از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

 

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

برخی از دختران برای پیدا کردن همسر به درخواست های دوستی پسران پاسخ مثبت می دهند و امیدوارند که این دوستی در نهایت به ازدواج منجر شود .

امروزه ، ازدواج ها فرد محورتر شده است یعنی دختر و پسر قبل از آنکه خانواده اقدامی کند ، تصمیم به شناخت یکدیگر می گیرند و وقتی اطمینان یافتند که این آشنایی عاقبت خوبی خواهد داشت ، خانواده را در جریان می گذارند . این نوع آشنایی ها برای برخی جدی است و برای برخی دیگر حکم دوستی های زودگذر را دارد که شاید منجر به ازدواج شود و شاید هم نه !

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

در برقراری رابطه دوستی ، هدف دختران با پسران متفاوت است . دختران فکر می کنند که برای یافتن همسر مناسب می بایست به یک رابطه احساسی با پسران وارد شوند . اما در واقعیت اکثر پسرانی که وارد رابطه دوستی با دختران می شوند شرایط ازدواج را ندارند و قصد دارند خلاء احساسی را با برقراری رابطه یا یک یا چند دختر پر کنند و برای رسیدن به این هدف از قول ازدواج ترسی ندارند .

در ادامه ، اگر رابطه دوستی بین پسر و دختر شکل بگیرد و مدت زیادی از رابطه دوستی بگذرد ، دخترها معمولا فکر می کنند حالا که مثلا 5 سال است با یک پسر دوست بوده ، امکان ندارد بتواند با کسی غیر از او زندگی کند و بدون شک طرف مقابل هم برای ازدواج او را در نظر گرفته است . این در حالی است که پسرها وقتی یک رابطه طولانی می شود که خانواده ها از این رابطه اطلاعی ندارند ، رابطه را به معنی گذرا بودن می دانند و به محض فراهم شدن شرایط ازدواجشان با شخصی موجه تر و مناسب تر از دوست دخترشان ، ازدواج خواهند کرد .

برای جلوگیری از بروز این مشکل دخترخانم ها بهتر است نکات زیر را در مورد رابطه با پسر رعایت کنند :
1- موضوع را با خانواده ها مطرح کنید و پنهان کاری نکنید .
2- بهتر است رابطه را در روزهای اول ، علنی کنید ، در غیر این صورت حداقل یکماه پس از آشنایی و بدست آوردن شناخت مقدماتی از یکدیگر موضوع را با خانواده اطلاع بدهید و شناخت بیشتر را به دوران نامزدی رسمی یا غیر رسمی موکول کنید .
3- اگر شرایط ازدواج برای یکی از طرفین فراهم نیست ، سعی کنید رابطه را کنترل کنید تا زیاد عمیق نشود . برای این منظور از همان اول زمانی را برای علنی کردن رابطه مشخص کنید . مثلا دوماه ، سه ماه یا شش ماه بعد و سپس متناسب با این زمان ، شدت و عمق رابطه ، یا میزان دیدارها و صحبت ها را تنظیم کنید .

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

اگر با این مدل پسران رابطه دارید ، فورا رابطه را قطع کنید :
1- پسرهایی که حرف های احساسی می زنند و رابطه منطقی با شما ندارند .
2- از آشنا شدن با خانواده شما طفره می رود .
3- درباره مسائل جنسی ، تحریک کننده و نامتعارف صحبت می کند و عفت را زیرپا می گذارد .
4- تمایل دارد تا مدت زمان آشنایی زیاد شود و برای علنی کردن رابطه زمانی را در نظر نگرفته است .
5- برای علنی کردن رابطه اش با شما بهانه می آورد و امروز و فردا می کند : درسم تمام شود ، سربازی تمام شود ، سرکار بروم ، پس انداز کنم ، موافقت خانواده ام را جلب کنم و …

 

وقتی با مردان وارد یک رابطه شدید به سختی می توانید ذهن طرف مقابل را بخوانید و بفهمید که آیا او برای ازدواج آمادگی دارد یا شما در یک رابطه بی سر و ته گرفتار شده اید . با اینحال نشانه هایی در مردانی که آمادگی ازدواج را دارند وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم :

1- مردی که قصد ازدواج دارد برای خرید خانه و ماشین حتما با شما مشورت خواهد کرد و سعی می کند پولش را پس انداز کند و بی حساب و کتاب پول خرج نکند .

2- مردی که قصد ازدواج با شما را دارد در مورد بچه دار شدن با شما صحبت یا شوخی می کند . در مورد اینکه بچه هایتان چه شکلی خواهند شد یا چطور بزرگشان خواهید کرد می گوید . بیاد داشته باشید بچه تعهد بسیار بزرگی است و معمولا هیچ مردی بیهوده در مورد آن حرف نمی زند .

3- احتمال دارد از مردی که برای ازدواج با شما آماده است این جمله را بشنوید که شما همان طور هستی که میخواستم .

4- مردی که قصد ازدواج دارد ، دختر را به مراسم ها و مهمانی های خانوادگی اش دعوت می کند . او قصد دارد تا خانواده اش با همسر آینده اش آشنا شوند . حتی ممکن است بخواهد شما او را با خانواده تان آشنا کنید . این ها از نشانه های حتمی ازدواج هستند .

5- مردی که قصد ازدواج با دختری را داشته باشد به او اعتماد می کند . منظور از اعتماد این است که در مورد همه چیز به آن دختر اطمینان می کند و در مورد مسائل مهم با آن دختر مشورت می کند ، دختر را از همه مسائل زندگی اش باخبر می کند . از آنجا که مردها اکثرا مغرور هستند ، هیچ وقت توصیه کسی را قبول نمی کنند مگر اینکه واقعا او را دوست داشته باشند .

6- مردی که قصد ازدواج دارد تمام تلاش خود را می کند تا دختر را خوشحال کند . او حتی ممکن است کارهایی که به میل خودش خوش نیاید را هم برای خوشحال کردن طرف مقابل انجام دهد و هر چند غر زده و شکایت می کند اما تلاش می کند آن کار را به نحو احسن انجام بدهد .

7- مردی که قصد ازدواج دارد در مورد مسائل ازدواج از دختر سوال می کند . مثلا سایز انگشت انگشتری دختر را می پرسد یا صحبت ازدواج را پیش می کشد و سوالی می پرسد .

مطالب مرتبط :

انتظارات مردها از همسرشان چیست ؟... در زندگی مشترک مسائلی وجود دارد که دانستن آن ها می تواند دوام زندگی را مستحکم تر و زندگی را شیرین تر نماید . در این مقاله قصد داریم برای زنان نکاتی ر...
جملاتی که زن ها نباید به مردها بگویند... در زندگی زناشویی ممکن است مطالبی باشد که شنیدن آن ها از زبان زن زندگی بسیار آزار دهنده ، دلخراش و مهیب باشند . به طور حتم جملاتی وجود دارند که یک مر...
آموزش روش های بغل کردن همسر بغل کردن همسر به زن و مرد احساس مثبت بسیار خوبی را منتقل می کند . بغل کردن هورمون اکسیتوسین را در افراد ترشح می کند که موجب کاهش ابتلا به بیماری های ...
چگونه شوهر را عاشق خود نگه داریم ؟... قسمت اعظم شخصیت مردان را مسئولیت پذیری تشکیل می دهد .  به همین دلیل مردها تمایل دارند زیر مجموعه داشته باشند و از اینکه خودشان زیر مجموعه باشند خوشش...
مشکلات دوران عقد و نامزدی و راه حل های آن... در دوران عقد و نامزدی به خاطر اینکه زوجین به تازگی وارد فاز زندگی مشترک شده اند . ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که برای آن ها تازگی دارد . در این م...

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer