از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

 

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

برخی از دختران برای پیدا کردن همسر به درخواست های دوستی پسران پاسخ مثبت می دهند و امیدوارند که این دوستی در نهایت به ازدواج منجر شود .

امروزه ، ازدواج ها فرد محورتر شده است یعنی دختر و پسر قبل از آنکه خانواده اقدامی کند ، تصمیم به شناخت یکدیگر می گیرند و وقتی اطمینان یافتند که این آشنایی عاقبت خوبی خواهد داشت ، خانواده را در جریان می گذارند . این نوع آشنایی ها برای برخی جدی است و برای برخی دیگر حکم دوستی های زودگذر را دارد که شاید منجر به ازدواج شود و شاید هم نه !

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

در برقراری رابطه دوستی ، هدف دختران با پسران متفاوت است . دختران فکر می کنند که برای یافتن همسر مناسب می بایست به یک رابطه احساسی با پسران وارد شوند . اما در واقعیت اکثر پسرانی که وارد رابطه دوستی با دختران می شوند شرایط ازدواج را ندارند و قصد دارند خلاء احساسی را با برقراری رابطه یا یک یا چند دختر پر کنند و برای رسیدن به این هدف از قول ازدواج ترسی ندارند .

در ادامه ، اگر رابطه دوستی بین پسر و دختر شکل بگیرد و مدت زیادی از رابطه دوستی بگذرد ، دخترها معمولا فکر می کنند حالا که مثلا 5 سال است با یک پسر دوست بوده ، امکان ندارد بتواند با کسی غیر از او زندگی کند و بدون شک طرف مقابل هم برای ازدواج او را در نظر گرفته است . این در حالی است که پسرها وقتی یک رابطه طولانی می شود که خانواده ها از این رابطه اطلاعی ندارند ، رابطه را به معنی گذرا بودن می دانند و به محض فراهم شدن شرایط ازدواجشان با شخصی موجه تر و مناسب تر از دوست دخترشان ، ازدواج خواهند کرد .

برای جلوگیری از بروز این مشکل دخترخانم ها بهتر است نکات زیر را در مورد رابطه با پسر رعایت کنند :
1- موضوع را با خانواده ها مطرح کنید و پنهان کاری نکنید .
2- بهتر است رابطه را در روزهای اول ، علنی کنید ، در غیر این صورت حداقل یکماه پس از آشنایی و بدست آوردن شناخت مقدماتی از یکدیگر موضوع را با خانواده اطلاع بدهید و شناخت بیشتر را به دوران نامزدی رسمی یا غیر رسمی موکول کنید .
3- اگر شرایط ازدواج برای یکی از طرفین فراهم نیست ، سعی کنید رابطه را کنترل کنید تا زیاد عمیق نشود . برای این منظور از همان اول زمانی را برای علنی کردن رابطه مشخص کنید . مثلا دوماه ، سه ماه یا شش ماه بعد و سپس متناسب با این زمان ، شدت و عمق رابطه ، یا میزان دیدارها و صحبت ها را تنظیم کنید .

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد ؟

اگر با این مدل پسران رابطه دارید ، فورا رابطه را قطع کنید :
1- پسرهایی که حرف های احساسی می زنند و رابطه منطقی با شما ندارند .
2- از آشنا شدن با خانواده شما طفره می رود .
3- درباره مسائل جنسی ، تحریک کننده و نامتعارف صحبت می کند و عفت را زیرپا می گذارد .
4- تمایل دارد تا مدت زمان آشنایی زیاد شود و برای علنی کردن رابطه زمانی را در نظر نگرفته است .
5- برای علنی کردن رابطه اش با شما بهانه می آورد و امروز و فردا می کند : درسم تمام شود ، سربازی تمام شود ، سرکار بروم ، پس انداز کنم ، موافقت خانواده ام را جلب کنم و …

 

وقتی با مردان وارد یک رابطه شدید به سختی می توانید ذهن طرف مقابل را بخوانید و بفهمید که آیا او برای ازدواج آمادگی دارد یا شما در یک رابطه بی سر و ته گرفتار شده اید . با اینحال نشانه هایی در مردانی که آمادگی ازدواج را دارند وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم :

1- مردی که قصد ازدواج دارد برای خرید خانه و ماشین حتما با شما مشورت خواهد کرد و سعی می کند پولش را پس انداز کند و بی حساب و کتاب پول خرج نکند .

2- مردی که قصد ازدواج با شما را دارد در مورد بچه دار شدن با شما صحبت یا شوخی می کند . در مورد اینکه بچه هایتان چه شکلی خواهند شد یا چطور بزرگشان خواهید کرد می گوید . بیاد داشته باشید بچه تعهد بسیار بزرگی است و معمولا هیچ مردی بیهوده در مورد آن حرف نمی زند .

3- احتمال دارد از مردی که برای ازدواج با شما آماده است این جمله را بشنوید که شما همان طور هستی که میخواستم .

4- مردی که قصد ازدواج دارد ، دختر را به مراسم ها و مهمانی های خانوادگی اش دعوت می کند . او قصد دارد تا خانواده اش با همسر آینده اش آشنا شوند . حتی ممکن است بخواهد شما او را با خانواده تان آشنا کنید . این ها از نشانه های حتمی ازدواج هستند .

5- مردی که قصد ازدواج با دختری را داشته باشد به او اعتماد می کند . منظور از اعتماد این است که در مورد همه چیز به آن دختر اطمینان می کند و در مورد مسائل مهم با آن دختر مشورت می کند ، دختر را از همه مسائل زندگی اش باخبر می کند . از آنجا که مردها اکثرا مغرور هستند ، هیچ وقت توصیه کسی را قبول نمی کنند مگر اینکه واقعا او را دوست داشته باشند .

6- مردی که قصد ازدواج دارد تمام تلاش خود را می کند تا دختر را خوشحال کند . او حتی ممکن است کارهایی که به میل خودش خوش نیاید را هم برای خوشحال کردن طرف مقابل انجام دهد و هر چند غر زده و شکایت می کند اما تلاش می کند آن کار را به نحو احسن انجام بدهد .

7- مردی که قصد ازدواج دارد در مورد مسائل ازدواج از دختر سوال می کند . مثلا سایز انگشت انگشتری دختر را می پرسد یا صحبت ازدواج را پیش می کشد و سوالی می پرسد .

Leave a reply:

Your email address will not be published.


CAPTCHA Image
Reload Image

Site Footer