوارض خودارضایی پسران از لحاظ جسمی روحی پرداخته خواهد شد .

عوارض خودارضایی پسران

 

عوارض روحی خودارضایی :
انجام خودارضایی در پسران باعث افزایش تحریک پذیری جنسی می شود . بنابراین با انجام خودارضایی نه تنها نیاز جنسی برطرف نشده بلکه عطش و نیاز جنسی زیاد خواهد شد . افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند در زندگی زناشویی خود نیز دچار مشکل خواهند شد . یکی از اثرات روحی خودارضایی در پسران مبتلا شدن آنها به اضطراب شدید می باشد .یکی دیگر از عوارض خودارضایی در پسران بداخلاقی و پرخاشگری می باشد . شخص خودارضا حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد . زودرنج است و سریعا از کوره درمی رود و سر دیگران داد می کشد . به صدا حساسیت زیادی دارد .

 

عوارض جسمی خودارضایی در پسران :
از عوارض جسمی خودارضایی در پسران می توان به اختیاری در ادرار اشاره کرد که این عارضه پس از مدت طولانی خودارضایی ایجاد می شود . هم چنین خودارضایی باعث بی حوصلگی ، عدم تمرکز ، ناتوانی جسمی و سردردهای میگرنی می گردد .

 

نشانه های پسران معتاد به خودارضایی :
پسرانی که به خودارضایی معتاد هستند دائم به دنبال تصاویر و فیلم های جنسی برای تحریک کردن خودشان از نظر جنسی و آماده شدن برای خودارضایی هستند . آن ها دائما دنبال خلوت کردن برای تماشای فیلم و خودارضایی هستند . در اکثر افراد بعد از خودارضایی دچار عذاب وجدان شده و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند . هم چنین بعد از خودارضایی احساس خستگی افراطی باعث می شود که آن ها از فعالیت های خود دست کشیده و ترجیح می دهند که به خواب بروند . این افراد تمرکز خود را روی فعالیت های روزانه از دست داده و دائما ذهن خود را درگیر مسائل جنسی می کند .

 

خودارضایی مرضی :
این یک حالت است که فرد به صورت غیرارادی خودارضایی می کند که می تواند به اندام تناسلی خود آسیب بزند .

 

نشانه خودارضایی چیست ؟
خودارضایی هیچ نشانه ی ظاهری و جسمانی در افراد ندارد . خودارضایی نه روی بینایی ، نه ریزش مو ، نه قوس کمر تاثیری ندارد . خودارضایی انتظارات جنسی افراد را بالا برده و این می تواند در آینده موجب عدم رضایت جنسی با همسر شود .

 

مطالب مرتبط :
روش ترک خودارضایی
16 مورد از عوارض مرگبار خود ارضایی
عوارض خود ارضایی افراد متاهل

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer