فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی

 

رابطه جنسی فقط یک احساس لذت نیست . رابطه جنسی می تواند فایده هایی برای سلامتی شما داشته باشد . در این مقاله توضیح می دهیم که یک زندگی جنسی سالم برای سلامتی شما چه فوایدی به همراه خواهد داشت .

 

1. رابطه جنسی به فعال تر شدن سیستم ایمنی بدن کمک می کند
کارشناس ارتوپدی جنسی “ایوان فولبرایت” می گوید افرادی که در روابط جنسی فعال هستند ، کمتر دچار بیماری می شوند .

سیستم ایمنی بدن افرادی که رابطه جنسی دارند ، سطح حفاظت بیشتری در برابر میکروب ها ، ویروس ها و آلاینده های دیگر دارند . پژوهشگران در دانشگاه ویلکز در پنسیلوانیا به این نتیجه رسیدند که دانشجویانی که یک یا دو مرتبه در هفته رابطه جنسی دارند نسبت به دانشجویانی که رابطه جنسی کمتری دارند ، سطح پادتن خاص بالاتری دارند .

 

با این وجود این افراد هنوز هم باید کارهایی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند انجام بدهند ، مانند :
– درست خوردن
– فعال بودن
– به اندازه کافی خوابیدن
– مراقبت به وسیله واکیسناسیون
– در هنگامی که از وضعیت بیماری های مسری جنسی خود آگاه نیستید از کاندوم استفاده کنید.

 

فواید رابطه جنسی
فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

 

2. داشتن رابطه جنسی باعث افزایش میل جنسی می شود
آیا به دنبال رابطه جنسی پر جنب و جوش هستید ؟ لورن اشترایشر ، استادیار زنان و زایمان در دانشگاه نورث وسترن شیکاگو می گوید ” داشتن رابطه جنسی ، میل جنسی را بهبود می بخشد و باعث افزایش میل جنسی می شود . ” داشتن رابطه جنسی برای زنان ، رطوبت واژن ، جریان خون در واژن و خاصیت ارتجاعی آن را بهبود می بخشد و این باعث می شود تا رابطه جنسی برای آن ها لذت بخش تر باشد .

 

3. بهبود کنترل مثانه برای خانم ها
داشتن یک کف لگن خاصره قوی برای جلوگیری از بی اختیاری در ادرار اهمیت دارد . این مساله در برخی از زنان حدود 30 درصد به بی اختیاری در ادرار کمک می کند . رابطه جنسی مناسب مانند یک ورزش برای ماهیچه های کف لگن خاصره است . وقتی شما به ارگاسم می رسید ، در ماهیچه های لگن انقباض بوجود می آید که همین باعث تقویت ماهیچه ها خواهد شد .

 

4. فشار خون را کاهش می دهد
تحقیقات وجود ارتباط بین رابطه جنسی و کاهش فشار خون را مطرح می کند . مطالعات گسترده ای در این زمینه صورت گرفته است و یک مطالعه مهم نشان داده است که رابطه جنسی (نه خودارضایی) فشار خون سیستولیک را کاهش می دهد . (در آزمایش فشار خون این گزینه اولین رقم گزارش می باشد ) .
افزایش فشار خون در مردان و زنان مشکلاتی را ایجاد می کند ؛ به طور مثال در مردان افزایش فشار خون باعث اختلال در نعوظ خواهد شد و در زنان باعث کاهش میل جنسی می شود .

 

5. رابطه جنسی یک نوع ورزش محسوب می شود
رابطه جنسی یک نوع عالی از ورزش محسوب می شود . هر چند رابطه جنسی نمی تواند جایگزین ورزش با تردمیل شود ولی داشتن رابطه جنسی به نیت ورزش سودمند خواهد بود . رابطه جنسی در هر دقیقه تقریبا پنج کالری می سوزاند . این یعنی چهار برابر کالری مصرفی در هنگام تماشای تلویزیون . رابطه جنسی ضربان قلب را افزایش می دهد و از ماهیچه های مختلف استفاده می کند . بنابراین برای رابطه جنسی مانند ورزش ، وقتی معین کنید ، این نظم و ثبات باعث افزایش فواید رابطه جنسی می شود .

 

فواید رابطه جنسی
فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

 

6. خطر حمله قلبی را کاهش می دهد
رابطه جنسی خوب برای سلامتی قلب مفید است . داشتن رابطه جنسی علاوه بر اینکه یک راه عالی برای افزایش ضربان قلب است ، به حفظ تعادل استروژن و تستسترون هم کمک می کند . هنگامی که سطح یکی از این موارد در بدن کم باشد فرد دچار بیماری هایی از قبیل پوکی استخوان و یا حتی بیماری های قلبی خواهد شد . در طی یک تحقیق مشخص شد مردانی که حداقل دوبار در هفته رابطه جنسی داشته اند نسبت به مردانی که میزان کمتری رابطه داشته اند به میزان پنجاه درصد کمتر ، در اثر حمله قلبی فوت کرده اند .

 

7. درد را کاهش می دهد
قبل از اینکه تلاش کنید برای تسکین درد از آسپرین استفاده کنید ، سعی کنید به ارگاسم برسید . ارگاسم می تواند درد را از بین ببرد . در طی ارگاسم هورمونی آزاد می شود که به افزایش آستانه درد کمک می کند . حتی تحریک شدن بدون رسیدن به ارگاسم هم می تواند آستانه درد را افزایش دهد . تحریک واژن می تواند درد مزمن پشت و پا را کاهش داده یا سر درد را از بین ببرد .

 

8. ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد
در طی یک تحقیق که در مجله جامعه پزشکی آمریکا منتشر شد ، مردانی که مکررا انزال دارند (حداقل 21 مرتبه در ماه) احتمال مبتلا شدن به سرطان پروستات در آن ها کمتر است .
البته برای رسیدن به این منفعت حتما نیاز به یک شریک جنسی نیست . مقاربت جنسی و احتلام شبانه هم می تواند این فایده را به همراه داشته باشد .

 

9. تنظیم و بهبود خواب
بعد از ارگاسم هورمون پرولاکتین در بدن آزاد می شود که باعث احساس آرامش و ایجاد خواب آلودگی است . بنابراین داشتن رابطه جنسی به خواب فرد کمک شایانی می کند .

 

10. کاهش استرس
نزدیک بودن به شریک زندگی تان می تواند استرس و نگرانی را تسکین دهد . لمس کردن و در آغوش گرفتن همسر نوعی از هورمون های طبیعی موجود در بدن که باعث ایجاد احساسات خوب می شوند را آزاد می کند . علاوه بر این تحریک جنسی یک ماده شیمیایی مغزی را آزاد می کند که سیستم پاداش و رضایت بدن فرد را تقویت می کند . رابطه جنسی و صمیمیت می تواند عزت و شادی فرد را افزایش دهد . این مساله فقط یک نسخه برای زندگی سالم نیست ، بلکه یک روش شاد برای زندگی است .

 

11. شادابی پوست و ظاهر جوان تر
روانپزشکان بالینی بر اساس یک پژوهش به این نتیجه رسیده اند که مردان و زنانی که زندگی جنسی فعالی داشته اند 5 تا 7 سال جوان تر از سن واقعی خود نشان می دهند .

 

12. کیفیت اسپرم و باروری را بهبود می بخشد
بر طبق مطالعات انجام شده ، پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که هر چقدر میزان رابطه جنسی بیشتر باشد کیفیت اسپرم ها بهتر خواهد شد . زمانی که از رابطه جنسی قبل تا رابطه فعلی فقط دو روز گذشته باشد کیفیت اسپرم در بهترین حالت است . هم چنین رابطه جنسی به منظم شدن دوره های قاعدگی خانم ها کمک می کند .

 

13. حافظه را تقویت می کند
بر اساس پژوهش های انجام شده ، افزایش رابطه جنسی به خصوص در میانسالی می تواند انسان را باهوش تر کند و اثر منفی افزایش سن بر حفظ و فراخوانی اطلاعات از حافظه را تا حدی جبران کند . فعالیت جنسی به افزایش نورون ها در هیپوکمپوس (محل نگهداری خاطرات) کمک می کند و باعث تقویت حافظه می شود .

 

 

14. بهبود حس بویایی
رابطه جنسی باعث افزایش ترشح هورمون پرولاکتین می شود . این هورمون باعث می شود سلول های بنیادی مغز ، نورون های جدیدی در پیاز بویایی مغز ایجاد کند که به کنترل واکنش فرد نسبت به انواع بو کمک می کنند .

 

 

15. به سلامت دندان ها کمک می کند
علاوه بر اینکه مسواک زدن دندان ها ، از آداب برقراری رابطه جنسی می باشد و دو شریک را ملزم به رعایت بهداشت دندان ها می کند ، مایع منی (جذب شده از مخاط مهبل) حاوی روی ، کلسیم و مواد معدنی دیگر می باشد که از پوسیدگی دندان ها جلوگیری خواهد کرد .

 

فواید رابطه جنسی
فواید رابطه جنسی – همه فواید شگفت انگیز رابطه جنسی

 

16. باعث ایجاد صمیمیت بین زوجین می شود
رابطه جنسی و ارگاسم سطح هورمون اکسیتوسین (که به هورمون عشق معروف است) را افزایش می دهد . این هورمون باعث افزایش صمیمیت بین زوجین می شود و ارتباط بین آن ها را بهبود می بخشد .

 

17. عوارض دوران بارداری را کاهش می دهد
ورم کردن دست و پاها ، سردرد ، تشنج و تهوع عوارض دوران بارداری هستند . فعالیت جنسی منظم می تواند عوارض مذکور را تا حدی کاهش بدهد . پروتئین HLG-A موجود در مایع منی به تقویت سیستم دفاعی بدن کمک می کند و از بروز اینگونه عوارض جلوگیری می کند .

 

 

مطالب مرتبط :

عوارض دیدن فیلم مبتذل و علائم اعتیاد به پورنوگرافی... عوارض دیدن فیلم مبتذل و علائم اعتیاد به پورنوگرافی اگر شما به اینترنت دسترسی داشته باشید ، احتمالا حداقل یکبار با فیلم های پورنوگرافی برخورد کرده...
آموزش روش های رابطه جنسی در دوران بارداری... در هنگام بارداری بدن زن دچار تغییرات فیزیکی و درونی می گردد . این تغییرات در برخی خانم ها منجر به افزایش میل جنسی و در برخی دیگر منجر به کاهش میل جن...
روش دختر دار شدن در بارداری روش دختر دار شدن در بارداری     آیا هر زمان که یک دختر بچه با لباس های زیبا می بینید قلب شما ذوب می شود ؟ البته که همین طور است و ب...
روش معاینه بیضه برای تشخیص سرطان بیضه...   سزطان بیضه یک درصد از بیماری های سرطان در آقایان را تشکیل می دهد . این بیماری در رده سنی 25 تا 35 سال شایع می باشد . در این مقاله روش معاینه...
نشانه های حاملگی چیست ؟   حامله شدن زن نشانه هایی دارد . بعضی از زن ها با کمک چند تست حاملگی  و برخی دیگر از همان لحظه انعقاد نطفه به حامله بودن خود پی می برند . در این مقال...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer