فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی

 

رابطه جنسی فقط یک احساس لذت نیست . رابطه جنسی می تواند فایده هایی برای سلامتی شما داشته باشد . در این مقاله توضیح می دهیم که یک زندگی جنسی سالم برای سلامتی شما چه فوایدی به همراه خواهد داشت .

 

1. رابطه جنسی به فعال تر شدن سیستم ایمنی بدن کمک می کند
کارشناس ارتوپدی جنسی “ایوان فولبرایت” می گوید افرادی که در روابط جنسی فعال هستند ، کمتر دچار بیماری می شوند .

سیستم ایمنی بدن افرادی که رابطه جنسی دارند ، سطح حفاظت بیشتری در برابر میکروب ها ، ویروس ها و آلاینده های دیگر دارند . پژوهشگران در دانشگاه ویلکز در پنسیلوانیا به این نتیجه رسیدند که دانشجویانی که یک یا دو مرتبه در هفته رابطه جنسی دارند نسبت به دانشجویانی که رابطه جنسی کمتری دارند ، سطح پادتن خاص بالاتری دارند .

 

با این وجود این افراد هنوز هم باید کارهایی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند انجام بدهند ، مانند :
– درست خوردن
– فعال بودن
– به اندازه کافی خوابیدن
– مراقبت به وسیله واکیسناسیون
– در هنگامی که از وضعیت بیماری های مسری جنسی خود آگاه نیستید از کاندوم استفاده کنید.

 

فواید رابطه جنسی
فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

 

2. داشتن رابطه جنسی باعث افزایش میل جنسی می شود
آیا به دنبال رابطه جنسی پر جنب و جوش هستید ؟ لورن اشترایشر ، استادیار زنان و زایمان در دانشگاه نورث وسترن شیکاگو می گوید ” داشتن رابطه جنسی ، میل جنسی را بهبود می بخشد و باعث افزایش میل جنسی می شود . ” داشتن رابطه جنسی برای زنان ، رطوبت واژن ، جریان خون در واژن و خاصیت ارتجاعی آن را بهبود می بخشد و این باعث می شود تا رابطه جنسی برای آن ها لذت بخش تر باشد .

 

3. بهبود کنترل مثانه برای خانم ها
داشتن یک کف لگن خاصره قوی برای جلوگیری از بی اختیاری در ادرار اهمیت دارد . این مساله در برخی از زنان حدود 30 درصد به بی اختیاری در ادرار کمک می کند . رابطه جنسی مناسب مانند یک ورزش برای ماهیچه های کف لگن خاصره است . وقتی شما به ارگاسم می رسید ، در ماهیچه های لگن انقباض بوجود می آید که همین باعث تقویت ماهیچه ها خواهد شد .

 

4. فشار خون را کاهش می دهد
تحقیقات وجود ارتباط بین رابطه جنسی و کاهش فشار خون را مطرح می کند . مطالعات گسترده ای در این زمینه صورت گرفته است و یک مطالعه مهم نشان داده است که رابطه جنسی (نه خودارضایی) فشار خون سیستولیک را کاهش می دهد . (در آزمایش فشار خون این گزینه اولین رقم گزارش می باشد ) .
افزایش فشار خون در مردان و زنان مشکلاتی را ایجاد می کند ؛ به طور مثال در مردان افزایش فشار خون باعث اختلال در نعوظ خواهد شد و در زنان باعث کاهش میل جنسی می شود .

 

5. رابطه جنسی یک نوع ورزش محسوب می شود
رابطه جنسی یک نوع عالی از ورزش محسوب می شود . هر چند رابطه جنسی نمی تواند جایگزین ورزش با تردمیل شود ولی داشتن رابطه جنسی به نیت ورزش سودمند خواهد بود . رابطه جنسی در هر دقیقه تقریبا پنج کالری می سوزاند . این یعنی چهار برابر کالری مصرفی در هنگام تماشای تلویزیون . رابطه جنسی ضربان قلب را افزایش می دهد و از ماهیچه های مختلف استفاده می کند . بنابراین برای رابطه جنسی مانند ورزش ، وقتی معین کنید ، این نظم و ثبات باعث افزایش فواید رابطه جنسی می شود .

 

فواید رابطه جنسی
فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

 

6. خطر حمله قلبی را کاهش می دهد
رابطه جنسی خوب برای سلامتی قلب مفید است . داشتن رابطه جنسی علاوه بر اینکه یک راه عالی برای افزایش ضربان قلب است ، به حفظ تعادل استروژن و تستسترون هم کمک می کند . هنگامی که سطح یکی از این موارد در بدن کم باشد فرد دچار بیماری هایی از قبیل پوکی استخوان و یا حتی بیماری های قلبی خواهد شد . در طی یک تحقیق مشخص شد مردانی که حداقل دوبار در هفته رابطه جنسی داشته اند نسبت به مردانی که میزان کمتری رابطه داشته اند به میزان پنجاه درصد کمتر ، در اثر حمله قلبی فوت کرده اند .

 

7. درد را کاهش می دهد
قبل از اینکه تلاش کنید برای تسکین درد از آسپرین استفاده کنید ، سعی کنید به ارگاسم برسید . ارگاسم می تواند درد را از بین ببرد . در طی ارگاسم هورمونی آزاد می شود که به افزایش آستانه درد کمک می کند . حتی تحریک شدن بدون رسیدن به ارگاسم هم می تواند آستانه درد را افزایش دهد . تحریک واژن می تواند درد مزمن پشت و پا را کاهش داده یا سر درد را از بین ببرد .

 

8. ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد
در طی یک تحقیق که در مجله جامعه پزشکی آمریکا منتشر شد ، مردانی که مکررا انزال دارند (حداقل 21 مرتبه در ماه) احتمال مبتلا شدن به سرطان پروستات در آن ها کمتر است .
البته برای رسیدن به این منفعت حتما نیاز به یک شریک جنسی نیست . مقاربت جنسی و احتلام شبانه هم می تواند این فایده را به همراه داشته باشد .

 

9. تنظیم و بهبود خواب
بعد از ارگاسم هورمون پرولاکتین در بدن آزاد می شود که باعث احساس آرامش و ایجاد خواب آلودگی است . بنابراین داشتن رابطه جنسی به خواب فرد کمک شایانی می کند .

 

10. کاهش استرس
نزدیک بودن به شریک زندگی تان می تواند استرس و نگرانی را تسکین دهد . لمس کردن و در آغوش گرفتن همسر نوعی از هورمون های طبیعی موجود در بدن که باعث ایجاد احساسات خوب می شوند را آزاد می کند . علاوه بر این تحریک جنسی یک ماده شیمیایی مغزی را آزاد می کند که سیستم پاداش و رضایت بدن فرد را تقویت می کند . رابطه جنسی و صمیمیت می تواند عزت و شادی فرد را افزایش دهد . این مساله فقط یک نسخه برای زندگی سالم نیست ، بلکه یک روش شاد برای زندگی است .

 

11. شادابی پوست و ظاهر جوان تر
روانپزشکان بالینی بر اساس یک پژوهش به این نتیجه رسیده اند که مردان و زنانی که زندگی جنسی فعالی داشته اند 5 تا 7 سال جوان تر از سن واقعی خود نشان می دهند .

 

12. کیفیت اسپرم و باروری را بهبود می بخشد
بر طبق مطالعات انجام شده ، پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که هر چقدر میزان رابطه جنسی بیشتر باشد کیفیت اسپرم ها بهتر خواهد شد . زمانی که از رابطه جنسی قبل تا رابطه فعلی فقط دو روز گذشته باشد کیفیت اسپرم در بهترین حالت است . هم چنین رابطه جنسی به منظم شدن دوره های قاعدگی خانم ها کمک می کند .

 

13. حافظه را تقویت می کند
بر اساس پژوهش های انجام شده ، افزایش رابطه جنسی به خصوص در میانسالی می تواند انسان را باهوش تر کند و اثر منفی افزایش سن بر حفظ و فراخوانی اطلاعات از حافظه را تا حدی جبران کند . فعالیت جنسی به افزایش نورون ها در هیپوکمپوس (محل نگهداری خاطرات) کمک می کند و باعث تقویت حافظه می شود .

 

 

14. بهبود حس بویایی
رابطه جنسی باعث افزایش ترشح هورمون پرولاکتین می شود . این هورمون باعث می شود سلول های بنیادی مغز ، نورون های جدیدی در پیاز بویایی مغز ایجاد کند که به کنترل واکنش فرد نسبت به انواع بو کمک می کنند .

 

 

15. به سلامت دندان ها کمک می کند
علاوه بر اینکه مسواک زدن دندان ها ، از آداب برقراری رابطه جنسی می باشد و دو شریک را ملزم به رعایت بهداشت دندان ها می کند ، مایع منی (جذب شده از مخاط مهبل) حاوی روی ، کلسیم و مواد معدنی دیگر می باشد که از پوسیدگی دندان ها جلوگیری خواهد کرد .

 

فواید رابطه جنسی
فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

 

16. باعث ایجاد صمیمیت بین زوجین می شود
رابطه جنسی و ارگاسم سطح هورمون اکسیتوسین (که به هورمون عشق معروف است) را افزایش می دهد . این هورمون باعث افزایش صمیمیت بین زوجین می شود و ارتباط بین آن ها را بهبود می بخشد .

 

17. عوارض دوران بارداری را کاهش می دهد
ورم کردن دست و پاها ، سردرد ، تشنج و تهوع عوارض دوران بارداری هستند . فعالیت جنسی منظم می تواند عوارض مذکور را تا حدی کاهش بدهد . پروتئین HLG-A موجود در مایع منی به تقویت سیستم دفاعی بدن کمک می کند و از بروز اینگونه عوارض جلوگیری می کند .

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer